perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
22
Kas.
2013

Metal Manyetik Üst Arama Dedektörü.


Metal Manyetik Üst Arama Dedektörü

Günümüzde güvenlik görevlilerinin işi her geçen gün daha da yoğunlaşmaktadır. Bununla birlikte olası tehditlerin ve tehlikelerin zamanında tespiti kesinlikle büyük önem taşımaktadır.. Güvenlik görevlilerinin tehdit ve tehlikelerin zamanında tespitinde dedektörlerden faydalanmaktadırlar. Dedektörler güvenlik görevlileri için vazgeçilmez ve olmazsa olmaz teknolojiler arasına girmeyi başarmıştır. Dedektörler basit metal eşyalar ( bir boş kovan aramada veya mermi, çakı, tornavida gibi suç aletlerinin ) tespitinde oldukça başarılı olduğu için polis, emniyet güçleri, askeri birlikler, özel güvenlik firmaları ve organizasyon firmaları tarafından tercih edilmektedir.

Askeri birlikler mayın arama faaliyetlerinde kullandığı gibi organizasyon firmaları da insanların yoğun olarak bulunacağı konser vs. gibi alanlarda, rahatlıkla ve güvenle arama tarama yaparak olası tehdit ve tehlikelere karşı önlem alma gayesiyle yine dedektörlerden yardım almışlardır. Bununla birlikte güvenlik amaçlı akıllara gelebilecek daha birçok alanda dedektörlerden faydalanmaya devam edilmektedir.

Bunların dışında, azami güvenlik gerektiren yer ve binalarda, örneğin; Havalimanları, sınır kapıları, önemli kurum ve kuruluşlarda veya büyük alışveriş merkezlerinde X-RAY olarak adlandırılan dedektörler kullanılmaktadır. Bu dedektörlerin en büyük farkı, tarama alanının altında özel yansıtıcılar bulunmasıdır. Bu şekilde içinden geçen her hangi bir objenin ya da paketin (çanta, bavul v.b.). içinde farklılıklar gösteren cisimleri negatif tonlarda renklendirip bilgisayar ekranına yansıtmak sureti ile objelerin cins ve mahiyeti hakkında görsel bilgiler verebilmesidir. Bu özellik, sadece altında yansıtıcılar bulunmasından dolayı kısa bir aralığa nüfus edebilecek mahiyettedir.

Bu durum, diğer tüm dedektörler için söz konusu olamayacak bir özelliktir ve sadece güvenlik kontrollerinde belirli şartlar yerine getirildiğinde çalışabilecek sistemlerdir. Bu tür güvenlik sistemleri, yoğun insan sirkülasyonu olan yerlerde, paket, çanta ve bavul gibi tek tek kontrol edilmesi zaman kaybettirip kapılarda beklemelere yol açabilecek durumlarda tercih edilmektedir.

Yukarıda da belirtildiği gibi dedektörlerin birçok alanda birçok faydası vardır. Dedektörler günümüzde güvenlik açıklarını bu kadar hat safhada kötüye kullanmak isteyen kişileri durdurmak için en önemli etkendir. Üst arama dedektörleri, sesli uyarı, titreşim ve ışıklı uyarıyla sinyal vermektedir.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları