perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
22
Kas.
2013

Parmak Okuyucu.


Parmak Okuyucu

İnsan parmak izleri her insana özel olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu nedenle en güvenli sistem parmak okuyucu sistemleridir. Parmak okuyucular bu izleri sayısal koda çevirerek şifrelemektedir. Cihaza okutulan parmak daha önceki kayıtlar taranarak eşleştirilir.  Kesinlikle parmak izini kopyalama gibi bir özelliği yoktur. Parmak okuyucular en çok tercih edilen güvenlik sistemleri arasında yer almaktadır.

Parmak okuyucular personel takibini sağlamak veya güvenlik açıklarını kapatmak için önemli cihazlardır. Parmak okuyucular personel takibi, kapı açma, giriş çıkışları kısıtlamak gibi nedenlerle kullanılabilir. Belli bölgelerde parmak okuyucu kullanılarak bu alanlara girişlerde güvenlik maksimum seviyede tutulabilir. Parmak okuyuculara entegre programlarla farklı amaçlar için kullanılabilir. Parmak okuyucular mevcut sisteminize entegre olarak çalışabilmektedir.

Doğanın ve yaratılışımızla birlikte bize sunulan bu anatomik ve kusursuz yapı sayesinde, teknolojinin de yardımıyla, bu algoritmayı matematiksel ya da harf kombinasyonuyla log olarak alabilmemiz , personel takibinde ciddi bir kulvar oluşturarak, her geçen gün önem ve güvenini artarak yenilemektedir.

Bir çok parmak okuyucu cihazı bulunmaktadır. İç mekan ve dış mekan parmak okuyucular vardır. Bazı parmak okuyucuların kilit açtırma özelliği vardır bazılarının ise ek aparatla kapı açtırması sağlanabilir. Bilgisayar bağlantısı RS-232 veya TCP/IP ile yapılır. Her parmak okuyucu cihazın farklı kapasitesi vardır. Bazı parmak okuyucu cihazların zil programlama özelliği sayesinde giriş - çıkış veya molalarda zil çaldırılabilinir. Parmak okuyucular farklı cihazlarla entegre olarak çalışabilmektedir. Örneğin turnikelerin üzerine monte edilerek geçişler kontrol altında sağlanılabilinir. Bariyer sistemlerine bağlanarak bariyerlerin açılıp kapanmasını sağlayabiliriz.

Parmak okuyucular genellikle personellerin giriş çıkış yaptığı alana montajı yapılır. Bir çok alanda parmak okuyucular kullanılmaktadır. Sadece personel kontrolü amaçlı kullanılmamaktadır. Örneğin spor salonlarında müşterilerin takibini yapmak, giriş çıkışlarını kontrol etmek için kullanılmaktadır. Okullarda ve dershanelerde öğrencilerin takibini sağlamak için kullanılmaktadır.

Parmak okuyucu sistemler, genel olarak takip sistemlerinin en geniş kullanılan ürünleridir. Parmak okuyucuları bu kadar popüler yapan, parmak izlerinin karışma ihtimallerinin olmaması ve kopyalanamaz oluşlarıdır. Bu cihazlar tetik verme özelliklerine sahip oldukları için, aynı anda bir çok işi gerçekleştirebilmektedirler. 


Geri Dön