perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
04
Ağu.
2013

Otopark Bariyeri.


Otopark Bariyeri

OTOPARK BARİYERİ

Şehir nüfusunun artması ile beraber araç yoğunluğunun artması kaçınılmaz olmuştur. Araç yoğunluğunun artması ile birlikte araçlar için park yeri sorunu ortaya çıkmıştır. Park sorununu ortadan kaldırmak için otoparklar devreye girmiştir. Otoparkların devreye girmesi ile birlikte araç giriş ve çıkışlarını kontrol altına almak ve sınırlandırmak bir sorun olmaya başlamıştır.

Otoparkların yanı sıra özel park yerlerinin, site otoparkları ya da kamu birimlerinin otoparkların dada aynı sıkıntı meydana gelmiştir. Otopark bariyerlerine bu aşamada gereksinim duyulmuştur. Bariyer teknolojisinin gelişimi de zaman içinde belli bir sürece yayılmıştır. İlk geliştirilen bariyerler mekanik olup insanlara bağımlı olarak çalışa bilmekte idi basit bir makara yardımı ile ya da tamamen kol kuvveti kullanarak bariyer kolları hareket ettirile bilmekte idi.

Geçen zaman ile birlikte bariyer teknolojilerinde gelişmeler olmuş insanlara olan bağımlılığından kurtulmuştur. Bariyer teknolojilerindeki gelişmeleri firma olarak yakinen takip etmekte ve ARGE çalışmalarında bulunmaktayız. Günümüz de bariyerler her han gibi kişinin yönlendirmesine gereksinim duymamaktadır. PERKOTEK bariyer sistemleri herhangi bir kişiye bağımlı olamadan çalışa bilmektedir. Çalışma şekli kişilerin gereksinimlerine göre ayarlana bilmektedir. Örnek olarak bir site girişini baz alırsak site sahipleri PERKOTEK bariyer sistemlerini araçtan inmelerine gerek kalmadan yada camlarını açmadan kumandalarını kullanarak açabilir geçişlerini yaptıktan sora ister otomatik kapanmasını bekleyebilir yada tekrar kumandalarını kullanarak bariyerlerini kapatabilirler. Bunun dışında otoparklar, süre sınırlaması ya da abonman kullanımı olan otoparklarda PERKOTEK bariyer sistemlerini farklı düzenlemeler ile kullanabilirisiniz.

PERKOTEK geçiş kontrol yazılımı yardımı ile bariyer sisteminden geçiş yetkilerini kısıtlıya bilir kapatabilir ya da sınırsız yapabilirsiniz. PERKOTEK geçiş kontrol yazılımı sayesinde kişilerin geçiş saatlerini saklayabilir raporlaya bilirisiniz. PERKOTEK bariyer sistemleri anakartın da bulunan buton (kuru kontak) girişi sayesinde kartlı acces sistemleri ile veya parmak izli sitemlerimiz ile birlikte PERKOTEK geçiş kontrol yazılımı ile bağlantılı ya da standalone olarak çalıştıra bilirsiniz.

PERKOTEK bariyer sistemlerinin üretim ve ARGE aşamasın da esas alına koşul bariyerlerin dayanıklılığı, mukavemeti ve her hava şartında çalışa bilmesi olmuştur. Üretim aşamasında ve test sürecinde PERKOTEK bariyer sistemlerinin dayanıklılığı ve uzun ömürlü çalışa bilmesi esas alınmıştır. PERKOTEK bariyer sistemleri kullanıldıkları yerde de kendilerini ispatlamış olup mevcut referansları ile de bu iddiasını artarak sürdürmektedir.

PERKOTEK bariyer sistemlerin de üretim ve ARGE aşamasında güvenlikte üst düzeyde tutulmuştur. Bariyerimizin üzerinde bariyer gövdesi ve karşı ayağı arasında bulunan fotocel sayesinde bariyer kolunun inmesi esnasında kolun altından herhangi bir geçiş olursa kolun inişini durdurup kolu tekrar kaldırıp kolun altındaki nesnenin çıkmasını bekleyecektir. Bu sayede geçiş esnasında aracınızda yaşayacağınız bir sorun nedeni ile vakit kaybetmeniz sorun olmayacaktır. Sadece araçla değil kolun inişi sırasın kişilerin kolun altından geçişi esnasında olabilecek muhtemel kazaları da önlemiş olacaktır.

PERKOTEK bariyer sistemlerinde acil durumlar da göz ardı edilmemiştir. Olası bir elektrik kesintisinde bariyerin içinde bulunan güç kaynağı ile (opsiyonel) geçişleriniz de bir duraksama yaşamak durumunda kalmayacaksınız. Güç kaynağınızın bitmesi durumunda bariyerinizi manuel olarak açık duruma almanızı sağlayan basit bir anahtar mekanizması bulunmaktadır. Bu anahtar yardımı ile bariyerinizi ortalama 1-2 dk içerisinde tamamen açık duruma getire bilirsiniz.

PERKOTEK bariyer sistemlerinde araçla bariyere olası çarpmaların engellenmesi de düşünülmüştür. Özellikle geceleri bariyer kolunun görünmesi zorlaşır bu yüzden bariyer kolu beyaz renkli boyanmış olup üzerinde reflektörler bulunmaktadır. Reflektörlerin yeterli olmadığı durumlarda PERKOTEK bariyer sistemlerine flaşör (opsiyonel) takıla bilmektedir. Flaşör bariyer kolunun hareket süresince yanarak kullanıcıları uyarmaktadır. PERKOTEK bariyer sistemleri bu sayede olası kazaları da minimuma indirmektedir.

Otopark bariyerleri genel anlamda otoparklarda, site araç girişlerinde ve araç girişinin kontrol altına alınmak istendiği tüm mekan ve ortamlarda kullanılmaktadır. Otopark bariyerimiz kol uzunluğu max. 6 M olabilmektedir. 6 M den daha uzun alanlarda karşılıklı iki bariyer kullanılarak 12 M mesafeye kadar olan alanlarda geçiş kontrolü sağlana bilir. Otopark bariyerlerimiz birçok şekilde kontrol edile bilmektedir.

1)    OTOPARK BARİYERİ UZAKTAN KUMANDASI

Otopark bariyerimiz içinde buluna uzaktan kumanda alıcısı ve uzaktan kumanda vericisi  sayesinde 30 M mesafeden Otopark bariyerimizi kontrol edebilirsiniz.

2)    OTOPARK BARİYERİ AÇMA BUTONU

Otopark bariyerimizin bordundaki buton çıkışlarına bağlana ve istenilen yere çekilen kablolama ile buton ile kontrol edilebilir.

 

3)    OTOPARK BARİYERİ OKUYUCU VE READER

Otopark bariyerimizin bordunda buluna buton çıkışlarını kullanarak istenilen okuyucu veya reader takılarak, yardımcı programlar sayesinde online yada ofline kontrol sağlana bilinir.

 

            Otopark bariyerimiz her türlü hava şartında çalışa bilir olup, montaj için beton zemine ihtiyaç duyulmaktadır. Otopark bariyerimizin tümleşik özelliklerinden biride üzerinde bulunan fotosel sayesinde bariyerin kapanma anında kolun altına gelen cisimleri algılayarak kolun inmesini durdurup bariyeri tekrar açık konuma almaktadır, bir süre bekledikten sonra tekrar kapanma hareketine başlayacaktır. Bariyerimizin asıl amacının geçişlerin sınırlaması ve kontrol altına alınması olmasının yanı sıra acil durumlar için eklenen bir buton ile kol sürekli havada bırakılarak serbest geçişe izin verile bilmektedir. Bariyerimize kullanılan ortamlarda ışıklandırmanın az olması nedeni ile bariyerin fark edilmesini kolaylaştırmak için tepe lambası takıla bilmektedir. Tepe lambası bariyer kolu hareket halinde iken sürekli çalışarak olası kazaların önlenmesini kolaylaştırmaktadır. 


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları