perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
16
Şub.
2011

Parmak İzi.


Parmak İzi

Türkiye gerçekten teknolojiye para harcayan bir toplum . Hiç şüphesiz ki teknolojiye yatırılan paranın karşılığı gelişme, rahatlık ve güveni ği doğurmakta. 15 yıl bilemediniz 10 yıl önceki filimler de ki kartla, şifreyle, parmak iziyle ,yüz tanıma ile yahut iris tanıma yöntemleriyle açılan kapılar, kasalar hepimizde  müthiş bir  ilgi uyandırır ve o sahneler filmlerle  bütünleşerek   aklımızda en çok yer tutan fragman  olarak kalırdı.

Son iki sene içerisinde Parmak izi tanıma cihazı satışlarımızın satışının 5 kat arttığını, kullanıcıların ucuz yahut basit modellerden ziyade daha kaliteli ve daha işlevli modelleri tercih ettiğini gözlemliyoruz. Birçok firma Parmakizi yahut Biyometrik sistemlerle ilgili pazarımızda açık görerek bu piyasada var olma arzusu içerisine girdiler. Tahmin edilemeyen konu ise parmak izi cihazlarını sadece bir donanım satmak olarak algılanmamasıydı. Özellikle CCTV ithalatçıları ithal ettikleri parmak izi okuyucuları pazara sürdüklerinde handikaplarını gördüler. Bunlar neydi?

1.Piyasada tutunabilmeleri için uygun bütçeli ürünler ithal etmişler ama okuma ithal ettikleri parmak izi takip sistemlerinin performansları çok kötü olduğu için stoklarını likite çevirememişlerdir.

2.Parmak izi okuyucusun ithal edilmesi ile birlikte yazılım geliştirme desteğini sağlayamamaları yani Parmak izi yazılımlarını kendilerinin üretememeleri. Bayilerin SDK ve DLL talepleriyle kendi yazılımlarına oryante etmesi mümkün olamamıştır.

3.Parmak izi tanıma cihazı  ve kullanılan PDKS, geçiş kontrol, yemekhane , üye takip, öğrenci takip vb.. yazılımların satış sonrası desteğini hesap edememişlerdir.Çünkü bu yazlımlar için dinamik bir kadro oluşturulması , sürekli eğitimden geçirilen bu call center personellerinin günlük aldıkları çağrı adetleri, alınan çağrının kaç dakikada çözüme kavuşturulduğu ve aynı konu ile ilgili aynı firmadan  daha sonra yeni bir çağrı alınıp alınmadığı gibi bir çok kriterlerle kontrollerinin yapılması ve kalite zincirini hat safhaya çıkarma içgüdüsünde bulunulmasında ciddi eksiklikler bulunmaktaydı.

                Aslında yapmış oldukları bu hatalar kalite çitasını da belirlemiş oldu. Mağdur olan bayi yada müşteriler artık aldıkları bir parmak izi sistemde ne bekleyeceklerini, kendilerine verilen hizmetlerin neler olacağı konusunda daha da bilinçli hale gelmişlerdir.

 

Parmak izi okuma terminallerini Türkiye’de ilk olarak seri satışa sunan firmamız bu pazarın gittikçe büyüyerek kullanıcıların işini hayatın her alanında daha da kolaylaştıracağını öngörmektedir. Parmak izi tanıma sistemleri konusundaki ar-ge mizi  ara vermeden devam ettirdiğimiz ve teknolojiyi yakından takip ederek yeni çıkan bir parmak izi sistemini ilk olarak ithal edip Türkiye’de  satıp desteğini verdiğimiz sürece, pazar liderliğimizi kimsenin alamayacağını bilmekteyiz. Önceki amacımız Pazar lideri olmak yani pazardaki en büyük firma olmak idi. Şu anki hedefimiz ise var olanı korumaktır. Çünkü biliyoruz ki; Hiçbir yarışta ikinci hatırlanmaz!


Geri Dön