perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
21
Eki.
2014

Personel Giriş Çıkış Takip Programı.


Personel Giriş Çıkış Takip Programı

Personellerin giriş çıkışlarını tutmak kolay değildir. Özellikle personel adedi yüksek olan yerlerde personellerin takiplerini sağlamak oldukça zordur. Personelin yükünü almak için birim şefleri yada departman şefleri tarafından yönetilir. Birde eğerki firmada vardiyalı bir çalışma var ise işleri dahada zorlaştırı. Bu tür durumlarda eskiden manuel kart basma saatleri vardı sonrası komut sistemi ile çalışan yazılımlar devreye girdi ve günümüz teknoloji ile şuanda modern bir tasarım ile personel giriş çıkış takip programı ortaya çıktı. Bazı firmalar bu programlara güvenmeselerde zamanla hesaplamalarının doğru olduğu kanaatine varıp, hesaplamaları bu programa dayanarak yapmaktadır. Vardiyalı sistemlerde sektörde stabil olarak çalışabilecek perkotek personel giriş çıkış takibi dışarısında bir yazılım mevcut değildir. Programın işleyiş mantığı ise cihazlar ile aracılık yapan bir program sayesinde kişilerin ıd veya kart numaralarına tanıtılan kayıtların çekilmesi ile sicillerine işlenmesiyle sağlanmaktadır. Bilgiler cihazdan çekildikten sonra kişi kartlarına düşer. Daha sonra program devreye girer ve firma çalışma saatlerine göre parametresi ayarlanmış raporlar alınır. Bu raporlarda personeller belirtilen saatten geç geldiğinde,erken çıktığında veya geç çıktığında ; erken gelmeleri , geç çıkmaları ve fazla mesailerin toplamını görebilmektedirler.Personel giriş çıkış takip programında raporlamalar iki şekildedir. Genel ve hesap raporlamaları şeklindedir. Günlük raporlamalar sadece giriş ve çıkış saatlerini gösterir. Hesap raporlamaları ise toplam çalışma sürelerini ve maaşlarını hesaplar. Programda bulunan öne gelen özelliklerden bazıları ;

Otomatik veri transferi ;

Bilgilerin çekilmesi ile sicillere kayıt düştüğü için normal şartlarda bilgileri cihazdan manuel olarak çekilmesi gerekmektedir. Fakat perkotek personel giriş çıkış programı ile bu işlemi otomatik olarak sağlamak mümkündür. Belirtilen saat yada dakikada otomatik olarak bilgiler cihazdan çekilir ve işlenir.

Otomatik rapor ve eposta ;

Çekilen bilgilerin raporlanması için normal şartlarda programda bulunan genel raporlardaki istediğiniz raporu tıklayarak rapor alınmaktadır. Fakat tanımlayacağınız mail adreslerine belirteceğiniz 23 adet rapordan dilediğinizi dilediğiniz saatlerde istediğiniz kişilere göndermesi mümkündür.

Kullanıcı yetkilendirme ;

Kullanıcıların kayıt silmemeleri veya bazı alanları görmemeleri için yetkilendirme yapmak mümkündür. Makale başında departman veya birim şeflerinden bahsettik kullanıcı tanımlarken sadece kendi departmanını görüp kısıtlamalı veya belirteceğiniz kısıtlamalarda takip etmesini sağlamanız mümkündür.

Fazla mesaiden kesinti ;

Kişilerin normal çalışmaları eksik olup fazla mesailerinin olması durumunda fazla mesaiden belirtilen oranda kesinti yapıp normal çalışmasını tamamlatamanız mümkündür.

Personel özel çalışma planları ;

Hastane,otel gibi yerlerde çalışma saatleri çok esnektir. Bu çalışma saatlerine uygun vardiya oluşturmak mümkün değildir. Bu gibi durumlarda kişiye özel plan oluşturmanız mümkündür. Eğer bir shiftiniz var ise bu shifti excell üzerinden programada aktarmanız mümkündür.

İlk giriş ve son çıkış ;

Bazı firmalarda personeller sürekli giriş ve çıkış yapmaktadırlar fakat bu giriş çıkışlardan sadece ilk girişi ve son çıkışı dikkat almak isteyen firmalar bulunmaktadır. Bu perkotek personel devam takip yazılımında mümkündür.

Otomatik yedekleme ;

Sistemin otomatik yedekleme alması mümkündür.Toplu olarak bir yanlışlık yaptığınızda istediğiniz güne tekrar dönmeniz mümkündür.

 

Bu özellikler programımızda bulunan bazı özellikler olması ile birlikte birçok özelliği mevcuttur. Sizde personellerinizin takibini sağlıklı yapabilmek için dilerseniz satış temsilcilerimiz ve teknik birimimizden bilgi alabilirsiniz. Program demosunu incelemek için ;

Https://www.perkotek.com download linkinden ulaşabilirsiniz.


Geri Dön