perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
22
Eki.
2014

Kartlı Geçiş Sistemi.


Kartlı Geçiş Sistemi

Kartlı geçiş sistemleri yerlerini parmak izli ve yüz tanımalı sistemlere hala bırakmamıştır. Teknoloji gelişmesine rağmen işletme sahipleri kartlı sistemleri parmak izi veya yüz tanımalı sistemlere göre daha çok tercih etmektedir. Kartlı sistemlerde kullanılan kartları aynı zamanda personel yaka kartı olarakta kullanmaktadırlar. Kartlı geçiş sistemlerinin dezavantajlarından birisi kartı personelin başkasına vererek kendisi yerine kart okutulmasını istemesidir. Bunun takibini sağlamak oldukça zordur. Haksız bir şekilde hakediş elde edildiği hala günümüzde gözükmektedir. Kartlı geçiş sistemi olarak proximity ve mifare olarak iki şekilde sistem vardır. Bu kartlar kendi içerisinde programlanabilmesi ,frekans ve mhz olarakta bölümlere ayrılmaktadır. Örnek vericek olursak mifare sistemler belediye otobüslerinde kullanılmaktadır.

Kartlı geçiş sistemi tercih ederken personel adedi çok önemlidir. Cihazlar kayıt kapasitesi,bağlantı şekli,çalışma voltajı olarak birçok seçeneklerde değişiklik göstermektedir. Kartlı geçiş sistemleri tüm yazılımlarımız ile entegreli olarak çalışmaktadır. Başlıca kullanılan yazılımlar ise ; personel takip programı, access kontrol programı, yemekhane kontrol programı, tuvalet takip programı, üye takip programı şeklindedir. Programlarımızın içerikleri ve mantıkları adlarından anlaşıldığı üzerine farklıdır.  Pdks programı ile personelinizin maaşını,fazla mesaisini,toplam çalışmasını hesaplarken,access kontrol sisteminde sadece girdi,çıktı ve adet görünmektedir. Tuvalet takip sisteminde içerde kalınan süre hesaplanırken,üye takip sisteminde ise kontör veya geçiş adedi takibi yapılmaktadır. Kartlı geçiş sistemi cihazları kartları 20 cm’den çok rahatlıkla okumaktadır.Kartı geçirme yada deydirme gibi birşey söz konusu değildir.

Kartlı geçiş sistemi diğer cihazlara istinaden yani yüz tanıma yada parmak izi cihazına göre daha maliyetlidir. Çünkü kart ile çalıştığından personel adedi kadar kart gereklidir. Kartlı geçiş sistemlerinde bulunan aptal terminal aracılığı ile ikinci bir aynı cihaza gerek kalmadan uygun maliyetli wiegand cihazlar bağlanılabilmektedir. Kartlı cihazlar tetik özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Kartlı cihazları satın almadan önce bu hususlara dikkat etmelesiniz. En uygun kartlı geçiş sistemi teklifi için satış temsilcilerimiz ile görüşmeniz mümkündür.


Geri Dön