perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
11
Haz.
2016

X-Ray Cihazları.


Secuda 6550 x-ray cihazı, tehlikeli maddeleri tespit etmek amacıyla kullanılan bir cihazdır. Çalışma mantığı oldukça basittir. X-ray dedektörü konveyörüne konulan eşyalar, x ışınları yardımıyla organik ve inorganik madde ayrımı yapılarak taranır. Bu tarama çift yönlü olarak detaylı bir şekilde yapılır. Taranan cisimlerin görüntüleri x-ray dedektörünün ekranına renkli bir biçimde yansıtılır. Cihazın ekranı 4 adet renk analizi yapabilir. Bu analizi cisimlerin içerdiği atom ağırlıklarına göre belirler. Atom numarası 10’dan küçük olan maddeler organik olarak nitelendirilir ve cihaz ekranında turuncu ya da kahverengi olarak gösterilir. Bu cisimler genelde tehlike arz etmeyen su, tahta gibi maddelerdir. Atom numarası 10 ve 18 arasında olan maddeler, x-ray dedektörü ekranında yeşil renkte gösterilmektedir ve karışık grup olarak nitelendirilmektedir. Atom numarası 18’den büyük olan cisimler ise x-ray cihazları ekranlarında mavi renkte gösterilmektedir. Bu cisimler ise organik olmayan yani inorganik maddeler olarak nitelendirilirler. Bu maddeler çelik, demir, bakır, kalay gibi elementlerden meydana gelirler ve genellikle tehlike oluşturacak kesici, delici, patlayıcı ve narkotik vb. maddeler bu elementler oluşturulur.X-RAY İLE GÜVENDE OLUN!

Secuda marka x-ray dedektörünün tüneli 500 x 300 metre boyuttadır. Bu büyük boyutu sayesinde büyük boyutlardaki valiz, bavul, koli gibi eşyalar rahatlıkla taranabilecek. Konveyörü 0.22m/s hız ile geçiş sağlar. Bu geçiş esnasında operatör şüpheli bulduğu durumlarda dilerse konveyörü geri veya ileri hareket ettirerek isterse tekrar tekrar eşyanın içerisini inceleme imkânı bulur. Tek enerji ile x-Işını görüntüleme prensibi sağlar. X-ışınları boşlukta yayılabilen, gözle görülemeyen ve maddelerin derinine inebilen ışınlardır. Bu magnetik ışınlar sayesinde cisimler detaylı bir taramadan geçirilir. Dilerseniz boyutunu uzatma işlemi için uzatma silindirleri mevcuttur. Böylelikle daha fazla eşyanın aynı anda taranması sağlanabilir. X RAY cihazının ağırlığı 350 kilogramdır ve son kullanıcının dahi rahatlıkla kullanabileceği bir sisteme sahiptir. 2.35 CBM ambalaj hacmi ile 80 k anot gerilim özelliği x-ray dedektörünü oldukça çekici bir hale getirmiştir.

Secuda x-ray cihazlarının en çok tercih edilme sebeplerinden birisi şüphesiz ki bu x-ray dedektörlerinin hızlı ve çift yönlü tarama özelliği ile zamandan tasarruf ederek detaylı bir şekilde tarama yapmasıdır. X-ray cihazları yapılan bu detaylı tarama esnasında radyasyon yaymaz. Çünkü kasası metal ve kurşungeçirmez özelliktedir. Geniş alanlarda huzurla kullanabilirsiniz. IPC7132 kasaya sahiptir ve 250 W/ATX güç ile çalışmasını sürdürür. X-ray dedektör jeneratörü 140 kv anot gerilim ile 0.35mA anot güç kullanarak çalışır. Windows XP sistemini kullanır ve TAEK yani; Türkiye Atom Enerji Kurumu’nun istediği normlarda üretilmektedir. Dilerseniz boyutu yetersiz gelirse, boyutunu uzatabilmeniz için boyut uzatma silindirleri mevcuttur. H61SYM 76993 VGGA ana karta sahiptir. Hard diski sayesinde geçmiş tüm görüntüler hafızasına kaydedilir.  Secuda x-ray cihazlarını temin etmek için hemen 0850 811 80 00 numarasını arayabilir ya da info@perkotek.com adresine mail atabilirsiniz. Dünyanın her yerine sipariş verebileceğiniz x-ray dedektörleri ile %100 güvenlikli ortamlar sağlayacaksınız!


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları