perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ CEZASI

Otomatik geçiş sistemi, otoparklardan yapılacak olan giriş ve çıkışların kontrol altına alınması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanımları çok basit olmakla birlikte günümüzde de geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, plazalar, okullar, hastaneler gibi birçok farklı alanda kullanılabilen otomatik geçiş sistemi cezası, günümüzde köprülerden ya da otoyollardan yapılmakta olan geçişler için geçerli olmaktadır. Örneğin kullanımı yasak olan araçların o köprüden geçmesi demek, belli bir miktar otomatik geçiş sistemi cezasına çarptırılması anlamına gelmektedir. Ama firmamız tarafından kullanılmakta olan sistemlerde böyle bir durum yoktur. Bu sistemler sadece kontrollü ve güvenli geçişlerin yapılabilmesi için kullanılmaktadır.

Günümüzde oldukça sık tercih edilen otomatik geçiş sistemlerinde kullanılmakta olan bariyerlerin üç farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller; MX bariyerler, MN bariyerler ve DZ bariyerlerdir. Bu bariyerlerden hangisinin kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte, kullanılacak olan bariyerlerin kullanım amaçları aynıdır. Ancak her bütçeye hitap etmek adına, bu bariyerlerin fiyatları farklıdır. Böylece alım gücü ve kullanım alanları da arttırılmış olmaktadır. Otomatik geçiş sistemi bariyerlerinin kol uzunlukları da kullanılacak olan modellerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak bu bariyerlerin kol uzunlukları 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklarda değişmektedir. Yani kullanılacak olan alanını geçiş uzunluğuna göre istenilen kol uzunluğu tercih edilebilmektedir. Bu bariyerlerin kolları, akıllı kol olarak adlandırılmaktadır. Akıllı kollar, altından geçen cisimleri hissederek bu cisimlere tepki verebilirler. Bariyer kolu altından bir araç geçerken, buton ya da uzaktan kumanda ile kol tetiklense bile kapanmayacaktır. Böylece geçişler çok daha güvenli bir hal alacaktır. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunmaktadır. Tek buton kontrolü ve çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde bariyer kolunu açabilmek ve kapamak için sadece bir tek buton bulunur. Çift buton kontrolünde ise bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki ayrı buton bulunmaktadır. Üstelik bariyer kolları üzerinde reflektör bantlar bulunur. Böylece geceleri bariyerlerin görünürlüğü çok daha kolaydır.

Otomatik geçiş sistemini kullanmak için öncelikle bariyerlerin ve antenlerin araçların giriş yapacak oldukları alanlara montajının sağlanması gerekmektedir. Bu işlemden sonra da geçişinse izin verilecek olan her araç için etiket tanımlaması yapılması gerekir. Bu etiketlerin kâğıt etiketler ve sert plastik etiketler olmak üzere iki farklı modeli bulunmaktadır. Kâğıt etiketler araçların camlarına yapıştırılarak kullanılmakta olup sert plastik etiketler ise araçların plakalarında kullanılmaktadır. Bu etiketler otopark takip yazılımına araçların plaka, ruhsat, özlük bilgileri vs. ile kayıt edilmektedir. Bu işlemden sonra araçların üzerindeki etiket anten tarafından okunduğunda bu bilgi öncelikle kontrol paneline iletilir. Kontrol paneli etiketin tanımlı olduğunu saptadıktan sonra bariyer kolunun açılarak giriş yapılmasına izin verilmektedir.

Otomatik geçiş sistemi cezası hakkında bilgi almak veya otomatik geçiş sistemleri fiyatları teklifi almak için tek yapmanız gereken hemen şimdi bizi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak aramak!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler