perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİ GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Parmak izi teknolojisinin gelişmesi, parmak izi geçiş sistemlerinin de giderek daha yaygın bir alanda kullanılmasını sağlamıştır. Günümüzde oldukça geniş bir alanda kullanılan parmak izi cihazlarına eminiz ki; sizlerde pek çok alanda rastlamışsınızdır. Parmak izi geçiş sistemleri, yüksek güvenlik isteyen firmaların kullanımı için ortaya çıkmış ve daha sonra küçük çaplı firmalarda ve evlerde dahi kullanılmaya başlanmıştır. Anahtar yerine parmak izi kullanmak, kapılardan geçişlerin daha hızlı ve güvenilir de olmasını sağlamıştır. Üstelik parmak izi geçiş sistemlerde anahtarımı kaybettim veya anahtarımı bulamıyorum gibi problemlerle de karşı karşıya gelmezseniz. Bir parmak izi tarama cihazına 10 parmağınızın kaydını da yapabilirsiniz. Giriş yaptığınız parmağınızda kesik, çizik vb. problemler olduğunda diğer tanımlı olan parmak izlerini okutarak da geçiş yapabilirsiniz. Bu sistemler, büyük işletmelerin girişlerinde turnike sistemleri ile birlikte de kullanılabilmektedir. Parmak izi geçiş sistemleri ile turnike sistemlerini birlikte kullanmak hem geçiş kısıtlamaları hem de geçiş kontrolü yapabilmenizi sağlamaktadır. Parmak izi cihazının turnikeye bağlanması, adeta bir kilit görevi görmektedir. Aynı zamanda birden fazla giriş ve çıkış noktasına da sahipseniz, birden fazla parmak izi okuyucu cihazı bir arada kullanabilirsiniz. Birden fazla cihazı bir arada kullanırken sadece tek bir takip yazılımı ile takip edebilirsiniz. Parmak izi okuyucuların kullanımları da kurulumları kadar basit olup kısa bir eğitimden geçirilen her son kullanıcı cihazları basit bir şekilde kullanabilmektedir.

Parmak izi geçiş sistemleri, personel takip programı ile birlikte kullanıldığında personel takibinden %100 performans elde etmenizi sağlamaktadır. Parmak izlerinin cihaza nasıl tanıtılacağından bahsedelim. Parmak izi cihazları öncelikle giriş ve çıkış yapılacak olan alana konumlandırılır. Duvara montaj yapılabileceği gibi aynı zamanda giriş ve çıkış alanlarında yer alan turnike ve bariyerler ile birlikte de kullanılabilmektedir. Daha sonra her personelin parmak izi okutularak bir ID numarası ile kaydedilir. Bu ID numarası her kişide farklı olduğu gibi her kişinin on parmağında da farklılık göstermektedir. Bu farklılık sayesinde kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması da mümkün olmaz. Böylece parmak izi sistemleri de personel takibi yapmak için oldukça güvenilir olmaktadır. Peki, parmak izi geçiş sistemleri cihazına kaç adet kişi kaydı yapılabilir? Parmak izi cihazlarına yapılacak olan kayıt, cihazdan cihaza göre farklılık göstermektedir. Personel sayınızın ne olduğunun aslında pek bir önemi yoktur. Çünkü parmak izi sistemleri kayıt kapasiteleri cihazın modeline göre farklılık gösterir. Bu farklılık sayesinde personel sayınızın ne olduğu da önemi yitirmiş olur. Genel olarak kayıt kapasitesi 1.000 kişi ile 10.000 kişi arasında değişiklik göstermektedir. Parmak izli geçiş cihazlarında aynı zamanda kartlı veya şifreli geçiş yapma olanağı da bulunduğu için parmak izi kapasitesi yetmediğinde yahut işletmenize misafir geldiğinde de bu geçiş seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Parmak izi geçiş sistemleri cihazına parmak izi sensörleri kaliteli olmak zorundadır. Çünkü bu sensörleri kaliteli olmazsa parmağın parmak izi algoritmasını anlamakta ve okumakta zorluk çekmenize ve parmak izli geçiş kontrol cihazından verim alamamanıza sebep olabilmektedir. O yüzden parmak izi geçiş sistemleri satın alırken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Bizim firmamız tarafından satışa sunulan Magic Pass parmak izli geçiş kontrol sistemleri, oldukça kaliteli parmak izi sensörlerine sahiptir. Kaliteli parmak izi sensörü sayesinde okutma esnasında sıkıntı çekmez, hızlı geçişler sağlayabilirsiniz. Üstelik firmamız Perkotek Magic Pass parmak izli geçiş kontrol sistemleri Türkiye distribütörüdür. Yani zaten dağıtıcı konumda olduğumuz için fiyat uygunluğu arıyorsanız; doğru yerdesiniz! Parmak izli cihazlarının görüntüleri de birbirinden farklı olduğu için hem ihtiyacınıza ideal çözümü bulmak, hem de şıklık isterseniz bizler sizlere en ideal çözümü bulabilmeniz adına hızlı bir şekilde yardımcı olabiliriz. Parmak izli geçiş sistemleri ile siz de göreceksiniz ki; hızlı ve kontrollü geçişler sağlayabileceksiniz!

Parmak izi nedir? Parmak izi, parmağın uç kısmında bulunan izdir. Bu iz, her insanın biyografisine uygun olarak farklı bir yapıya sahiptir. Parmak izinin eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olması sayesinde takip işlemleri de oldukça basit olacaktır. Özellikle işletmelerde parmak izi cihazlarını kapılara tetik vermek için de kullanabilirsiniz. Kapılara tetik vermek için parmak izi geçiş sistemleri cihazı ile birlikte aynı zamanda kilit sistemleri de kullanmanız gerekecektir. Firmamız Strike kapı kilit sistemleri Türkiye distribütörüdür. Bu nedenden dolayı da parmak izli geçiş kontrol terminalleri ile kapılara tetik vermek için kilit sistemlerimizi tercih edebilirsiniz. Strike kapı kilit sistemleri; manyetik kilit, elektronik kilit ve elektromanyetik kilit olarak ayrılmaktadır. Bu kilit sistemleri, parmak izi okuyuculara bağlandığında kapılara tetik verebilmenizi sağlar. Ayrıca kilitler, butonlar ile de tetiklenebildiği için özellikle ofisinizde butonu masanızın yanına koyduğunuzda kapı çaldığında yerinizden kalkmadan da kapınızı açabilirsiniz. Cam, ahşap, metal, çelik vb. tüm kapı tiplerinde kilit sistemlerini kullanabilirsiniz. Kilitlerin paslanmaz çelik modelleri de dış ortamlarda da kullanılabilirdir. Kilitlerin tutuş güçleri de kilitlere göre farklılık gösterebilmektedir. Böylece kapınızın ağırlığı ne olursa olsun, çekiş yapabilmek için kilit sistemi bulmak mümkündür.

Kapılara tetik vermenin bir diğer yöntemi de parmak izli kapı kolu geçiş sistemleridir. Parmak izli kapı kolları, kapı kolu şeklinde kapılara montajlanır. Bu cihazlar ile parmak izli geçiş yapabilmenin yanı sıra kartlı geçiş yapabilmekte mümkündür. Güvenlikli olması gereken depolarda, ofis kapılarında vb. alanlarda bu kilitleri kullanabilirsiniz. Kullanımları oldukça basit olup pil ile çalışmasını sürdüğü için de elektrik kesintileri olduğunda sorun yaşamazsınız. Pilin bitmesine yakın son 200 geçişte de alarm verdiği için pil değişimi yaparak geçişe devam edebilirsiniz. Parmak izi geçiş sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için zaman kaybetmeden siz de 0850 811 80 00 numarasını tuşlayın!

 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları