perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YEMEKHANE TURNİKE SİSTEMLERİ

Yemekhane turnike sistemleri ile ilgili günlük yaşantımızda genelde karşılaştığımız kullanım alanları toplu ulaşım geçiş noktaları, şirket ya da plaza girişleri olarak örneklendirilebilir. Ancak bu bölgeler dışında şirket içerisinde de farklı bölümler arasında geçişlerde de kullanılabilirler. Bu sayede girilme yetkisi olmadan farklı bir bölüme personellerin geçişi engellenmiş olur. Buna benzer olarak yemekhanelerde de turnike sistemi kullanılabilir.

Yemekhanelerde kullanılan yemekhane turnike sistemlerinde amaç tam anlamıyla düşünüldüğü gibi yetkilendirme değildir. Genellikle çalışan her personel zaten yemekhaneden faydalanabilmektedir. Ancak personeller arasında yemekhanenin kullanılması istemeyenler var ise işte bu noktada yemekhane turnike sistemleri istediğiniz bu uygulama için geçerli olacaktır. Tek başına kullanıldıklarında yemekhane turnike sistemleri ile bu şekilde bir uygulama yapılabilir. Ancak yemekhanelerde istenilen sistem aslında bu değildir. Kullanıcıların yemek hak edişlerine göre yemekhaneleri kullanabilmeleridir. İşte bu nokta yemekhane turnike sistemine entegre edilecek bir yemekhane takip programı olması gerekiyor. Bu yemekhane programı ile eğer isteniliyorsa personellerin yemekhaneyi kullanma yetkileri de kaldırılabilir. Ama asıl amaç olan yemek hak edişleri takibi yapılmaktadır.

Programa tanımlanan personellere atanacak belirli tarihler arasında yemek hakları bu yazılım tarafından takip edilecektir. Yemek hakları genel olarak aylık olarak tanımlanır. Ancak Perkotek yemekhane turnike sistemleri  programı açık uçlu düşünülerek hazırlandığından belirli tarih aralıkları ya da günlük olarak tanımlamalara açıktır. Yani istenildiği durumlarda tanımlamalar yıllık olarak da yapılabilir. Bu tanımlamalar ile personellerin günlük yemek haklarının öğün başına bir adet olduğu kısıtlanabilir. Bu sayede yemek şirketleri tarafından hazırlanan yemeklerin personel sayıları baz alınarak yaptıkları düşünülürse yaşanabilecek olumsuz bir durumu da önüne geçilmiş olunur. Böylelikle personeller hak ettiklerinden fazla yemek hakkı kullanmamış olurlar. Yemekhane turnike sistemleri programı bu şekilde günlük olarak limitler koyabileceği gibi tanımlanan hakkın günlük olarak limitsiz kullanılmasına da uyum sağlayabilir. Örneğin personele tanımlanan aylık yemek hakkı tek bir öğün bazında 30 olarak ayarlanır ise personel bu hakkını tek bir günde 30 adedi birden ne kadar mümkün olmasa da kullanabilir. Böylece kalan 29 gün yemek hakkı kalmadığından yemekhaneden faydalanamaz. Aynı sistem sadece personel bazlı düşünülmemelidir. Bu sistem okul yemekhaneleri veya kantinleri ya da yurtlarda da kullanılabilir. Sadece tanımlananlar kullanıcı değil de öğrenci olacaktır. Tabi bu durumlarda yemek öğünleri de arttırılarak genişletilebilir.

Yemekhane turnike sistemleri programı kullanımı ile yemek şirketleri arasından yapılan anlaşmalara göre kullanıcı sayılarının belirlenmesi de kolaylaşır. Yemek şirketleri ile genelde kişi bazlı anlaşmalar yapılır. Kullanıcı sayılarının günlük olarak belirlenmesi zor olduğundan yemekhane takip programı raporlama sistemi imdadınıza yetişecektir. Program ile yemekhane turnike sistemleri bağlantılı çalıştığından gün içerisinde ya da aylık olarak turnikeden geçen kişi sayısına göre yemek şirketleri ile mutabık kalınabilir.

Yemekhane turnike sistemlerinden güvenlik en üst seviyede olmadığından,  amaç burada sadece geçişleri sağladığından bu noktalarda kullanılan turnike sistemleri genellikle bel tipi turnikelerdir. Bunların yanı sıra kullanıcı isteklerine göre hızlı geçiş turnikeleri ya da VIP turnikeler de yemekhane turnike sistemine uyarlanabilir. Avax markalı turnike sistemleri her türlü proje ortamda kullanılmak üzere üretildiklerinden turnikelere takılacak kartlı geçiş okuma sistemleri ya da parmak izi okumalı üniteler ile yemekhane programı senkronize edilerek yemekhane turnike sistemleri uygulamalarında sorunsuz olarak çalışabilirler. Yazılımsal ya da donanımsal yaşanabilecek sorular ile ilgili deneyimli destek ekibimizden yardım alınarak problemler giderilebilir. Böylelikle yemekhane turnike sisteminin kullanımda bir aksaklı yaşamazsınız.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları