perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİ OKUMA SİSTEMİ

Parmak izi okuma sistemi, nedir ve nasıl kullanılır sorularına yanıt verelim. Parmak izi okuma sistemi, parmak izi teknolojisi ile çalışmasını devam ettiren, personel takibi, öğrenci takibi, üye takibi, minibüs takibi ve tuvalet takibi yapmak amacıyla kullanabileceğiniz sistemlerdir. Bu sistemler, parmak izi taraması ve okuması yaparak çalışmaktadırlar. Peki, parmak izi nedir? Parmak izi kişilerin parmaklarının uçlarında yer alan izdir. Bu iz, hiçbir insanda aynı değildir. Bırakın her insanı, bir insanın her parmağında dahi farklılık göstermektedir. Bu da muhteşem bir güvenlik ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden parmak izi okuma sistemi en çok personel takip programı ile birlikte kullanılarak personel takibi yapmak amacıyla tercih edilmektedir. Personel takibi için kullanacak olduğunuz parmak izi okuma sistemi cihazının öncelikle personellerin giriş ve çıkış yapacakları alanlara konumlandırılması gerekmektedir. Daha sonra her personelin parmak izi tanımlaması yapılmalıdır. Bir personelin birden fazla parmak izi kaydı yapmasına imkân tanınmıştır. Parmak izi tanımlı olan personeller, parmak izi cihazının sensörüne okutma yaptıklarında oluşan bilgi, personel takip programı üzerinden kontrol edilmektedir. Eğer parmak izi tanımlı ise personelin geçiş yapmasına izin verilir. Normalde geçiş yapılan parmakta kesik, yara, tahriş gibi durumlar söz konusu olabileceği için bizler bir personelin on parmağının da kayıt edilmesini önermekteyiz.

Parmak izi okuma sisteminin bir arada da kullanabilmek mümkündür. Diyelim ki; işletmenizde personel takibi yapacaksınız. Ancak işletmeye giriş için beş farklı giriş kapısı var. Her personelin sadece parmak izi okuma sistemi cihazı takılı olan kapıdan giriş yapmasını sağlayamayacağınız için her kapıda farklı bir parmak izi okuma cihazı kullanabilirsiniz. Bu cihazların tamamını da tek bir program üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Bazı parmak izi okuyucu cihazlarda aynı anda kartlı ve şifreli geçişler de yapabilmek mümkün olmaktadır. Bu sayede eğer tercih ettiğiniz cihazınızın parmak izi kayıt kapasitesi doluysa, kart ya da şifre kullanarak da geçiş yapma olanağınız bulunmaktadır. Bu cihazlar, genellikle 1.000 ile 10.000 kayıt kapasitesine sahiptir. Bu kapasite her cihazda farklılık göstermektedir. Bu farklılık sayesinde personel sayınız ne olursa olsun bir çözüm üretebilmek tabi ki mümkün olacaktır.

Parmak izi okuma sistemi ile turnike, bariyer ve kapılara da tetik verebilmek mümkündür. Kapılara tetik vermek için manyetik kilit, elektronik kilit ve elektrikli kilitlerin parmak izi okuma sistemi cihazı ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Parmak izi tanımlı olan kişi cihaza okutma yaptığında kilit açılarak kapıdan geçişi sağlanacaktır. Turnikelere tetik vermek için ise cihazların turnikelerin üzerine monte edilmesine ihtiyaç vardır. Parmak izi tanımlı olan her kişi parmak izini okuttuğunda, turnike kolları açılarak geçiş yapılmasına olanak tanıyacaktır. Bunun yanı sıra tıpkı turnikelere olduğu gibi bariyerlere de aynı şekilde tetik verilebilmektedir.

Perkotek Teknoloji firmamız, Magic Pass parmak izi okuma sistemi Türkiye distribütörlüğü yaptığından ötürü de bu cihazların fiyatları firmamızda çok uygundur. Zaten cihazlar ile beraber kullanılan pek çok cihazın da dağıtıcılığını yapıyoruz. Bu yüzden fiyatlar konusunda asla korkunuz olmasın. Neden şimdi uygun fiyat garantisi ile parmak izi okuma sistemi alarak geçişleri kontrol altına almıyorsunuz? Kaybedecek fazla zamanınızın olmadığının farkındayız. Hemen bizi arayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler