perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİ OKUYUCU

Parmak izi okuyucu, parmak izi tarama teknolojisi kullanılarak takip işlemleri yapabilmenizi sağlamakta olan okuyuculardır. Parmak izi okuyucu kullanılarak günümüzde en çok personeller takip edilmektedir. Bunun sebebi, parmak izi okuyucu cihazların oldukça yüksek güvenlikli cihazlar olmasıdır. Çünkü bu cihazlar, benzersiz ve eşsiz parmak izi algoritmasını kullanmaktadır. Bu algoritma, her insanın her parmağında farklıdır. Yani parmak izi okuyucu cihazlara tanımlamalar yapılırken, her kişinin ayrı ayrı olarak tanımlanması gerekmektedir. Bu tanımlama işlemleri sırasında her kişiye özel olarak farklı bir ID numarası verilmektedir. Bu ID numarası, tıpkı Tc kimlik numarası gibi kişiye özeldir. Parmak izi her kişide farklı olduğu için de kimse birbiri yerine parmak izi okutarak geçiş yapamayacaktır. İşte takiplerde sıkça parmak izi okuyucu kullanılmasının sebebi budur. Tabi ki takip için parmak izi okuyucu ile birlikte programlarında kullanılması gerekmektedir. Parmak izi okuyucu ile personel takibi yapılacaksa personel takip programı, üye takibi yapılacaksa üye takip programı, yemekhane takibi yapılacaksa yemekhane takip programı, öğrenci takibi yapılacaksa öğrenci takip programı, geçiş kontrol takibi yapılacaksa geçiş kontrol programı ve eğer minibüs takibi yapılacaksa da minibüs takip programının bir arada kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan tüm takip programları oldukça kolay bir kullanıma sahip olduğu için de parmak izi okuyucu cihazların kullanılacak oldukları sistemler her zaman son kullanıcı için bir karmaşa olmaktan çıkacaktır.

Parmak izi okuyucu sistemlerde kullanılan cihazlar, birçok farklı işe yarar teknik özellik ile karşımıza çıkmaktadır. Bu parmak izi okuyucuların en kullanışlı özelliklerinden bir tanesi, zil çaldırabiliyor olmalarıdır. Zil çaldırmaları ile özellikle personelleri takip sırasında, personellerin mola ve paydos saatlerinde toplu olarak hareket etmeleri de mümkündür. Ayrıca pek çok parmak izi okuyucu modelimiz, sesli ve Türkçe olarak geri bildirim verme özelliğine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde kullanıcıların hiç zorlanmadan kullanım sağlamalarına olanak tanımaktadırlar. Birçok parmak izi okuyucu modelinde de aynı anda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş olanağı bir arada bulunmaktadır. Bu sayede geçişlerin şekilleri ve geçiş kayıt kapasiteleri arttırılmaktadır. Zaten parmak izi okuyucu modellerinde kayıt hafızası bin ile on bin arasında değişiklik gösterir. Takip yapacak olduğunuz alana uygun bir modeli seçerek, kişi sayısını karşılayabilecektir.

Parmak izi okuyucu cihazlar ile turnikelere, kapılara ve hatta bariyerlere de tetik verebilmek mümkündür. Turnikelere tetik verebilmek için cihazların turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra kullanılacak olan program ile bağlantısı sağlanır. Kapılara tetik vermek için ise kapılarda kilitleri kullanmanız gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin tüm kapı yapılarına uygun olan elektrikli, manyetik ve elektronik olan modelleri yer almaktadır. Bunlardan herhangi birisini kullanabilirsiniz. Eğer kilitler ile parmak izi okuyucuları bir arada kullanarak kapılara tetik vermek istemezseniz, parmak izli kapı kollarını tercih edebilirsiniz. Bu kollarda; kapı kolu, parmak izi okuyucu ve kilit bir arada olmaktadır. Normal bir kapı kolu şeklinde kapılara monte edilmektedirler. Kullanımları basip olup elektrikle değil de pil ile çalıştıkları için elektrik kesintilerinden etkilenmeden 7/24 çalışabilirler.

Perkotek Teknoloji olarak Magic Pass parmak izi okuyucu ülkemiz dağıtıcılığını kuruluşumuzdan bu yana başarı ile gerçekleştirmekteyiz. Siz de parmak izi okuyucu satın almak için arayabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler