perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KİŞİSEL TAKİP SİSTEMLERİ

Kişisel takip sistemleri, günümüzde genellikle personel takip etmek amacıyla kullanılmakta olan sistemlerdir. Personel takip etmenin yanı sıra bu sistemleri aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve minibüs takibi yapmak amacıyla da kullanabilirsiniz. Günümüzde kişisel takip sistemleri kullanılmasıyla birlikte takip işlemleri çok daha kolay bir hal almıştır. Takip işlemleri için gereken zamandan ve performanstan da kar elde edilmeye başlanmıştır. Kişisel takip sistemleri günümüzde genellikle işletmeler, plazalar, holdingler ve alışveriş merkezlerinde çok sık olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra hava alanı, fabrikalar, belediyeler, okullar gibi alanlarda da kullanılmaktadırlar. Kullanımları çok kolay olduğundan ötürü kısa bir eğitim alan her son kullanıcı kullanıma sorunsuz olarak devam edebilmektedir.

Kişisel takip sistemleri, bir diğer adıyla personel takip sistemleri; farklı cihazlar ile kullanılabilir. Yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları bu sistemler ile birlikte kullanılmakta olan biyometrik (pdks) cihazlardandır. Öncelikle yüz tanıma cihazlarından bahsetmek istiyorum. Yüz tanıma cihazları, biyometrik tanıma kişisel takip sistemleri içerisinde en sık olarak tercih edilen takip cihazlarıdır. Çünkü bu cihazlarda ön planda olan şey güvenliktir. Takip işlemleri sırasında da en çok güvenliğe ihtiyaç duyulduğu aşikardır. Bu cihazların farklı pek çok kayıt kapasitesi sayesinde personel sayınız ne olursa olsun, ideal bir yöntem her zaman için mevcuttur. Yüksek kamera çözünürlükleri sayesinde de kişilerin yüzünde sakal, bıyık, gözlük ya da makyaj olması gibi durumlarda dahi geçişe izin verilecektir. Bazı modellerinde bulunan dahili batarya özellikleri sayesinde de elektrik kesintilerinden etkilenmeden çalışmalarına devam edebileceklerdir.

Yüz tanıma kişisel takip sistemleri cihazlarından sonra da en çok parmak izi cihazları tercih edilmektedir. Bu cihazlar ile geçiş yapabilmek için parmak izi kullanılmaktadır. Parmak izi, parmakların uç kısımlarında bulunan izdir. Bu iz, her insanda farklı bir özelliğe sahiptir. Bu da bu cihazların güvenilirliğini sağlamaktadır. Her insan bir yana bir insanın bile on parmağındaki iz bir değildir. Yani kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması bile mümkün değildir. Bu cihazların pek çok modelinde kartlı ve şifreli geçiş yapabilme özelliği de bulunur. Parmak izi cihazlarının en büyük özelliklerinden bir tanesi, kolayca kullanılabilir olmasıdır. Turnike, kapı ve bariyerlere de tetik vermenize olanak tanımaktadır. Böylece geçişleri kontrol altına alırken aynı zamanda da geçiş kısıtlamaları da yapılabilmektedir. Magic Pass parmak izi kişisel takip sistemleri cihazları Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için de bu cihazların fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Satın almak için yapmanız gereken tek şey sadece bizi aramaktır!

Kartlı kişisel takip sistemlerinde kullanılmakta olan kartların üzerine baskılar yaparak aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanabilirsiniz. Bu kartların proximity mi yoksa mifare kart mı olacağı da tamamen cihazın özelliklerine göre belirlenmektedir. Kartlı cihazlarda kişilerin birbirleri yerine kart okutması gibi bir durum söz konusu olduğundan dolayı da günümüzde parmak izi ve yüz tanıma cihazlarından daha az kullanılmakta olsalar da kullanım alanları küçümseyecek kadar az değildir.

Kişisel takip sistemleri ile birlikte kullanacağınız programlar, yüz tanıma, parmak izi ve kart sistemleri hakkında çok daha fazlası için www.perkotek.com web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilir ya da info@perkotek.com adresine mail gönderebilirsiniz. Kişisel takip sistemleri ile her şey kontrol altında!

 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler