perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
  • Açıklamalar

PARMAK İZİ SİSTEMLERİ CİHAZI

Parmak izi sistemleri cihazı, personel takibi yapmak amacıyla sıkça kullanılan cihazlardır. Kartlı geçiş kontrol sistemlerinden sonra ortaya çıkan parmak izi sistemleri cihazı, personel takibi yapmak için daha güvenilir bir yöntem olmuştur. Çünkü kartlı geçiş sistemlerinde kişilerin birbirleri yerine kart okutması gibi bir kusur bulunmaktadır. Parmak izli okuyucu sistemlerde ise kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması mümkün değildir. Neden? Parmak izi, parmağın uç kısmında yer alan izdir. Bu iz, her insanda farklı bir yapıya sahip olduğundan ötürü kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması gibi bir şey mümkün değildir. Bu da güvenliğin her zaman üst düzeyde olması anlamına gelmektedir. Parmak izi sistemleri cihazının kartlı geçiş sistemlerinden çok daha üstün olmasının bir diğer nedeni de parmak izi okuyucu sistemlerde kartlı sistemlerde olduğu gibi kart maliyeti olmamasıdır. Kartlı sistemlerde personel sayısı arttıkça kartlarında artması, kırılan veya tahriş olan kartlarında aktif bir şekilde kullanılabilmesi için yenilenmesi gerekmektedir. Bu sistemleri tercih eden işletmeler, parmak izi teknolojisi sayesinde bu maliyetlerden de kurtulmuşlardır. Başlarda üretilmiş olan parmak izi cihazlarının okuma hızları oldukça düşük olsa da; zamanla bu hız artmış ve parmak izi sensörlerinin de gelişmesiyle birlikte parmak izi cihazlarından çok daha performans elde edilmiştir.

Parmak izi sistemleri cihazıpersonel takip yazılımı, tuvalet takip yazılımı, üye takip yazılımı, öğrenci takip yazılımı ve yemekhane takip yazılımı ile birlikte kullanılabilmektedir. Özellikle personel takip yazılımı ile birlikte oldukça sık tercih edilen parmak izi sistemleri cihazı, diğer tüm takip yazılımları ile de yüksek performanslı olarak çalışabilmektedir. Peki, parmak izi sistemleri cihazı nerelerde kullanılır? Bu sistemler; özellikle işletmelerde sıkça tercih edilmelerinin yanı sıra hastanelerde, plazalarda, holdinglerde, hava alanlarında, fabrikalarda, yemekhanelerde, okullarda, dershanelerde ve buna benzer birçok alanda kullanılabilmektedir. Basit bir kullanıma sahip oldukları için kısa bir eğitimden geçirilen her son kullanıcı parmak izi sistemleri cihazı bu cihazları basitçe kullanabilmektedir. Genel olarak tüm parmak izi tarama cihazlarında zil çaldırma özelliği yer almaktadır. Zil çaldırma özelliği sayesinde özellikle fabrika gibi alanlarda toplu hareketi sağlamak hızlı ve basit olacaktır. Paydos ve mola saatlerinde zilin çalması ile birlikte kişilerin toplu hareket etmesini sağlayabileceksiniz. Ayrıca parmak izi sistemleri cihazının modeline göre de sadece parmak izli değil, aynı zamanda kartlı ve şifreli geçiş yapmak da mümkündür. Parmak izli tarama cihazlarında geçiş hızı genel olarak 0,1 saniyedir. Yani geçiş yaparken hızlı okumalar sağlanır ve girişler esnasında yığılmalar söz konusu olmayacaktır. Parmak izi okuyucu cihazların kayıt kapasiteleri de cihazın modeline göre farklılık gösterebilir. Bu farklılık sayesinde ihtiyacınızı karşılayacak ideal bir çözüm bulmak her zaman mümkün olacaktır. Genellikle Türkçe ve sesli geri bildirim verme özelliğine sahip olan parmak izi cihazları, tanımlı olan parmak izi okutulduğunda sesli olarak teşekkür etmektedir. Sesli geri bildirim özelliği sayesinde geçişler çok daha kontrollü bir hal alacaktır. Parmak izi sistemleri cihazı ile kapılarınıza tetik vermek için ise kilit sistemlerini kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda isterseniz parmak izli kapı kolunu da tercih edebilirsiniz. Parmak izli kapı kolu ile ofis, ev ve oda kapılarınızı sadece parmak izi tanımlı olan kimselerin açmasını sağlayacak, böylelikle de korunaklı olmasını istediğiniz bu alanlarda %100 güvenlik elde edeceksiniz. Üstelik parmak izli kapı koluna sadece parmak izi değil, aynı zamanda şifre veya kart tanımlamaları da yapabilirsiniz. Bu tanımlamaları yapacağınız modellerin fiyatları da kendi içlerinde farklılık gösterebilmektedir.

Parmak izi okuyucu sistemlerin montajlanacağı alanlar tabi ki sadece giriş ve çıkış alanlarında yer alan duvarlarla sınırlı kalmamaktadır. Peki, parmak izi sistemleri cihazı  nerelere montajlanabilir? Parmak izli geçiş kontrol sistemleri; turnike, kapı ve bariyerlere tetik vermek için de kullanılabilmektedir. Yani turnike sistemi ile birlikte kullanacağınız parmak izi cihazlarını turnikenin üzerine monte edebilirsiniz. Böylece parmak iziniz ile kontrollü bir geçiş sağlarken aynı zamanda da turnike sistemleri ile geçiş kısıtlamaları elde edebilmeniz de mümkündür. Çalışma sıcaklığı -45 derece ve +60 derece arasında yer alan parmak izi sistemleri cihazı  sistemlere bir kişinin 10 adet parmağını da tanımlayabilmeniz mümkündür. Bu işlem genellikle inşaat firmalarında uygulanmaktadır. Bunun nedeni geçiş yapılan parmakta çizik veya kesik gibi durumların söz konusu olmasıdır. Bu durumda, parmak izi sistemleri cihazına tanımlanan diğer parmaklar ile geçiş yapmak mümkün olacaktır. Her cihazın kayıt kapasitesi farklıdır. Kullanacağınız alana göre ve kayıt yapacağınız kişi sayısına göre farklı cihazları kullanmanız gerekecektir. Pek çok farklı model parmak izi cihazımızda dâhili batarya da bulunmaktadır. Dâhili batarya sayesinde elektrik kesintilerinde batarya devreye girerek aktif olarak kullanım sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

Firmamız Perkotek, Magic Pass parmak izi sistemleri cihazı  Türkiye distribütörüdür. Yani; kaliteli, şık, sağlam ve uygun fiyatlı parmak izi sistemleri fiyatlarını sadece bizden alabileceğinizin garantisini vermekteyiz. Neden tanınmamış ve kalitesiz markalara binlerce lira harcayarak, verimsiz cihazlar ile takip işlemlerinizi zorlaştırasınız ki? Zaman kaybetmemenizi tavsiye ederek sizleri Magic Pass  parmak izi sistemleri cihazı ile tanıştırmak istiyoruz. Üstelik birden fazla parmak izli geçiş kontrol cihazını tek bir takip yazılımı ile de yönetebilmeniz mümkündür. Cihazlarımız 2 yıl süre boyunca garantili olup herhangi bir problemle karşılaşmanız durumunda da çağrı merkezimizden beş dakika içerisinde destek alabilmeniz mümkündür. Parmak izi sistemleri cihazı hakkında detaylı bilgi almak için bizi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak arayabileceğiniz gibi web sitemizin iletişim bölümünden veya info@perkotek.com adresinden de bize mail ileterek geri dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kullanım Kılavuzları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Broşürleri
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kalite Belgeleri
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları