perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Parmak Okuma: Güvenli ve Modern Çözüm!

Parmak okuma sistemleri, günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmaktadır. Bu sistemlerin en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi personel takibidir. Parmak okuma personel takip sistemlerini kullanmak için öncelikle parmak okuma cihazları, personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlara konumlandırmak gerekir. Daha sonra her personelin parmak izi cihaza tanıtılmalıdır. Parmak okuma sırasında her personele özel bir ID numarası verilmektedir. Bu ID numarası tıpkı T.C. kimlik numarası gibi kişiye özeldir. Peki, neden parmak okuma cihazları ile personel takibi yapılmalı? Şöyle ki; parmak okuma sistemlerinde kusursuz parmak izi teknolojisi kullanılmaktadır. Parmak izi dediğimiz şey parmakların uç kısımlarında bulunan izdir. Bu iz, her insanın yanı sıra her insanın her parmağında da farklı bir algoritmadadır. Yaradılışımızdan gelen bu avantaj ile de takip işlemleri çok daha kolay ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

Parmak okuma sistemleri; işletmeler, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, fabrikalar, siteler, alışveriş merkezleri, holdingler, plazalar gibi takip yapmak istenilen her alanda kullanılabilir. Tabi ki personel takibi çok sık yapılsa da üye takip programı, öğrenci takip programı, yemekhane takip programı, tuvalet takip programı, geçiş kontrol programı ve minibüs takip programı ile de parmak okuma cihazı kullanılabilmektedir. Hangi programı ve hangi cihazı tercih edeceğiniz tamamen ihtiyaçlarınıza ve sizin isteğinize kalmıştır. Genellikle bu cihazların kayıt kapasiteleri bin ile on bin kişi arasında farklılık gösterir. Bunun yanı sıra kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapmaya olanak tanıyan modellerimiz bulunmaktadır. En büyük avantajlardan bir tanesi de bir kişinin on parmağını da tanımlama imkânı bulunmasıdır. Normalde geçiş yapılan parmakta kesik, çizik yahut deformeler söz konusu olduğu durumlarda, tanımlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilmektedir.

Parmak okuma cihazları ile kontrol ele alınırken turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verilerek aynı zamanda geçiş kısıtlamaları da sağlanması mümkündür. Nasıl mı? Diyelim ki siz turnikeli parmak okuma sistemini tercih ettiniz. Öncelikle tercihiniz olan turnikenin üzerine parmak izi cihazının montajı yapılmaktadır. Daha sonra cihaz ile tercih edeceğiniz programın bağlantısı yapılır. Tanımlı olan kişi, parmak izini cihaza okutma yaptığında turnikenin kolları açılacaktır. Parmak okumada parmak izi tanımlı olmayan bir kişi deneme yaptığında ise turnike kolları açılmaz ve geçişe izin verilmez. Bu da %100 güvenlikli geçişler ve mekanlar anlamına gelmektedir.

Parmak okuma cihazlarının kullanımı kolaylaştıran birkaç özelliğinden bahsedelim. Bunlardan ilki parmak izi sensörüdür. Parmak izi sensörü, her ne kadar kaliteli ise geçiş yani parmağı tanıma ve tanımlama süresi de o kadar az olacaktır. Böylece geçiş yaparken özellikle personeller kuyruk oluşturmayacak ve hızlı olarak giriş – çıkış yapabileceklerdir. Bunun yanı sıra bir diğer özellikleri de bataryalarıdır. Dahili bataryalı parmak okuma cihazları, elektrik kesilmesi yaşadığınız durumlarda girişlerin ve çıkışların pasif olmasını engellerler. Cihazın çalışmasına devam etmesini sağlayarak, geçişleri devam ettirirler. Ayrıca Türkçe ve sesli olarak geri bildirim yapmaktadırlar. Yani parmak izi okutulduğunda basit kullanım amaçlanmış, sesli uyarılar ile de bu sağlanabilmiştir. Bazı cihazlarda aynı zamanda zil çaldırma özelliği bulunur. Zil çaldırma sayesinde paydos, mola gibi zamanlarda zil çaldırılarak kişilerin toplu olarak hareket etmeleri amaçlamıştır.

Perkotek olarak Magic Pass parmak okuma sistemleri Türkiye dağıtıcısıyız. Bu yüzden bu cihazların fiyatları firmamızda her yerden çok daha uygundur. Onun için kesinlikle bizler, parmak okuma cihazı almadan önce muhakkak bize danışmanızı önermekteyiz. Sadece bir telefon kadar uzağınızdayız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler