perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK OKUMA SİSTEMLERİ

Parmak okuma sistemleri, günümüzde personel takibi yapmak için oldukça sık kullanılan bir sistemdir. Bunun yanı sıra parmak okuma sistemleri ile üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve minibüs takibi de yapılabilmektedir. Tüm bu takipleri yapabileceğiniz parmak izi cihazlarının tamamı farklı yapılara ve modellere sahiptir. Peki, parmak okuma teknolojisinedir? Parmak okuma sistemleri teknolojisi, parmağın uç kısmında yer alan izi okuyan teknolojidir. Bu iz hiçbir insanda aynı değildir. Onu bırakın, her insanın her parmağında da parmak izi farklı özellikler göstermektedir. Bu da bu cihazların oldukça güvenilir olmasını sağlamaktadır. Parmak okuma sistemlerindeki en büyük özelliklerden bir tanesi de parmak izinin yanı sıra aynı zamanda kartlı ve şifreli geçiş yapılabilme özelliğinin de bulunmasıdır. Bu özellik sayesinde parmak izi kayıt kapasitesi dolsa bile diğer geçiş yöntemlerinden herhangi biriyle geçiş yapılabilmektedir. Bu cihazları kullanabilmek için öncelikle giriş e çıkış yapılacak olan alana konumlandırılması gerekmektedir. Daha sonra da geçiş yapmasına izin verilecek olan herkesin parmak izinin tek tek tanıtılması gerekir. Kullanımı oldukça basit olan bu cihazlar, okutulmuş olan parmak izlerini hafızaya alır ve istenildiği zaman da programa göndermektedir. Parmak okuma sistemleri ile kullanacağınız program ile personellerin saat kaçta giriş ve çıkış yaptıklarını erken mi yoksa geç mi geldiklerini hızlıca tespit edebileceksiniz.

Parmak okuma sistemleri teknolojisinin ilerleyerek gelişmesi sayesinde parmak okuma sistemlerinin kullanım alanları da yaygınlaşmaya başlamıştır. Hava alanları, askeri alanlar, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, alışveriş merkezleri, hastaneler, iş merkezleri, plazalar vb. tüm alanlarda parmak okuma sistemleri kullanılmaktadır. Yüksek güvenlik isteyen pek çok alanda da tercih edilen parmak okuma sistemleri ile turnike, kapı e bariyerlere de tetik verilebilmektedir. Turnikelere tetik vermek için daha sık tercih edilen parmak okuma cihazları, turnikelerin üzerine monte edilmelidir. Turnike üzerine montajlanan bu cihazlara parmak izi tanımlı olan kişiler okutma yaptıklarında anında geçiş sağlanmaktadır. Parmak izi okutulduğunda turnikenin kolu hemen açılmaktadır.

Parmak okuma sistemlerinde kullanılan parmak izi cihazlarına bir kişinin on adet parmağı da tanıtılabilmektedir. Böylece normalde geçiş yapılan parmakta kesik, deforme olma gibi durumlarda diğer parmaklar kullanılarak geçiş yapılabilmektedir. Genel olarak cihazların kayıt kapasiteleri 1.000 ile 10.000 arasında değişiklik göstermektedir. Takip yapacağınız alanda ne kadar kişi olursa olsun bu karşılayabilirsiniz.

Parmak okuma sistemlerinde en büyük özellik cihazların sensörüdür. Parmak izi sensörü ne kadar kaliteli ise geçiş hızı da o kadar hızlı olacaktır. Magic Pass parmak okuma sistemleri genellikle 0.1 veya 0.2 saniyelik bir geçiş hızına sahiptir. Bazı cihazlarda dahili batarya özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda cihazı kullanıma devam edebilirsiniz. Ayrıca parmak izi cihazının zil çaldırma özelliği de bulunmaktadır. Zil çaldırma özelliği sayesinde belirli bir zamanda zil çaldırılarak kişilerin toplu olarak hareket etmesi sağlanabilmektedir. Bu cihazların menü dili her cihazda farklılık gösterse de genelde Türkçe ve sesli bir menü diline sahiptirler. Sesli olarak uyarılar vererek kişilerin geçişlerini daha kontrollü bir şekilde yapmasını sağlarlar.

Perkotek Teknoloji olarak kurulduğumuz günden bu yana Magic Pass parmak okuma sistemleri Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Bundan ötürü bu cihazların fiyatları firmamızda oldukça uygun olup her bütçeye ve her ihtiyaca göre farklı bir seçenek bulunmaktadır. Satın almak için yapmanız gereken tek şey sadece bizi aramak. Siz de parmak okuma sistemleri ile %100 güvende olacaksınız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler