perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL DEVAM KONTROL YEMEKHANE

Personel devam kontrol yemekhane sistemleri, yemekhanelere giriş ve çıkış yapacak olan personellerin kontrolleri bir biçimde geçiş yapmalarına imkân tanımakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde personelleri takip etmek için pdks cihazların da bir arada kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan personel devam kontrol yemekhane cihazlarının üç farklı modeli yer almaktadır. Bunlar; yüz tanıma personel devam kontrol yemekhane cihazları, parmak izi personel devam kontrol yemekhane cihazları ve kartlı personel devam kontrol yemekhane cihazlarıdır. Yüz tanıma personel devam kontrol yemekhane cihazları, kişilerin eşsiz ve benzersiz olan yüz algoritması ile tanıma ve tarama yaparak geçiş yapabilme imkânı sunmaktadır. Bu cihazlar kişilerin yüzünde bulunan alın, çene ve burun kısımlarını kullanmaktadır. Bu alanların her insanda farklı olması sayesinde, kişilerin geçiş esnasında birbirleri yerine yüzlerini okutarak geçiş yapabilmeleri mümkün değildir. Pek çok yüz tanıma personel devam kontrol yemekhane cihazında aynı anda parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapabilme olanağı da yer almaktadır.

Parmak izi personel devam kontrol yemekhane cihazları da çalışmalarına parmak izi okutmaları ile devam ederler. Bu cihazlara tanımlanacak olan parmak izi algoritması, her insanın parmağında farklı bir özelliğe sahip olduğu için kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması mümkün değildir. Bu da çok güvenilir bir takip imkânı sağlamaktadır. Parmak izi personel devam kontrol yemekhane cihazlarının kayıt hafızaları da her cihazda değişir. Yani kullanacak olduğunuz alandaki kişi sayısı her ne olursa olsun, ideal bir çözüm bulabilmek daima mümkün olmaktadır. Bu cihazların birçok modeli dahili batarya özelliğine sahiptir. Dahili bataryaları ile elektrik kesintilerinden etkilenmeden çalışmalarına devam edebilirler.

Kartlı personel devam kontrol yemekhane cihazları ise kart tanıma teknolojisi ile çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazların standalone personel devam kontrol yemekhane cihazları, online personel devam kontrol yemekhane cihazları, offline personel devam kontrol yemekhane cihazları ve panelli personel devam kontrol yemekhane cihazları olmak üzere dört farklı modeli yer almaktadır. Bu cihazların kullanım alanları ve amaçları kendi içlerinde farklılık gösterebilmektedir.

Personel devam kontrol yemekhane sistemlerinde pdks cihazlar ile turnikelerin de bir arada kullanılması gerekmektedir. Bu sistemlerde kullanılacak olan turnikeler genellikle bel turnikeleri ya da hızlı geçiş turnikeleri olmalarına karşın boy turnikeleri ve engelli geçiş turnikeleri de kullanılabilmektedir. Bu turnikelerin tüm modelleri sadece iç ortamlarda değil, aynı zamanda dış ortamlarda da kullanılmaktadır. İç ortamlarda elektrostatik boyalı olan modelleri, dış ortamlarda ise paslanmaz çelik olan modelleri kullanılmaktadır. Üstelik buton ile de kontrol edilebilirler. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton ya da çift buton kontrolü. Tek butonda turnike kollarını açmak ve kapamak için aynı tuşa basılır. Çift butonlarda ise bir tuş turnike kolunun açılmasını, bir tuş ise turnike kolunun kapanmasını sağlamaktadır.

Personel devam kontrol yemekhane sistemlerinde pdks cihazlar ve turnikeler ile personel devam kontrol yemekhane programının da kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan bu program ile personellerin hangi saatler arasında yemek yiyebileceği belirlenebilmektedir. Aslında personel devam kontrol yemekhane programının amacı zaten öğün hak edişlerini düzenlemektedir. Personel devam kontrol yemekhane sistemi hakkında çok daha fazlası için info@perkotek.com üzerinden yazabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler