perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL TAKİBİ

Personel takibi günümüzde çok daha geniş alanlarda yapılmaktadır. Sürekli olarak artış gösteren personel sayısı ile bu sistemlere duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bunun için de personelleri takip edebilmek adına farklı tarzda çözümler üretilmiştir. Bunlardan ilki yüz tanıma terminalleridir. Bu terminallerin kullanımları çok basittir. Personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlara konumlandırılmaktadırlar. Daha sonra personellerin yüzlerinin tanımlaması gerekir. Yüzü tanımlı olan her personel, cihazların yüksek çözünürlüklü olan kamerasına bakarak kolay ve hızlı şekilde giriş yapabilmektedir. Yüz tanımanın personel takibi işlemleri için çok sık tercih edilmesinin en büyük nedeni, güvenilir olmasıdır. Çünkü bu cihazlar, kusursuz ve eşsiz olan yüz algoritmasını kullanırlar. Bu algoritma, her bireyin yüzünde farklıdır. Bu farklılık sayesinde de personel takibi yaparken herhangi bir personelin bir başka personel yerine yüz okutması asla mümkün olmaz. Genellikle bu cihazlarda kayıt kapasitesi, 1000 ile 5000 arasındadır. Tabi ki bu sayı, sizin personel sayınıza göre değiştirilebilmektedir. Personel takibi programı ile uyumlu olarak çok kolay bir şekilde kullanılabilen bu cihazlar, aynı zamanda parmak izli, şifreli ve kartlı olarak da geçiş yapılabilmesine izin veren modellere sahiptir. Özellikle turnikelere, kapılara ve bariyerlere tetik vermeleri sayesinde geçiş kontrolü bir yana, aynı şekilde geçişleri kısıtlamak için de kullanılabilmektedir.

Parmak izli personel takibi de günümüzde çok sık tercih edilen bir takip etme yöntemidir. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi, parmak izi okuyucularda kullanılan parmak izi teknolojisinin eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olmasıdır. Bu yapı sayesinde hiçbir personel bir başka personel yerine parmak izini okutarak giriş ve çıkış yapamaz. Bu cihazlar da kayıt hafızası da bin ile on bin kişi arasında değişir. Personel sayınız ne olursa olsun, bir çözüm bulabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra isterseniz, kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapılabilen modeller ile kapasiteleri arttırabilmek mümkündür. Parmak izi personel takibi cihazlarındaki en büyük özelliklerden bir tanesi, bir kişinin on adet parmağını tanımlama imkanının bulunmasıdır. Bu sayede normalde geçiş yapılan parmakta herhangi bir deforme, kesik veya çizik olması gibi durumlarda, tanımlı olan diğer parmaklar ile giriş ve çıkışlar gerçekleştirilebilecektir.

Kartlı personel takibi cihazları ise günümüzde personel takibi için daha az tercih edilmektedirler. Bunun nedeni, personellerin birbirleri yerine kart okutmaları gibi bir durumun söz konusu olmasıdır. Bu durumdan kurtulmak için personeller kart okutması yaptığı sırada yanında kart kontrolü yapacak olan bir görevlinin bulunması gerekmektedir. Bu cihazlarda kullanılacak olan kartların üzerine personel bilgilerinin baskıları yapılarak, aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanılabilmektedir. Örneğin, kartın ön yüzüne personel ad, soyad, çalışılan bölüm gibi bilgilerin basımı yapılırken, arka tarafına da firma adı, firma logosu gibi bilgilerin basımı yapılır.

Tüm bu cihazlar ile personel takibi yapmak için personel takibi programını da beraber olarak kullanmanız gerekir. Programın kullanımı çok basittir. Kısa bir eğitimden geçirilmiş olan her son kullanıcı çok rahat bir şekilde program ile cihaz bağlantısını çözecektir. Firmamız yazılımcıları tarafından yazılan personel takip programı, sürekli olarak da geliştirilmekte olup artan veya değişen ihtiyaçlara çözüm niteliği taşımaktadır.

Personel takibi  yapacağınız Magic Face yüz tanıma sistemleri, Magic Pass parmak okuma sistmleri ve Strike kartlı geçiş kontrol cihazları Türkiye dağıtıcısı olan firmamızdan en uygun fiyatları alabilirsiniz. Personel takibini manuel olarak yaptığınızda kaybettiğiniz zamandan kurtulun!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler