perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL TAKİP PROGRAMLARI

Personel takip sistemleri, günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunun yanı sıra bu sistemlerin kullanım alanları her geçen gün de artmaktadır. Peki, personel takip sistemleri nelerden oluşur? Personel takip sistemleri, pdks cihazı ve personel takip programlarından oluşan sistemdir. Pdks cihazını biraz açalım. Pdks cihazı; yüz tanıma cihazı, parmak izi cihazı ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazların tamamı personel takibini güvenle yapabilmeniz için harika çözümlerdir. Özellikle yüz tanıma cihazları, personel takibi için olmazsa olmaz olan ve günümüzde de en çok tercih edilen pdks cihazıdır. Bunun nedeni, bu cihazlarda yapılacak olan yüz okumanın güvenilirliğinin üst düzey olmasıdır. Yüz okuyucu cihazlar, kişilerin yüzlerinde yer alan ve benzersiz bir algoritmaya sahip olan kısımları tarayıp okuyarak geçiş yapılmasını sağlamaktadır. Hiçbir bireyin yüzünde okuma yapılacak olan aynı olmadığından ötürü de %100 sağlıklı geçişler için bu cihazlar harika yöntemlerdir. Yüz tanıma cihazlarından sonra da en çok kullanılan cihaz, parmak izi okuyuculardır. Parmak izi okuyucular da eşsiz parmak izi teknolojisi kullanılarak çalışmasına devam ederler. Parmak izi her insanda farklı bir yapıda olduğu gibi aynı zamanda her bireyin her parmağında da farklı yapıdadır. Bu sayede personel takibinde herhangi bir personelin bir başka personel yerine parmak izi okutması mümkün olmayacaktır. Yani güvenli geçişler, çok daha basit bir hal almıştır. Üstelik parmak izi okuyucu cihazlardaki kayıt kapasiteleri de her cihazda farklı bir özellikte olduğundan ötürü, personel sayısının ne olduğu hiç önemli değildir.

Personel takip programları ile kullanılan bir diğer cihaz da kartlı geçiş sistemleridir. Kartlı sistemlerde geçiş yapabilmek için kullanılan geçiş yöntemi kartlardır. Kartların tanımlanması ve cihaza okutulması ile beraber geçiş izinleri elde edilir. Ancak kartlı cihazlarda bir dezavantaj bulunmaktadır. İstisnai bazı durumlarda personellerin birbirleri yerine kart okutması gibi durumlar söz konusudur. Bu yüzden günümüzde biraz da olsa kartlı geçiş kontrol cihazlarının kullanımında azalış yaşanmıştır. Ancak yine kartlı geçiş kontrol cihazları geniş bir alanda hala kullanılmaya devam etmektedir. Bu cihazlar kartlar ile çalıştığı için kullanılacak olan kartları aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da kullanabilmek mümkündür. Böylece kartları kullanan personeller hakkında müşterilere kısa bilgiler verilebilecektir.

Personel takip programları, ilk başlarda sadece personellerin giriş ve çıkışlarını kontrol altına alabilmek adına kullanılmaktaydı. Daha sonraları programın pek çok kolaylığı bir arada barındırması ile birlikte, özellikle manuel takipte oluşacak hataları da yok etmesi ve zaman kaybını önlemesi ile beraber farklı amaçlar için de kullanılmaya başlanmıştır. Personellerin giriş ve çıkış bilgilerine bakarak ay sonları otomatik olarak maaş hesaplanması, avans girişleri, devamsızlık bilgisi, izin günü girişleri vs. bilgileri de program üzerinde kontrol etmek mümkün hale gelmiştir. Personel takip programlarındaki en büyük avantajlardan bir tanesi de cihaz üzerinde oluşturulan bilgilerin ve raporların otomatik olarak mail olarak iletilebilmesidir. Yani programda yapılacak olan ayarlamalar ile birlikte program üzerinde oluşturulacak olan tüm raporlar, istenilen mail adresine atılabilmektedir. Ayrıca program her geçen gün geliştirildiği ve tasarımında değişiklik yapıldığı için de son kullanıcıların kullanımında kolaylıklar yaşanacaktır. Personel takip programları sayesinde giriş ve çıkışlarda personellerin cihaza el ile müdahale etmesi gibi durumlar söz konusu olursa da bunlar da program üzerinde görüntülenebilir. Böylece personellerin sabotaj yapması gibi durumlarla da asla karşılaşmamış olursunuz. Personel takip programları firmamız yazılımcıları tarafından yazıldığı için farklı ihtiyaçlar için de kodlamalar yapılabilmektedir. Satın almak için yapmanız gereken tek şey telefon numaralarımızdan sadece bizimle iletişime geçmek. Daha fazla zaman kaybetmeden bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları