perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PUANTAJ SİSTEMİ

Puantaj sistemi dediğimiz şey aslında personel takip sistemidir. Bu sistemler, geçişleri kontrol altına almak ve personel takibi yapmak için kullanılmaktadır. Kullanımları çok kolay olmakla birlikte her geçen gün çok daha geniş alanlarda tercih edilmektedir. Puantaj sisteminde kullanılacak olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bu cihazlar; yüz tarama cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Öncelikle yüz tanıma puantaj sisteminden biraz bahsedelim. Yüz tanıma puantaj sisteminde kullanılan cihazlarda bulanan yüksek çözünürlüklü kamera sayesinde kişilerin hızlı ve kolay bir şekilde tanınması mümkündür. Bu cihazlar kişileri tanıma işlemini kişilerin yüzünde yer alan algoritmaya bakarak yaparlar. Bu algoritma her insanın yüzünde farklı olduğundan dolayı da geçişler esnasında personellerin birbirleri yerine yüz okutması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Yüz tanıma puantaj sisteminde kullanılmakta olan cihazlarda kayıt kapasiteleri her cihazda farklıdır. Yani geçiş yapılacak olan alandaki personel sayısı her ne olursa olsun, ideal bir cihaz çözümü bulunabilmesi mümkündür.

Parmak izi puantaj sistemi cihazları ise kişileri parmak izlerinden tanır. Parmak izi, her insanda farklı bir özelliktedir. Bunun yanı sıra aynı zamanda her insanın her parmağında da farklıdır algoritması. Bu sayede personellerin birbirleri yerine parmak izi okutması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Parmak izi puantaj sistemi cihazlarında kayıt hafızaları her cihazda değişir. Personel sayınız kaçsa, ona ideal bir çözüm bulunabilmektedir. Parmak izi puantaj sistemi cihazları; kapılara, turnikelere ve bariyerlere tetik vermek için de kullanılabilmektedir. Görünümü de oldukça şık olan bu cihazlar, aslında personel takibi için en ideal olan cihazlardır aynı zamanda. Pek çok modelinde kartlı ve şifreli olarak geçiş yapabilme özelliği de bulunur. Sesli ve Türkçe olarak geri bildirimleri ile kolay bir kullanım sunar ve her geçen gün de çok daha farklı alanlarda tercih edilmektedir.

Kartlı puantaj sistemi cihazları ise kart tanıma teknolojisi ile çalışmasına devam ederler. Bu cihazlar ile personel takip etmek istediğinizde her personele özel olarak bir adet kart tanımlaması yapılması gerekir. Her kart, farklı bir Id numarasına sahiptir. Bu Id numarası tıpkı T.C. kimlik numarası gibi farklı olmak zorundadır. Çünkü hangi personelin o kartla geçiş yaptığı puantaj sistemi programında görüntülenmektedir. Genel olarak kayıt kapasitesi bin ile on bin arasında değişen kartlı puantaj sistemi cihazlarının iç ve dış ortamlarda tercih edilebilen farklı modelleri yer almaktadır.

Puantaj sistemi programı, yukarıda bahsettiğimiz tüm cihazlar ile birlikte kullanılmakta olan bir programdır. Puantaj sistemi programı, firmamız yazılımcıları tarafından Delphi dilinde yazılmış olup MySQL veri tabanında derlenmiştir. Sürekli olarak yapılan görsel değişiklikler ile birlikte her geçen gün çok daha kullanışlı bir hale getirilmektedir. Kişi bazında ya da genel bazda raporlar alabileceğiniz puantaj sistemi programı, ihtiyaca uygun olarak geliştirilebilir. Puantaj sistemi programında vardiyalı olarak çalışma saatleri de belirleyebilirsiniz. Personellerin giriş ve çıkış saatlerini kontrol altına alarak hangi personelin geç geldiğini ya da erken çıktığını belirleyebilirsiniz. Böylece ay sonları otomatik olarak maaş hesaplamaları da yapabilirsiniz. Günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda personelleri takip etmek için kullanılan puantaj sistemi programı, otomatik olarak mail gönderme özelliğine sahiptir. Otomatik mail göndermesi sayesinde cihazlardan el edilen raporlar, istenilen mail adresine kolayca iletilmektedir. Bu sayede sizin ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Ayrıca cihazlardan elde edilen tüm bilgileri depolayabildiği için cihazlarda bir arıza oluştuğunda veri kaybı yaşanmayacaktır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler