perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

RFİD ŞİFRELİ KAPI KİLİDİ

Rfid şifreli kapı kilidi, kapılardan yapılacak olan giriş ve çıkışların kontrol altına alınması ve güvenli geçişler yapılabilmesi için kullanılmakta olan kilitlerdir. Rfid şifreli kapı kilidi ile belirlenen alanlara, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin, tanımlanan zaman dilimlerinde giriş ve çıkış yapması sağlanmaktadır. Rfid şifreli kapı kilidi modellerimizde daha önceden tanımlanmış olan kartların okutulması ile birlikte kapılara, turnikelere yahut bariyerlere tetik verilebilmektedir. Kapılara rfid şifreli kapı kilidi ile tetik vermek için bu cihazların, kapıların giriş ve çıkış alanlarında kullanılması gerekmektedir. Kapılarda ise kilitlerin kullanılması gerekir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin ahşap kapılara, tahta kapılara, pvc kapılara, kompozit kapılara tetik verilebilen modeli bulunduğu için saydığımız tüm bu kapılara rfid şifreli kapı kilidi ile tetik verebilirsiniz. Turnikelere ise rfid şifreli kapı kilidi cihazları ile tetik vermek için, bu cihazların turnikelerin üzerinde kullanılması gerekmektedir. Bel turnikeleri, hızlı geçiş turnikeleri, engelli geçiş turnikeleri ve boy turnikelerine rfid şifreli kapı kilidi ile tetik verilebilecektir.

Rfid şifreli kapı kilidi cihazlarında kullanılacak olan kartların da iki farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; proximity kart ve mifare karttır. Hangi kartın kullanılacak olduğu da tamamen cihazların modellerine göre değişir. Pek çok rfid şifreli kapı kilidi modelinde kartın yanı sıra şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği bulunur. Böylece kartların unutulması ya da kaybolması gibi durumlarda şifre ile de geçiş yapılabilmektedir. Rfid şifreli kapı kilidi modellerinin iç ve dış ortamlarda kullanılabilir olan farklı modelleri de yer almaktadır. Dış ortamlarda kullanılabilir olan modelleri suya karşı dayanıklılık gösterdiği için asla olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecektir.

Rfid şifreli kapı kilidinin dört farklı modeli bulunur. Bunlar; standalone rfid şifreli kapı kilidi, online rfid şifreli kapı kilidi, offline rfid şifreli kapı kilidi ve panelli rfid şifreli kapı kilidi. Hangisinin kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte, her modelin kullanım amacı aynı olsa da kullanım şekli değişiklik göstermektedir. Örneğin; online rfid şifreli kapı kilidi, çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyarlar. Ancak offline rfid şifreli kapı kilidi ise çalışması sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymayan cihazlardır. Bu cihazların kendisi bir panel görevi gördüğü için de çalışması sırasında panele de ihtiyaç duymaz. Kullanımı oldukça basit olan bu cihazlar ile günümüzde genellikle personel takibi yapılmaktadır.

Panelli rfid şifreli kapı kilidi ise hafızasında hiçbir bilgi barındırmazlar. Bütün bilgiler panel üzerinde tutulmaktadır. Bir panele iki, dört, sekiz yahut on altı adet rfid şifreli kapı kilidi bağlanabilmektedir. Standalone rfid şifreli kapı kilidi ile bilgisayarlardan bağımsız olarak çalışmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Daha sonra tüm kartlar tanıtılabilir. Tetik olarak kuru kontak verdikleri için elektrikli kilit karşılıklarını, manyetik kilitleri ve elektronik kilitleri açtırabilmektedirler. Üstelik sabotaj yapılması gibi durumlarda da kendini kapatabilirler.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler