perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ŞİFRELİ APARTMAN KAPI KİLİDİ

Şifreli apartman kapı kilidi, apartmanların girişlerinde kullanılarak, apartmanlara yapılacak olan giriş ve çıkışları kontrol altına almanızı sağlar. Şifreli apartman kapı kilidi sayesinde apartmanlara yabancı kişilerin geçiş yapması mümkün değildir. Böylece apartmanlarda güvenlik sağlanır. Şifreli apartman kapı kilidi sayesinde kartlı sistemlerde kart okuyuculara daha önceden tanımlanmış olan kartların okutulması sonucunda kapılara tetik verilerek kapılar açtırılmaktadır. Şifreli apartman kapı kilidi cihazları ile sadece kapılara değil, aynı zamanda turnikelere de tetik verilebilmektedir. Bu cihazlar ile apartman kapılarını kontrol etmek için kapılarda kilitlerin de kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin, her kapı yapısına uygun olan farklı modeli bulunmaktadır. Bu kilitler sayesinde ahşap kapılara, tahta kapılara, cam kapılara, çelik kapılara, demir kapılara, pimapen kapılara, kompozit kapılara ve pvc kapılara dahi tetik verebilirsiniz. Şifreli apartman kapı kilidine tanımlanacak olan kartların mifare kart ve porximity kart olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır. Bu kartların 5 ile 10 santimetre mesafeden cihazlara gösterilerek okutulması yeterli olacaktır. Şifreli apartman kapı kilidi modellerimizin iç ve dış ortamlarda kullanılabilecek olan farklı modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller; standalone şifreli apartman kapı kilidi, online şifreli apartman kapı kilidi, offline şifreli apartman kapı kilidi ve panelli şifreli apartman kapı kilididir.

Standalone şifreli apartman kapı kilidi, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutulduktan sonra tüm kartlar okutularak, kartlar ile bir sonraki geçişte kartlara geçiş yetkisi verilmiş olur. Bu cihazların tetik süreleri de istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak verebilen standalone şifreli apartman kapı kilidi ile manyetik kilitlere, elektronik kilitlere ve elektrikli kilitlere tetik verilebilmektedir. Zaten bu sebeple de apartmanların girişlerinde en sık bu cihazlar kullanılmaktadır. Kart okutularak giriş ve çıkış yapılabileceği gibi tabi ki şifreli geçiş yapabilme imkânı da bulunmaktadır.

Online şifreli apartman kapı kilidi cihazları ise çalışması sırasında sürekli olarak bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş zaman tanımları, geçiş adetleri ve geçiş yetkileri program üzerinden tanımlanmaktadır. Panelli şifreli apartman kapı kilidi cihazları ise panel olmadan çalışmasına devam edemeyen cihazlardır. Wiegand okuyucu olarak adlandırılmakta olan bu cihazlar ile kullanılacak olan panellere 2, 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanımlaması yapılabilmektedir. Bu kart okuyucular hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Bütün bilgiler, panel üzerinde tutulmaktadır. Panel, geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğine de karar vermektedir. Kart yanı sıra şifre ile geçiş yapma imkânı sunmaktadır.

Offline şifreli apartman kapı kilidi cihazları ise çalışmaları sırasında ne panele ne de bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duyarlar. Offline şifreli apartman kapı kilidi cihazları, kendileri bir panel görevi görür. Günümüzde genellikle bu cihazlar ile personel takibi yapılmaktadır. Personel takibi dışında aynı zamanda apartman girişlerinde de kullanılabilirler.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler