perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Şifreli Dış Kapı Kilidi: Güvenli ve Hızlı Erişim

Şifreli dış kapı kilidi, günümüzde geçişleri kontrol altına alabilmek ve aynı zamanda takip işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Şifreli kilitleri ile turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verme imkânınız bulunmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş olan bu kilitler, günümüzde de oldukça geniş alanlarda tercih edilir. Okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, işletmeler vb. alanlarda güvenle kullanılmaktadır. Şifreli dış kapı kilidi sistemleri günümüzde özellikle sitelerde oldukça sık tercih edilmektedir. Şifreli ve kartlı dış kapı kilitleri genel olarak dört ana gruba ayrılmaktadır. Standalone şifreli dış kapı kilidi, online şifreli dış kapı kilidi, offline şifreli dış kapı kilidi ve panelli şifreli dış kapı kilidi…

Standalone şifreli dış kapı kilidinden bahsedelim. Bu kilitler, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmektedirler. Bu cihazlara kart tanımlaması yapmak için öncelikle master kart okutulması gerekir. Master kart okutmadan kart tanımlamak mümkün değildir. Kart okuyucuların tetik süreleri de ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak veren bu cihazlar; elektrikli kilit, elektronik kilit ve manyetik kilit karşılıklarını açtırabilirler. Kart okutmanın yanı sıra tabi ki şifreli olarak da geçiş yapma olanağı sunarlar. Günümüzde özellikle sitelerin girişinde, apartman ve ofis kapılarında oldukça revaçtadır. Online şifreli dış kapı kilidinde firmamız satışa sunduğu modellerde, aynı zamanda kartlı olarak da geçiş yapma olanağı sunmaktadır. Bu sistemlerde kullanılan cihazların sürekli olarak bilgisayar açıkken kullanılıyor olması gerekmektedir. Bu cihazlar Rs 485 ve Rs 232 ile çalışarak konvektör aracılığı ile bilgisayarların seri portlarına bağlanmaktadırlar. Kartları okuyan okuyucular, bilgileri hızlı bir şekilde bilgisayara kurulu olan geçiş kontrol programına iletmektedirler.Offline şifreli dış kapı kilidi ise çalışmalarına bilgisayarlar kapalı iken devam etmektedirler. Bu cihazlar çalışırken bilgisayarların açık olmasına gerek yoktur. Bu cihazların kendileri zaten bir panel görevi gördükleri için de çalışmaları sırasında bir panele ihtiyaç duymazlar. Ip tabanlıdırlar ve kullanımları çok kolaydır. Özellikle turnike sistemleri ile oldukça sık olarak tercih edilmektedirler.

Panelli şifreli dış kapı kilidi sistemlerinde kullanılan cihazlar ise çalışmalarına panel olmadan devam edemezler. Bu cihazlarda şifrenin yanı sıra aynı zamanda kartlı olarak da kişiler geçiş yapabilirler. Aptal terminal olarak da adlandırılan bu cihazlar, hafızalarında hiçbir bilgiyi barındıramazlar. Bu yüzden de tüm bilgiler panel üzerinde tutulmaktadır. Panel ve program arasında iletilen bilgiler sayesinde cihazın tetik vermesi ya da vermemesi sağlanmaktadır. Kullanımları da çok basittir. Şifreli dış kapı kilidinde kapılara tetik vermek için kilitler de kullanılmaktadır. Bu kilitler; manyetik kilit, elektronik kilit ve elektrikli kilit olmak üzere farklı modellere sahiptir. Bu kilitlerin en çok tercih edilen modelleri yukarıda listelenmiştir. 

Şifreli dış kapı kilidi sistemlerinde kullanılacak olan tüm cihazların kayıt kapasiteleri her cihaza göre farklılık gösterir. Takip edilecek olan kişi sayısına göre tercih edeceğiniz cihaz farklılık göstermektedir. En uygun seçenek için yapmanız gereken sadece alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız iletişime geçmek. Bize 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak ulaşabileceğiniz gibi info@perkotek.com adresine mail göndererek de iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler