perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Akıllı Kart Sistemleri: Geleceğin Güvenliğini Bugün Yaşayın!

Akıllı kart sistemleri, belirlenmiş olan alanlara, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin geçiş yapmaları için kullanılmakta olan sistemlerdir. Akıllı kart sistemleri, Perkotek ailesi olarak Strike markasının Türkiye dağıtıcılığını yapmakla birlikte uygun fiyatlara satışını gerçekleştirmekteyiz. Akıllı kart sistemleri cihazlarımız iki sene boyunca garantilidirler. Bu cihazlarda mifare veya proximity kartlar kullanılmaktadır. Kullanılacak olan kart modeli tamamen cihazın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Kartları cihazların okuyabilmeleri için cihaza on ile on beş santimetrelik mesafelerden yaklaştırılmaları gerekmektedir.

Akıllı kart sistemleri hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi de hangi alanlarda tercih edilecek olduğudur. Akıllı kart sistemleri cihazları; Perkotek personel takip programı, üye takip programı, öğrenci takip programı, yemekhane takip programı, geçiş kontrol programı ve minibüs takip programı ile kullanılabildiği için farklı birçok alanda tercih edilebilir. Bu alanların başında işletmeler gelmekle birlikte fabrikalar, hastaneler, plazalar, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, stadyumlar, spor salonları, okullar, dershaneler, hava alanları, siteler, holdingler, depoların girişleri vb. tüm alanlarda güvenle tercih edilebilmektedir. Akıllı kart sistemlerini saydığımız tüm bu alanlarda turnikeleri, elektrikli – elektronik – manyetik kapı kilitleri veya bariyerleri tetiklemek için de kullanabilirsiniz. Bu sayede hem geçiş kontrolleri elde edilmiş olur hem de geçiş alanlarının güvenliği de arttırılmış olmaktadır. Akıllı kart sistemlerinin kullanılmakta olan dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone akıllı kart sistemleri, online akıllı kart sistemleri, offline akıllı kart sistemleri ve panelli akıllı kart sistemleridir.

Standalone akıllı kart sistemleri, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlaması yapabilmek için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutmadan herhangi bir kart tanımlaması yapabilmek mümkün değildir. Bu cihazlardaki kart okuyucuların tetik süreleri de istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak verdikleri için elektrikli kilit, elektronik kilit ve elektrikli kilit karşılıkları ile de tetiklenebilmektedir. Bu cihazlar, sabotaj yapılması durumlarında alarm vererek kendi kendini de kapatma özelliğine sahiptirler. Bu sayede kullanım her zaman için çok daha uygun olacaktır. Standalone akıllı kart sistemleri cihazlarının pek çok modelinde şifreli olarak geçiş yapma imkânı bulunur.

Online akıllı kart sistemleri ise çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam edemeyen cihazlardır. Bu cihazlarda geçiş zaman tanımlamaları, geçiş adetleri ve geçiş yetkileri programlar üzerinden tanımlanmaktadır. Bu cihazlar, RS 232 ve RS 485 ile çalışırlar. Offline akıllı kart sistemleri cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına gerek duymadan çalışabilen cihazlardır. Bu cihazlar genellikle günümüzde personel takibinde tercih edilmektedir. Bu cihazların kendileri bir panel görevi gördüklerinden dolayı da çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duymamaktadırlar. Ip tabanlı olan offline akıllı kart sistemleri cihazlarının kayıt kapasiteleri her modelinde değişiklik göstermektedir.

Panelli akıllı kart sistemleri cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar, aptal terminal olarak da adlandırılmakta olan cihazlardır. Çalışmaları sırasında bu cihazların panel bağlantısı olması gerekir. Panel olmadan çalışmasına devam edemezler. Bir panele dört, sekiz veya on altı adet aptal terminal bağlantısı yapabilir ve aynı ağda iki yüz elli altı adet cihazı bir arada da kullanabilirsiniz. Eğer küçük bir işletmeyseniz veya küçük bir alanda sadece iki adet cihaz kullanacaksanız da ikili paneli tercih edebilirsiniz. Panelli akıllı kart sistemleri cihazlarının bazı modellerinde şifreli geçiş imkânı da yer almaktadır.

Akıllı kart sistemleri hakkında çok daha fazlası veya akıllı kart sistemleri fiyat teklifi için vakit kaybetmeden alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler