perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ŞİFRELİ KAPI KİLİT SİSTEMİ

Şifreli kapı kilit sistemi, kapılardan yapılacak olan geçişlerin, kontrol altına alınması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Şifreli kapı kilit sistemi kullanım alanları oldukça geniştir. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, plazalar, okullar, fabrikalar, işletmeler, holdingler gibi pek çok farklı alanda şifreli kapı kilit sistemi kullanılabilmektedir. Şifreli kapı kilit sistemi ile genellikle geçiş kontrol programı kullanılarak geçiş kontrol takibi yapılsa da günümüzde aynı zamanda personel takip programı kullanılarak personel takibi, üye takip programı kullanılarak üye takibi, yemekhane takip programı kullanılarak yemekhane takibi, tuvalet takip programı kullanılarak ise tuvalet takibi yapılabilir. Bu sayede zaten tüm takip programlarının uyumlu olarak kullanılması, bu sitemlerin kullanım alanlarını da her geçen gün genişletmektedir.

Şifreli kapı kilit sisteminde kullanılmakta olan cihazların dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone şifreli kapı kilit sistemi cihazları, online şifreli kapı kilit sistemi cihazları, offlne şifreli kapı kilit sistemi cihazları ve panelli şifreli kapı kilit sistemi cihazlarıdır. Tamamı aynı amaç için kullanılabilir olmalarına karşın kullanım şekilleri farklılık gösterebilmektedir. Bu cihazlar ile geçiş yapabilmek için mifare kart ya da proximity kart kullanılmaktadır. Hangi kartın kullanılacak olduğu, tamamen şifreli kapı kilit sistemi cihazlarının modeline göre değişmektedir. Dış ortamlarda kullanılabilir olan modelleri de bulunduğu için 7/24 takip yapabilmek için bu cihazlar harika bir seçenektir.

Öncelikle standalone şifreli kapı kilit sistemi cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlar ile geçiş yapabilmek için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Daha sonra geçiş yetkisi verilecek olan kartların tanıtılması gerekmektedir. Bu kartların cihazlara sadece beş ile on santimetrelik mesafeden gösterilmesi, geçiş için yeterli olacaktır. Üstelik standalone şifreli kapı kilit sistemi cihazları ile elektronik kilit, elektrikli kilit karşılığı ve manyetik kilitlere de tetik verilebilmektedir. Birçok modelinde kart okutarak giriş ve çıkış yapılabileceği gibi şifre okutularak da geçiş yapma olanağı bulunmaktadır.

Offline şifreli kapı kilit sistemi cihazları ise bilgisayarların açık olmasına gerek duymadan çalışabilmekte olan cihazlardır. Bu cihazların kendileri bir panel görevi gördüğü için de çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duymazlar. Kartlara geçiş zoneleri tanımlanarak, hangi kart ile hangi günlerde ve hangi saatlerde geçiş yapılabileceği detaylandırılmaktadır. Ip tabanlı olan bu cihazlar ile günümüzde genellikle personel takibi yapılmaktadır.

Online şifreli kapı kilit sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Panelli şifreli kapı kilit sistemi cihazları ise panel olmadan çalışmasına devam edemeyen cihazlardır. Tüm bilgiler, panel üzerinde tutulmaktadır. Bir panele dört, sekiz, iki ya da on altı adet kart okuyucu tanımlanabilir.

Şifreli kapı kilit sistemi ile siz de geçişleri kontrol altına almak isterseniz hemen şimdi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Perkotek Plaza’ya gelerek yerinde inceleme fırsatı da bulabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler