perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ŞİFRELİ KİLİT AÇMA

Şifreli kilit açma cihazları, kapıların şifreler ile açılamasını sağlamakta olan cihazlardır. Bu cihazlar ile aynı zamanda kartlı olarak da geçiş yapabilme olanağı bulunmaktadır. Zaten şifreli kilit açma cihazları, kartlı cihazlar olarak bilinmektedirler. Bu cihazların kullanımları çok basit olmakla birlikte kullanım alanları da oldukça geniştir. Fabrikalar, okullar, belediyeler, plazalar, askeri alanlar, kamu kurum ve kuruluşları, plazalar, holdingler ve buna benzer pek çok alanda kullanılabilmektedirler. Bu cihazlara tanımlanacak olan şifreler, altı haneli olmalıdır. Bu şifre yazılarak kapılardan geçiş yapılabilmektedir. Aynı zamanda bariyer ve turnikelere de tetik verilebilmesi mümkün olmaktadır. şifreli kilit açma cihazlarının kullanılmakta olan  dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone şifreli kilit açma cihazları, online şifreli kilit açma cihazları, offline şifreli kilit açma cihazları ve panelli şifreli kilit açma cihazlarıdır. Bu cihazlardan hangisinin kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize göre değişir. Kullanım şekli oldukça basit olan bu cihazlar aslında aynı amaç doğrultusunda kullanılıyor olsalar da kullanış şekilleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu cihazları üstelik beraberinde takip programları ile de kullanabilirsiniz. Beraberinde kullanılacak olan takip programı; personel takip programı, üye takip programı, yemekhane takip programı, tuvalet takip programı ya da öğrenci takip programı olabilmektedir.

Öncelikle standalone şifreli kilit açma cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Kart tanımlaması yapılabilmesi için öncelikle master kart tanıtmak gerekmektedir. Master kart tanıtmadan, kart tanımlayabilmek mümkün olmaz. Master kart bir nevi bu cihazlarda anahtar görevi görmektedir. Bu cihazlar sabotaj yapılması durumunda da alarm vererek kullanıcısını uyarabilmektedirler. Standalone şifreli kilit açma cihazları tetik olarak kuru kontak verdikleri için elektronik kilit, manyetik kilit ve elektrikli kilit karşılıklarını da açtırabilmektedirler. İsterseniz kartın yanı sıra şifreli olarak da geçiş yapabilmek mümkün olmaktadır.

Online şifreli kilit açma cihazları ise çalışmasına bilgisayar bağlantısı olmadan devam edemeyen cihazlardır. Bu cihazların çalışabilmesi için bilgisayarların sürekli olarak açık olması gerekmektedir. Offline şifreli kilit açma cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymayan cihazlardır. Bu cihazlar günümüzde genellikle personelleri takip etmek amacıyla kullanılmaktadırlar. Bilgisayarın açık olmasına gerek kalmadan da çalışabilen offline şifreli kilit açma cihazları, herhangi bir geçiş kontrol paneline ihtiyaç duymadan çalışmasına devam edebilmektedir. Çünkü bu cihazların kendileri bir panel görevi görmektedir. Günümüzde bu cihazlar sıklıkla personelleri takip etmek için tercih edilmektedir.

Panelli şifreli kilit açma cihazları ise aptal terminal olarak adlandırılan cihazlardır. Bu cihazların çalışabilmesi için panelin yardımı gerekmektedir. Bu cihazlar, hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Bütün bilgiler panelin hafızasında tutulmaktadır. Bir panele 4, 8 veya 16 adet şifreli kilit açma cihazı tanıtılabilmektedir. Yani birden fazla cihazın kontrolü de mümkündür.

Şifreli kilit açma cihazları hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi bu cihazların fiyatlarıdır. Şifreli kilit açma cihazları fiyatları, kullanılacak olan cihazın özelliklerine göre değişir. Geçiş şekilleri, kayıt hafızası vb. buna örnek olarak verilebilmektedir. Ancak Perkotek ailesi olarak Strike şifreli kilit açma cihazları Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için genel olarak fiyatları oldukça uygundur. Satın almak için yapmanız gereken tek şey hemen şimdi bizi aramak!  

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler