perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Tur Kontrol: Güvenlikte Etkili Çözüm

Tur kontrol sistemi, bekçilerin takip edilebilmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde bekçi tur kontrol sistemi kalemi, bekçi tanıtım kartları, bekçi tur kontrol noktaları, bekçi takip yazılımı ve aktarım yuvası bir arada kullanılmaktadır. Sistemin aktif olarak kullanılabilmesi için öncelikle kontrol noktalarının, bekçilerin devriye gezmesi istenilen alanlara monte edilmesi gerekmektedir. tur kontrol sistemi kontrol noktaları monte edilirken, montajın yapılacak olduğu alanların manyetik alanlar dışında olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü tur kontrol sistemi kalemi, manyetik alanlara karşı hassasiyet göstererek yanlış tanımlamalar yapabilmektedir. Bunun için kontrol noktaları hassasiyetle monte edilmelidir. Bu işlemden sonra bekçiler, tur kontrol sistemi kalemlerini alarak tura çıkabilirler. Tura çıkmadan önce de mutlaka tanıtım kartlarını okutmaları gerekmektedir. Bu sayede ne zaman tura çıkmış oldukları da bilinebilecektir. Daha sonra bekçiler sırası ile ilk kontrol noktasından başlayarak, son kontrol noktasına kadar tur kontrol sistemi kalemini okuturlar. Bu okutma işleminden sonra son kontrol noktasına gelindiğinde, tur tamamlanmış olur. Yani bekçilerin görevi son bulur. Daha sonra bekçiler, tur kontrol sistemi kalemini, aktarım yuvasına koyarlar. Aktarım yuvasına konulan tur kontrol sistemi kalemi içerisinde yer alan bütün bilgiler, tur kontrol sistemi programına iletilmektedir. Böylece tur kontrol sistemi programı üzerinde bekçilerin hangi saatlerde tura çıktıkları, hangi kontrol noktalarında, hangi saatlerde yer aldıkları da bilinebilecektir.

Tur kontrol sistemi, günümüzde sıklıkla sitelerde kullanılmakta olan sistemler. Sitelerde görevli olan bekçiler için kullanılan bu sistemler, sadece gündüzleri değil; aynı zamanda bekçileri geceleri de takip edebilmenizi sağlamaktadırlar. Geceleri sürekli olarak bekçilerin devriye gezmesi gereken alanlarda bulunup bulunmadıklarına dair şüpheye düşüyorsanız, siz de tur kontrol sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik tur kontrol sistemi kalemi, oldukça kalitelidir. Yüksek güvenilirliğe sahip olan bu kalemler, oldukça dayanıklı olarak üretilmişlerdir. Yere atılsalar, yere düşseler ya da olumsuz hava koşullarında kullanılsalar bile çalışmalarını sürdürebilirler. Su geçirmez özellikte oldukları için yağmur, çamur, kar, dolu ve benzeri hiç önemli değildir.

Tur kontrol sistemi kullanılan alanlar siteler dışında alışveriş merkezleri, işletmeler, holdingler gibi alanlardır. Bu alanlarda da güvenlik görevlilerinin sürekli olarak takibine ihtiyaç duyulmaktadır. Tur kontrol sistemi kullanılan alanlar da vakaların azaldığı da gözlemlenmiştir. Çünkü bekçilerin kaytarma gibi bir durumları olmadığı için bekçiler daima devriye gezmekte ve olası tüm olayların bu şekilde önüne geçmektedirler.

Firmamız tarafından satışa sunulmuş olan dört farklı tur kontrol sistemi modeli bulunur. Bunlar; Perguard tur kontrol sistemi, Perguard LCD tur kontrol sistemi, Guard Tour tur kontrol sistemi ve Guardx 505 tur kontrol sistemi. Tüm bu tur kontrol sistemi modelleri hakkında daha çok bilgi almak ve sizin hangi modeli kullanarak geçiş yapacağınızı belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler