perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
X RAY KAPI

Güvenliğin üst seviyede olduğu noktalarda bulunulan bölgelerde girişler belirli kontroller sonucunda yapılmaktadır. Kullanıcıların üzerlerinde ya da yanlarında bulunan eşyalar ile tehlikeli cisimlerin bulundurmalarını engellemek bazı yöntemler kullanılmaktadır. En güvenilir ve en etkili sistemler; kullanıcıların üstlerinin kontrol edilmeleri için boy dedektörleri ve taşınabilir eşyalarını kontrol etmek için x ray kapı dedektörleri kullanılması etkili olacaktır. Bu sistemler kurulacakları bölgelere göre yalnız başlarına da kullanılabileceği gibi havalimanları, askeri birlikler, polis merkezleri, adliye gibi üst düzey güvenlik gerektiren kurum ve kuruluşlarda genel olarak birlikte kullanılırlar. Böylece kullanıcılar tam anlamıyla kontrol edilmiş olurlar ve istenilen güvenlik sağlamış olur. X-ray kapı dedektörlerinin tarama teknolojisinde bulunan x ışınları sayesinde tüneli içerisinde bulunan tüm cisimler en küçük atom özelliklerine göre incelenirler. X ray kapı cihazı monitöründe atom özelliklerine göre tüm cisimler farklı renklerde gösterilir. Böylece silah, bıçak, katı ya da sıvı patlayıcılar gibi tehlike oluşturabilecek cisimler görevli personeller tarafından kolaylıkla tespit edilirler. Asıl olarak üst düzey güvenlik gerektiren bölgeler için üretilen bu sistemler günümüzde artan terör olayları nedeniyle üst düzey toplantıların yapılabileceği bölgelerde ve insan topluluklarının yoğun olduğu bölgelerde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Başlıca kullanılan bölgeler; kongre merkezleri, alışveriş merkezleri, oteller, eğitim kurumları gibi örnekler verilebilir. Ayrıca kargo paketlerinin de kullanıcıların arasında nakliye esnasında kontrol edilebilmeleri için kargo dağıtım merkezlerinde de kullanılmaları zorunludur. Türkiye distribütörü olduğumuz Secuda markalı sistemleri ile kullanıcılarımıza bu konuda destek vermekteyiz. Tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımız sabit olmakla beraber Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir.

X ray kapı dedektörlerinin tünelinde bulunan tüm cisimler x ışınları aracılığı ile foto diyotlar tarafından süzülerek kontrol edilirler. X ışınları tüm cisimlerin içerisinden geçerek foto diyotlara ulaşır ve böylece cisimler en küçük atom özelliklerine göre farklı renklerle şekillenerek x ray kapı cihazının monitöründe gösterilirler. Cismin yapısında bulunan atomun numarası 19 ve üzerinde olan krom, titanyum, kurşun, kalay, gümüş, altın, bakır gibi ağır elementler olan inorganik maddeler mavi rengi alarak gösterililer. Atom numarası 10 ve üzerinde olmakla beraber 18 ve aşağısında olan alüminyum, klor, argon, silisyum, sodyum, magnezyum gibi karışık grup elementler ise yeşil rengi alarak x ray monitöründe şekillenirler. Hafif grup elementler olan atom numarası 9 ve altında olan berilyum, bor, karbon, azot, gibi organik maddeler ise turuncu rengi alarak gösterilirler.

X ray kapı dedektörleri, kullanıcı eşyalarının kontrol edilmesi için yerleştirildikleri tünellerin ebatlarına göre tercih edilmektedirler. Çalışma mantıkları nereyse aynı olduğundan seçimlerdeki en büyük etken genel olarak tünellerin boyutlarıdır. Bu hususta göz önünde bulundurulacak olan; gelecek olan kullanıcıların yanlarında bulundurabileceği eşyaların tahmini boyutlarıdır. Örneğin otel ve havalimanı gibi kullanıcıların yanlarında bavullar ve büyük bagajlar bulunduracağı göz önüne alırsa 1000 mm X 800 mm ve 800 mm X 650 mm ebatlarına sahip büyük tünel grubuna giren x ray kapı dedektörleri tercih edilmesi en doğru olandır. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri birlikler, alışveriş merkezleri gibi noktalarda ise genel olarak 650 mm X 500 mm, 500 mm X 300 mm tünel ebatları bulunan orta ve küçük tünel boyutları bulunan x ray kapı dedektörleri tercih edilebilir. Tahmini olarak bu şekilde seçilseler de olası durumlarda çaresiz kalmamak için büyük tünel boyutları bulunan ürünler seçilerek tüm ihtiyaçlara karşılık verilmesi en sağlıklı olanıdır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler