perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

XRAY CİHAZI FİYAT

Xray cihazı fiyat, güvenlik ihtiyacı duyulan her alanda yetkili olan kişiler tarafınca oldukça merak edilmekte olan bir konudur. Ancak x ray cihazı fiyat hakkında net olarak bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Çünkü kullanılacak olan tüm modellerine bakılarak x ray cihazı fiyat değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden öncelikle kullanılacak olan alana göre x ray bavul tarama ve arama dedektörü modelinin seçilmesi ve daha sonra fiyat teklifinin yapılması gerekmektedir. X ray bavul tarama ve arama dedektörlerinden bahsedelim. Bu dedektörler, etnik ve global terörün artması ile birlikte günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadırlar. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, plazalar, hava alanları, alışveriş merkezleri gibi birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu dedektörler ile birlikte kapı tipi metal üst arama dedektörleri ve el tipi metal üst arama dedektörleri kullanılırsa, metalleri tespit edilmesi çok daha hızlı olacaktır. Çünkü kapı tipi metal üst arama dedektörleri ile kişilerin üzerlerinde yer alan metallerin tespit edilmesi sağlanır. X ray bagaj tarama cihazları ile bavul, çanta, zarf ve poşetlerin içinin aranması sağlanır. El tipi metal üst arama dedektörleri ile de eğer kapı dedektörlerinden geçen kişilerden şüphelenirse, detaylı aramaların yapılması sağlanmaktadır. Yani bu üç dedektörün bir arada kullanılması demek, her zaman çok daha yüksek güvenlikli alanlar anlamına gelmektedir.

Xray cihazı fiyat uygunluğu ile x ray bavul tarama ve arama dedektörü ile nasıl tarama yapılacağından bahsedelim. Bu cihazlar ile metal taraması yapmak için x ışını sabit olan bir kaynaktan karşısındaki foto diyotlara fırlatılmaktadır. X ışını ile foto diyotların arasında eğer bir nesne varsa, ışınlar bu nesneyi delerek karşıya ulaşırlar. X ışınlarının delip geçtikleri nesnelerin şekilleri, cinsleri ve hatta atom ağırlıkları foto diyotlar tarafından emilerek ekrana yansıtılmaktadır. X ray cihazı modeline göre de bu cisimlerin atom ağırlıklarına bakılarak, farklı renklerde yansıtılırlar ve hangi nesnenin ne kadar tehlikeli olduğunun tespit edilmesi çok daha kolay olacaktır.

X ray bavul tarama ve arama dedektörü ile ekrana yansıtılan nesnelerin renkli olması demek, bu dedektörlerin organik ve inorganik madde ayrımı yapabilmesi anlamına gelmektedir. Bu ayrımı yapabilen x ray bavul tarama ve arama dedektörü, metallerin daha hızlı tespit edilmesini sağlamaktadır. Eğer bu dedektörlerin ekranlarında mavi renkli nesneler görülüyorsa, bu maddeler inorganik madde olarak adlandırılmaktadır. Bakır, demir, krom, kurşun, kalay vb. bunlara örnek olarak verilebilir. Atom numarası bu maddelerde 18’den büyük olmaktadır. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan nesneler ise karışık grup elementi olarak adlandırılmaktadır. Karışık grup elementleri, x ray bavul tarama ve arama dedektörü ekranlarında yeşil renkli olarak görüntülenmektedir. Atom numarası 10’dan küçük olan nesneler ise organik madde olarak adlandırılmaktadır. Organik maddeler x ray bavul tarama ve arama dedektörü ekranlarında turuncu renklidirler.

X ray bavul tarama ve arama dedektörü hakkında çok daha fazlası ya da xray cihazı fiyat öğrenmek için hemen şimdi bizi arayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler