perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Yaprak Turnike: Estetik ve Fonksiyonel Geçiş Kontrolü

Kullanıcıların geçişlerinin düzenli bir şekilde yapılabilmesi ya da bu düzenle beraber kayıt altında tutularak takip altına alınabilmeleri için turnike geçiş sistemleri uygulanması gerekmektedir. Turnike sistemleri uygulanacak olan alanlarda serbest geçişleri sağlamak için ise yaprak turnike kullanılmaktadır. Türkiye distribütörü olarak Avax markası ile kullanıcılarımıza ürün tedarik etmekteyiz. Distribütör olmamızdan dolayı ürünlerimize ait en uygun fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir ve ayrıca kullanıcılarımız arasında bir ayrım yapılmaksızın Türkiye genelinde fiyatlarımız sabittir.

Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ve kullanıldıkları alanlara göre yaprak turnike ve turnike geçiş sistemleri farklılıklar göstermektedir. Elektronik turnike sistemleri olarak sınıflandıracak olursak; bel tipi turnike sistemleri, boy tipi turnike sistemleri, hızlı geçiş turnike sistemleri ve VIP turnike sistemleri şeklinde Avax markası adı altında birleşmektedir. Yaprak turnike de bu turnikelerden vip turnike içerisinde yer almaktadır. Günlük yaşantılarımızda en sık karşılaşılan turnike sistemleri, bel tipi turnike sistemleridir, bir diğer adıyla tripod turnike olarak da bilinmektedir. Klasik üç kollu turnikeler olup her türlü insan gücüne dayanıklı mekanizmaları ile en çok tercih edilendir. Kullanım alanların ise güvenliğin en üst seviyede olamadığı ve kullanıcı geçişlerinin aşırı yoğun olduğu yerlerdir. Bunlara ek olarak uygulanabilecek; hızlı geçiş turnike sistemleri ve VIP turnike sistemleri ile vip turnike sınıfına mensup yaprak turnike tercih edilebilir. Bu turnike sistemleri ise asıl tercih edilme sebepleri daha şık ve estetik tasarımları ile klasik turnikelerin görünüşlerinden farklıdırlar. Bir turnike çeşidimiz; boy tipi turnike geçiş sistemleri ise güvenlik seviyesinin en üst olduğu noktalarda kullanılmaktadır ve hata payının olmadığı noktalardır.

Avax boy turnike sistemleri dayanıklı mekanizmaları ile her türlü insan gücüne dayanıklı oldukları için sistem onayı olmadan kesinlikle geçişlere izin vermezler. Başlıca kullanım alanları olarak cezaevleri, stadyumlar ve güvenlik seviyesinin en üst noktada olduğu her türlü geçiş noktaları olarak özetlenebilir. Ayrıca tüm turnike sistemlerinin uygulanacağı alanlar kısaca; plaza girişleri, şirket girişleri gibi resmi kurum ve kuruluşlar dâhil olmak üzere site girişleri ve içerisindeki özel kullanım olanları olarak örneklendirilebilir. Vip yaprak turnike ise turnike sistemi kullanılacak olan her alanda tercih edilebilmektedir. Serbset geçiş için harika bir yöntemdir.

Elektronik turnike sistemlerimiz ve yaprak turnike her türlü otomasyon ve güvenlik sistemi ile senkronize olarak çalışabilirler. Firmamıza ait Strike kartlı ve şifreli geçiş sistemleri, Magic Pass markalı parmak izi tanıma sistemleri, Magic Face markalı yüz tanıma sistemleri ile sorunsuz olarak çalışmaktadırlar. Sadece bu sistemler kullanılarak offline moda uygun bir şekilde çalışabilecekleri gibi entegre edilecek bir takip sistemi ya da geçiş kontrol sistemi ile de çalışabilirler. Kurulduğu bölgeye ait bir güvenlik sistemi varsa turnike sistemi ile bağlantıları sağlanarak olası acil durum anlarında güvenlik sisteminin verdiği sinyaller turnike sistemi tarafından algılanarak kendini otomatik olarak serbest moda alması sağlanabilir. Eğer böyle bir altyapı yoksa tek bir merkezli ve bir ya da daha çok yetkilinin onayı doğrultusunda manuel olarak serbest moda alınması sağlanabilir.

Kullanıcıların isteklerine göre bir takip ya da geçiş kontrol sistemi uygulanmayacaksa bunların yerine Avax markası adı altında bulunan mekanik turnike sistemleri de uygulanabilir. Bu modeller kendi içlerinde kelebek turnike sistemleri yaprak turnike sistemleri olarak ayrılmaktadır. Yaprak turnike, bir elektronik devreye sahip olmadıklarından herhangi bir otomasyon sistemi uygulanamaz. Sadece kullanıcıların belirli bir düzen içerisinde geçiş yapmalarını sağlar. Yaprak turnike, tek yönlü geçiş izni özelliği ile kullanıcıların aynı noktadan geri çıkmamaları amaçlanmıştır. Kullanım alanları olarak market girişleri ve mağaza girişleri gibi örnekler verilebilir. Aynı noktadan tekrar çıkış olmadığı ve çıkış yapılacak diğer noktalarda gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı göz önünde bulundurulsa yaşanabilecek hırsızlık olaylarının da önüne geçildiği görülmektedir. Yaprak turnikeler bağımsız olarak çalıştıkları için kurulacakları bölgede ayrıca bir elektrik sisteminin olması gerekmemektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler