perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Yemekhane Otomasyon Sistemleri: Yemek Dağıtımında Maksimum Verimlilik

Yemekhane otomasyon sistemleri, yemekhanelere yapılacak olan girişlerin kontrollü bir biçimde yapılabilmesi ve aynı zamanda kişilerin öğün hak edişlerinin düzenlenmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Yemekhane otomasyon sistemleri; yemekhane programı, turnikeler ve geçiş kontrol cihazlarından oluşmaktadır. Kullanılacak olan personel devam kontrol cihazlarının tercih edilebilir olan üç farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; yüz tanıma yemekhane otomasyon sistemleri cihazları, parmak izi yemekhane otomasyon sistemleri cihazları ve kartlı yemekhane otomasyon sistemleri cihazlarıdır. Yüz tanıma cihazları, kişilerin yüzlerindeki eşsiz ve benzersiz algoritmayı kullanarak tarama ve tanıma yapmanızı sağlar. Bu algoritma her insanın yüzünde farklıdır. Bu da yemekhaneye giriş yapacak olan kişilerin, birbirleri yerine yüzlerini okutarak giriş ve çıkış yapmaları olanağını ortadan kaldırmaktadır. Parmak izi cihazları ise kusursuz parmak izi teknolojisini kullanır. Parmak izi her insanın parmağında farklı bir özellikte olduğundan ötürü, kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutarak yemekhaneye giriş yapmaları mümkün değildir. Ayrıca bir kişinin on adet parmağının tanıtılması gibi bir olanak da bulunmaktadır. Bu sayede normalde geçiş yapılan parmakta kesik ya da çizik olması gibi durumlarda kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilmektedir. Kartlı yemekhane otomasyon sistemleri cihazları ise kart okuma teknolojisi ile çalışmasına devam eder. Kart okuma cihazlarında kullanılacak olan kartların üzerine kullanıcıların bilgilerinin basımı da yapılabildiği için kart kaybetme ya da karıştırma gibi bir durum söz konusu dahi olmaz.

Yemekhane otomasyon sistemleri programı, yemekhaneye giriş ve çıkış yapan personellerin hangi saat aralıklarında giriş – çıkış yaptıklarını raporlar aracılığı ile görüntülemenizi sağlar. Bu program, firmamız yazılımcıları tarafından yazıldığı için daima geliştirilmeye de açıktır. Program üzerinden kullanıcılara kısıtlamalar getirilebilmektedir. Örneğin; Ahmet isimli kullanıcı 13.30 ve 14.00 saatleri arasında sadece bir kez yemek yiyebilir ya da Mehmet isimli kullanıcı 13.30 ve 19.00 saatleri arasında dilediği kadar yemek yiyebilir gibi bir kısıtlama getirilebilir. Ayrıca belirlenen saat aralıklarında kullanıcıların sınırsız adette yemek yemelerine de imkân tanınmaktadır. Aslında yemekhane otomasyon sistemleri programı ile kişilerin öğün hak edişlerini düzenlemek hedeflenmiştir. Yani bir kişinin fazladan yemek yiyerek başkasının hakkının gasp edilmesinin önüne geçilmektedir.

Yemekhane otomasyon sistemlerinde kullanılmakta olan iki farklı turnike modeli bulunmaktadır. Bu turnikeler hızlı geçiş turnikeleri ve bel turnikeleridir. Bel turnikeleri insan beli boyunda olan turnikeler olup tripod turnike olarak da bilinmektedir. Tripod turnikelerin kolları, bir engel niteliğindedir. Yemekhaneye girmek isteyen kişinin, kolları tetiklemeden giriş yapabilmesi mümkün değildir. Hızlı geçiş turnikesi ise yoğun ve hızlı geçişlerin yapılacağı yemekhanelerde kullanılmaktadır. Oldukça şık oldukları için plaza, işletme gibi yerlerde bulunan yemekhanelerde çok sık olarak kullanılmaktadır. Bu iki yemekhane otomasyon sistemleri turnikeleri de elektrostatik boyalı veya paslanmaz çelik olan gövdeye sahip olabilirler. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlardaki yemekhane girişlerinde, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda bulunan yemekhane girişlerinde kullanılabilir.

Yemekhane otomasyon sistemlerini bir bütün olarak kullanmak için öncelikle tercih edilecek olan turnikenin seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra da kullanılacak olan geçiş kontrol cihazı seçilir. Bu işlemlerden sonra geçiş kontrol cihazı, turnikeler üzerine monte edilir ve kullanıcıların tanımlamaları yapılır. Kullanıcı yemekhaneye girmek istediğinde önce cihaza okutma yapar ve turnikenin izin vermesi ile giriş yapar.

Yemekhane otomasyon sistemleri fiyatları, kullanılacak olan Magic Pass parmak izi cihazları, Magic Face yüz tanıma cihazları, Strike kartlı geçiş kontrol cihazları ve Avax turnikelerin Türkiye dağıtıcısı konumunda olmamızdan dolayı çok uygundur. Yemekhane otomasyon sistemleri fiyat teklifi sadece bir telefon kadar uzağınızda!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler