perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA KONTROL SİSTEMLERİ

Yüz tanıma kontrol sistemleri, günümüzde özellikle personelleri takip etmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler, tabi ki sadece personel takibi için kullanılmaz. Personel takibinin yanı sıra aynı zamanda öğrenci takibi, üye takibi, yemekhane takibi, tuvalet takibi vb. için de kullanılmaktadır. Yüz tanıma kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan tüm cihazların kayıt kapasiteleri birbirinden farklıdır. Genel olarak bu cihazların kayıt kapasiteleri bin ile yedi bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani personel sayınızın ne olduğunun bir önemi kalmaksızın, ideal bir cihaz bulabilmek daima mümkündür. Yüz tanıma kontrol sistemleri cihazları ile sadece yüz tanıma değil aynı zamanda parmak izi, kart ve şifre ile de geçiş yapabilme imkânı yer almaktadır. Yüz tanıma kontrol sistemlerinin kullanım alanları da oldukça geniştir. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, plazalar, işletmeler, okullar, hastaneler, hava alanları ve buna benzer çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

Yüz tanıma kontrol sistemleri cihazları, oldukça yüksek çözünürlükte bir kameraya sahip olan cihazlardır. Bu sayede kişilerin yüzünü tanımak oldukça basit olacaktır. Üstelik 0,1 saniye gibi çok kısa bir sürede tanıma yapılabilecektir. Bu cihazlar, kişilerin yüzünde saç, sakal, bıyık ya da gözlük olması gibi durumlarda bile kolayca okuma yapabilecektir. Bu cihazların oldukça hızlı şekilde okuma yapması sayesinde hızlı geçişler de yapılabilmektedir.

Yüz tanıma kontrol sistemleri cihazlarının pek çok modelinde zil çaldırma özelliği bulunmaktadır. Zil çaldırma özelliği sayesinde fabrika gibi alanlarda paydos ve mola saatlerinde zil çaldırılarak, personellerin toplu olarak hareket etmesi sağlanmaktadır. Yüz tanıma kontrol sistemlerinin kullanılabilmesi için bu cihazların giriş yapılacak olan turnikeler üzerine ya da duvara monte edilmesi gerekmektedir. Yüz tanıma kontrol sistemleri cihazları IP tabanlı oldukları için cat 6 ile öncelikle en yakın network switch’e bağlanmaktadırlar. Geçişlerine izin verilen personellerin yüzleri, admin tarafından cihaza tanıtılmaktadır. Bu cihazların her tanıdıkları yüz için farklı bir ID numarası belirlemek gerekmektedir. Bu numaralar, kullanılacak olan programa kişilerin nitelikleri ve özlük bilgileri ile kaydedilmektedir. Bu şekilde cihazlar kullanıma hazır halde gelmektedir. Yüzü cihaza kaydedilen kişiler, yüzlerini cihaza okuttuklarında kolayca geçiş yapabileceklerdir.

Yüz tanıma kontrol sistemleri cihazlarının pek çok farklı modelinde dahili batarya özelliği de yer almaktadır. Dahili batarya sayesinde elektrik kesilmesi durumunda dahili bataryası devreye girerek cihazın kesintisiz çalışmasına devam etmesine olanak tanınmaktadır. Birçok modelinde Türkçe ve sesli geri bildirim özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede kişiler yüzlerini okuttuklarında sesli olarak teşekkür eder ve çok daha kolay bir kullanım sunar. Pek çok yüz tanıma kontrol sistemleri cihazları ile turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verilebilir. Turnikelere tetik vermek için cihazların turnike üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da program üzerinden bağlantısının yapılması gerekmektedir. Bu cihazlar ile kapılara tetik vermek için ise yüz tanıma kontrol sistemleri cihazlarının kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekir. Cihazlar ile birlikte kilitlerin de birlikte kullanılması gerekmektedir.

Yüz tanıma kontrol sistemleri cihazları hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi, bu cihazların fiyatlarıdır. Perkotek ailesi olarak Magic Face yüz tanıma kontrol sistemleri cihazları Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de bu cihazların fiyatları oldukça uygundur. Satın almak için info@perkotek.com mail adresi üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler