perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA PARMAK İZİ

Yüz tanıma parmak izi sistemleri, günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanları arasında kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, plazalar, işletmeler, belediyeler, fabrikalar, okullar, hava alanları, spor salonları vb. bulunmaktadır. Günümüzde genellikle yüz tanıma parmak izi cihazları personel takibi için kullanılıyor olsalar da aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, geçiş kontrol takibi, tuvalet takibi, öğrenci takibi ve minibüs takibi yapmak için de kullanılabilmektedir. Yüz tanıma parmak izi cihazlarının kayıt kapasiteleri her cihaz modelinde değişiklik göstermektedir. Genel olarak kayıt kapasitesi bin ile on bin arasında değişir. Yani takip yapacak olduğunuz alandaki kişi sayısının da bir önemi kalmayacaktır. Yüz tanıma parmak izi cihazlarının en büyük özelliklerinden bir tanesi, güvenilir olmasıdır. Çünkü bu cihazlara okutulan parmak izi ve yüz algoritması kişiye özgüdür. Parmak izi, her insanın parmaklarının uçlarında yer alan izdir. Bu iz, her insanın her parmağında farklılık göstermektedir. Bu da kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması gibi bir durumun ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Yüz algoritması da tıpkı parmak izi gibi her insanın yüzünde eşsiz ve benzersizdir. Pek çok insan bu özellikten haberdar olmasa bile, yüz tanıma parmak izi cihazları alın, burun ve çene kısımlarında bulunan ize bakarak tarama ve tanıma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Yüz tanıma parmak izi cihazlarının özelliklerinden bahsedelim. Bu cihazlarda yüz tanıma özelliği ve parmak izi özelliği bir arada bulunmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok modelinde aynı zamanda kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği yer almaktadır. Yüz tanıma parmak izi cihazlarının kurulumunu gerçekleştirmek için öncelikle bu cihazların geçişin yapılacak olduğu alanlardaki duvarlara ya da bu alanlarda yer alan turnikelerin üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra da yüz tanıma parmak izi cihazına kişilerin yüzleri ya da arzuya göre parmak izleri tanıtılmaktadır. Yüz tanıma parmak izi cihazları, Ip tabanlı oldukları için bilgisayarlara cat6 ile bağlanmaktadırlar. Geçişlerine izin verilecek olan personellerin yüzleri ya da parmak izleri bu cihazlara admin tarafından tanıtılmaktadır. Cihazlar da tanıdıkları her yüz ya da parmak izi için farklı bir Id numarası üretmektedirler. Bu numaralar kişilerin nitelikleri ve özlük bilgileri ile kayıt edilmektedir. Bu işlemden sonra sistem artık kullanıma hazır hale gelmektedir. Yüz tanıma parmak izi cihazlarının pek çok modelinde Türkçe ve sesli olarak da geri bildirim özelliği yer almaktadır. Böylece cihazların kullanımları çok daha kolay olacaktır. Bu cihazların zil çaldırma özelliği de yer alır. Zil çaldırması sayesinde özellikle personel takibinde fabrika gibi yerlerde yüz tanıma parmak izi cihazlarını kullanıyorsanız, personellerin toplu olarak hareket etmelerini sağlayabilirsiniz.

Yüz tanıma parmak izi cihazları hakkında merak edilmekte olan bir diğer konu da bu cihazların fiyatlarıdır. Perkotek Teknoloji ailesi olarak Magic Face yüz tanıma parmak izi cihazları Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için bu cihazların fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Siz de yüz tanıma parmak izi cihazları satın alarak geçişleri kontrol altına alabilir, hızlı ve güvenilir takip yapabilirsiniz. Satın almak için daha fazla zaman harcamayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler