perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YEMEKHANE TURNİKESİ

Yemekhane turnikesi, yemekhanelere yapılacak olan giriş ve çıkışların kontrol altında tutulması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Yemekhane turnikesinin kullanılmakta olan dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; tripod yemekhane turnikesi, engelli geçiş yemekhane turnikesi, boy yemekhane turnikesi ve hızlı geçiş yemekhane turnikesidir. Bu turnikelerin tamamı Avax markalıdır.

Avax tripod yemekhane turnikesi, bir diğer adıyla bel turnikesidir. Bu turnikeler, insan beli boyunda oldukları için bu ismi almışlardır. Tripod yemekhane turnikesinin dış ortamlarda ve iç ortamlarda kullanılmakta olan farklı modelleri yer almaktadır. Dış ortamlarda kullanılan tripod yemekhane turnikesi, paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. İç ortamlarda kullanılan tripod yemekhane turnikesi ise elektrostatik boyalı gövdelidir. Tripod yemekhane turnikesi, butonlar ile de kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton ya da çift buton kontrolü. Çift buton kontrolünde iki farklı buton bulunmaktadır. Bu butonlardan bir tanesi turnike kolunu açmak, bir diğeri ise turnike kolunu kapatmak için kullanılmaktadır. Tripod yemekhane turnikesi üzerine parmak izi cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları monte edilerek, personellerin yemekhanelere giriş ve çıkış yapmaları kontrol altına alınabilmektedir.

Hızlı geçiş yemekhane turnikesi, yemekhanelere yapılacak olan hızlı ve yoğun geçişlerin kontrol altına alınması için kullanılmaktadır. Hızlı geçiş yemekhane turnikesinin elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik boyalı olan modelleri yer almaktadır. Elektrostatik boyalı olan hızlı geçiş yemekhane turnikesi, iç ortamlarda kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik yemekhane turnikesi ise dış ortamlarda kullanılmaktadır. Bu turnikelere kartlı geçiş kontrol cihazları, parmak izli geçiş kontrol cihazları ve yüz tanıma cihazları ile bu turnikeleri tetikleyebilirsiniz. Hızlı geçiş yemekhane turnikesi, butonlar ile de kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde tek buton ve çift buton özelliği bulunmaktadır. Çift buton özelliğinde turnike kollarını açmak ve kapamak için iki farklı buton yer almaktadır. Bu turnikeler ile yemekhaneleri kontrol etmek için parmak izi cihazları, yüz tanıma cihazları ya da kartlı geçiş cihazlarının turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir.

Yemekhane turnikesi ile birlikte kullanılacak olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bunlar; yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları. Yemekhane turnikesi yüz tanıma cihazları, kişilerin eşsiz ve benzersiz yüz algoritmasını kullanmaktadır. Yüz algoritması, kişilerin eşsiz ve benzersiz yüzlerini okur. Yüksek çözünürlükleri sayesinde yemekhaneye girişlerin oldukça hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Parmak izi yemekhane turnikesi cihazları da kişilerin eşsiz ve benzersiz parmak izi algoritmasını kullanmaktadır. Parmak izi her insanın parmağında farklı bir özelliğe sahip olduğu için yemekhaneye giriş ve çıkış yapacak olan hiçbir personelin birbirleri yerine parmak izi okutması mümkün olmayacaktır. Bu cihazların kayıt hafızalarını bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Kartlı geçiş kontrol cihazları da kart tarama teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedir. Bu cihazlarda kullanılan kartlar, proximity ya da mifare kartlardır. Bu kartlardan hangisinin kullanılacağı tamamen cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir.

Yemekhane turnikesi ile birlikte yemekhane takip programı kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan yemekhane takip programı ile personellerin belirlenen zaman aralıklarında yemek yemeleri sağlanmaktadır. Bu program ile personellerin yemek öğünleri düzenlenmektedir. Yemekhane turnikesi ve programı hakkında detaylı bilgi almak ya da fiyat teklifi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler