perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ KULLANIM ALANLARI

Yüz tanıma sistemleri kullanım alanları, oldukça geniştir. Günümüzde geçişleri kontrol altına almak amacıyla kullanılmakta olan sistemler, bunun yanı sıra aynı zamanda öğrenci takibi, üye takibi, yemekhane takibi, minibüs takibi ve çoğunlukla personel takibi yapmak amacıyla da kullanılmaktadır. Yüz tanıma sistemleri kullanım alanlarına okullar, fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, alışveriş merkezleri, plazalar, askeri alanlar, hava alanları, belediyer vb. gibi pek çok alan örnek gösterilebilmektedir. Günümüzde de sıkça personel takini için kullanılmaktadır. 

Yüz tanıma sistemleri ile turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verebilmek mümkündür. Bu şekilde yüz tanıma sistemleri kullanım alanları da artış göstermektedir. Ip tabanlı oldukları için cat6 ile en yakın network switch’e bağlanarak bağlantıları yapılabilmektedir. Geçişine izin verilecek olan personellerin yüzlerini öncelikle cihazlara kayıt etmek gerekmektedir. Cihaza kayıt edilecek olan her yüz için farklı bir ID numarası kullanılması gerekmektedir. Bu numaraların personel takip etmek için kullanılacaksa, personel takip programına kişinin özlük bilgileri ile kaydedilmesi gerekmektedir. Bu şekilde sistem tamamen aktif hale getirilmiş olarak kullanıma hazır olacaktır. Yüzünüzü cihaza kayıt etmekte oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için cihazın kamerasına bakıyor olmanız yeterli olacaktır. Kameranın üzerinde yer alan yazılar ile yönlendirme yapılarak kayıt işlemi yapılacaktır. Kameralar yüksek çözünürlüklü olduğu için bu görüntüler de çok net olarak çıkacaktır. Üstelik yüzünüzde sakal, bıyık, gözlük, makyaj vb. olması da kayıt işlemlerinde veya kayıtlı olan yüzlerin geçişlerde kullanılmasında hiçbir sorun teşkil etmeyecektir. Bu cihazların bu şekilde tek dezavantajı sadece güneş ışığıdır. Yüz tanıma sistemleri kullanım alanları genişliği ile yüz tanıma cihazı kamerası doğrudan güneş ışığına maruz kalmadığı sürece kayıt işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Yüz tanıma sistemleri kullanım alanları genişliği ile yüz tanıma cihazı kayıt işlemleri, yüzün belirli bir bölgesi ile yapılır ve bu bölgeden bir algoritma elde edilmektedir. Bu algoritma her insanda farklı bir özellik taşımaktadır. Bu da yüz tanıma cihazlarının personel takip sistemlerinde oldukça sık olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Çünkü bu algoritma her insan yüzünde farklı olduğundan dolayı, personellerin birbirleri yerine yüz okutarak geçiş yapmaları mümkün değildir. O yüzden günümüzde de yüz tanıma sistemleri çok daha geniş alanlarda sorunsuzca kullanılabilmektedir. Perkotek Teknoloji olarak Magic Face yüz tanıma terminalleri Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Bu yüzden de bu cihazların fiyatları firmamızda oldukça makul fiyatlar ile satışa sunulmuştur. Üstelik farklı model pek çok cihazda aynı zamanda parmak izli, kartlı ya da şifreli geçiş yapabilmekte mümkündür. Bu geçiş tercihleri sizin seçeceğiniz yüz tanıma cihazı modeline göre farklılık gösterecektir. Tercih edilecek olan yüz tanıma cihazı modeli, tamamen sizin ihtiyaçlarınıza kalmıştır. Hangisini tercih edeceğinize dair karar veremiyorsanız, alanında uzman ve tecrübeli satış danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Satın almak için tek yapmanız gereken şey 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçmektir!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler