perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMLAMA SİSTEMİ

Biyometrik sistemler günümüzde güvenlik amaçlı sıkça kullanılmaktadır. Tercih edilen bu biyometrik sistemlerin en başında gelen sistemlerden bir tanesi de şüphesiz ki; yüz tanıma sistemleridir. Yüz tarama sistemleri, yüz tanıma teknolojisi ile çalışmasını sürdürür. Yüz tanımlama sistemi teknolojisi oldukça gelişmiş olmakla birlikte yüksek çözünürlüklü kameraların bu cihazlarda kullanılarak kaliteli sonuçlar elde edilmesi sağlanmıştır. Yüz tanıtma sistemleri, yüksek güvenlik hedeflenen alanlarda tercih edilebilirdir. Son yıllarda kullanımları da oldukça yaygınlaşan yüz tanımlama sistemi cihazları, yüz algılaması yaparak kişiyi tanımaktadır. Bu cihazları isterseniz kapılarınızın giriş alanlarına veya isterseniz hem giriş hem de çıkış alanlarına yerleştirebilirsiniz. Kullanılan pek çok alanda her zaman istenilen sonuçları elde etmemizi sağlayan bu cihazlar, kullanıcı kayıt kapasiteleri değişiklik gösterdiği için her alanda veya her sektörde rahatlıkla tercih edilebilirdir.

Yüz tanımlama sisteminin temeli, insanların farklı birer yapıda yaratılmasına dayanmaktadır. “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki; bildiğiniz üzere parmak izi kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Parmak izlerinin farklı yapılarda oluşu sayesinde de güvenlik açığı da oluşmuyor ve güvenlik asla suiistimal edilemiyor. Tıpkı parmak izi sistemlerinde olduğu gibi yüz tanıma sistemlerinde de kişilerin birbirinden farklı olan yüzleri kullanılmaktadır. Giriş veya çıkış fark etmeksizin kişinin öncelikle yüzünü cihaza okutması gerekmektedir. Kimse birbirine benzemediği için ve yüz yapıları birbirinden farklı olduğu için de yüz tanıma sistemleri geçiş yetkilendirmeleri ve geçiş kısıtlamaları için harika bir yöntemdir. Peki, ikizler? Çift yumurta veya tek yumurta ikizleri neredeyse birbirlerinin aynısı olsalar bile yüz tanıma sistemlerinin yüksek çözünürlüklü kameraları sayesinde ikizleri dahi birbirinden ayırabilmektedir. Benzersiz ve insana özgü bu kalıtımsal özellikler ile farklı yüz yapılarında veya benzer yüz yapılarında yüz tanıma sistemlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Yüz tanımlama sistemi, her insanın birbirinden farklı olan yüz özelliklerini üç boyutlu olarak tarama yaparak kendince, kişiye özgü bir ID numarası oluşturmaktadır. Bu ID numarası sayesinde, yani 3 boyutlu olarak yapılan bu tarama ile de alınan tüm veriler bilgisayar ortamında cihaza okutulan yüz ile eşleştirilir. Eşleştirilen bu yüzler eğer bilgisayarda kayıtlı olan yüz ID’si ile eşleşirse kişinin geçmesine izin verilmektedir. Ancak bu yüz ID’leri eşleşmiyorsa kişinin geçişine izin verilmeyecektir. Bu da özellikle işletmelerde harika bir çözümdür. İşletme içerisine yabancı kimselerin girmesini istemiyorsanız veya personel harici kimseler girmemeli diye düşünüyorsanız; yüz tanıma sistemlerini güvenle tercih edebilirsiniz. Bu sistemlerin çalışma prensipleri biraz karmaşık olarak görünse de aslında hiç de öyle değildir. Yüz tanıma sistemlerinin üç temel adım ile özetleyebiliriz. Bunlardan ilki kişileri tanımlama olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişileri tanımlamak demek, kişinin yüzünü cihaza kayıt etmek anlamına gelmektedir. İkincisi ise kişiyi doğrulamak olarak düşünülebilmektedir. Kişiyi doğrulamak demek, kişinin yüzüne tanımlanan ID numarasının kişinin yüz numarası ile aynı olup olmadığını öğrenmek anlamına gelmektedir. Kişiyi doğrulamadan geçişe asla izin verilmez. Giriş yapmak için mutlaka kişinin kayıtlı olması gerekmektedir. Üçüncü ve son adım ise kişiyi onaylamak olarak düşünebiliriz. Kişiyi onaylamak demek ise, kişinin veya bireyin önceden kayıtlı ise kaydını güncellemek ya da kayıtlı değilse de bunu tespit etmek anlamını taşımaktadır.

Yüz tanımlama sistemigiriş ve çıkış alanlarında kullanabileceğini gibi aynı zamanda da personel takibi yapmak için tercih edebilirsiniz. Eğer personel takip edecekseniz bu cihazları personellerin giriş ve çıkış yapacakları alanlara konumlandırmanız gerekecektir. Personel takibi için ayrıca yüz tarama cihazlarını giriş ve çıkışlarda yer alan turnike sistemleri ile de tercih edebilirsiniz. Bel turnikesi özellikle işletmelerde yüz tanıma cihazları ile birlikte sıkça kullanılan bir turnike çeşididir. Ayrıca personel takip programı sayesinde de personelinizin hangi saatte yüzünü okutarak giriş yaptığını veya hangi saatte yüz okutma ile çıkış yaptığını başarılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Tüm yan materyaller ile harika çözümler elde edebileceğiniz yüz tanımlama sistemi cihazları sadece personel takibi değil, aynı zamanda da öğrenci takibi, yemekhane takibi, tuvalet takibi, üye takibi ve minibüs takibi yapmanızı da sağlamaktadır. Tüm bu takip işlemlerinizi halledebileceğiniz yüz tarama terminallerinin kayıt kapasiteleri de farklılık gösterdiği için özellikle personel takibi yaparken personel takip sayınızı dert etmenize gerek kalmayacak! İstanbul yüz tanıma cihazları satışını aktif olarak şirketimizden gerçekleştiriyor olsak da; Türkiye’nin her ilinde bayilerimiz bulunmaktadır. Bayilerimizden de satışa sunduğumuz yüz tarama cihazları hakkında detaylı bilgi edebilir veya yüz tanıma sistemi fiyatları öğrenerek satın alabilirsiniz. Bizi tercih etmiş olduğunuz için asla pişman olmayacağınızın garantisini veriyoruz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler