perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ACCESS KONTROL

Access kontrol sistemleri, geçişleri kontrol altına almak için kullanılmakta olan bir sistemdir. Bu sistemler aynı zamanda geçiş kontrol sistemleri olarak da bilinmektedir. Access kontrol sistemlerinde kullanabileceğiniz üç farklı cihaz türü vardır. Bu cihazlar yüz tanıma cihazı, parmak izi cihazı ve kartlı geçiş kontrol cihazıdır. Aynı zamanda pdks cihazı olarak da bilinen bu cihazlardan hangisinin kullanılacağı tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte özellikle geçiş yapılacak olan alandaki kişi sayısı, cihaz türünün belirlenmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Access kontrol sistemlerini farklı pek çok alanda tercih edebilirsiniz. Kamu kurum ve kuruluşları, işletmeler, okullar, dershaneler, belediyeler, fabrikalar, plazalar, holdingler gibi pek çok alanda kullanılabilir. Access kontrol sisteminin amacı, geçişleri kontrol altına almanın yanı sıra aynı zamanda kişilerin sadece görev alanları içerisinde yer almasını sağlamaktır.

Access kontrol sistemlerinde en çok kartlı cihazlar tercih edilmektedir. Bunun sebebi, geçişlerin kartlı sistemler ile çok kolay olarak takip edilebilmesidir. Parmak izi ve yüz tanıma cihazları da geçiş kontrolü için tercih ediliyor olsa da genellikle bu cihazlar diğer takip yazılımları ile daha sık olarak kullanılmaktadır. Access kontrol sistemlerinde kullanılacak olan kartlı cihazların 4 farklı modeli bulunmaktadır. Standalone Access kontrol cihazları, offline Access kontrol cihazı, online Access kontrol cihazı ve panelli Access kontrol cihazı. Standalone Access kontrol cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlaması yapmadan önce master kart okutulması gerekir. Access kontrol sistemlerinde kilitler ile bir arada kullanılmaktadır. Kullanımları çok basit olup Access kontrol için şifreli olan modelleri de bulunmaktadır. Online Access kontrol cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Offline Access kontrol cihazları, çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına gerek duymazlar. Bu cihazların kendileri bir panel görevi gördükleri için çalışırken panele de ihtiyaç duymazlar. Kullanımları ve kurumları oldukça basittir. Günümüzde farklı pek çok alanda tercih edilebilirler. Panelli Access kontrol cihazları ise çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duyarlar. Panelin içerisinde tüm bilgiler tutulmaktadır. Bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazlara aptal terminal adı verilmektedir ve aptal terminaller hafızalarında bilgi tutamazlar.

Access kontrol programı, yukarıda bahsettiğimiz tüm cihazlar ile uyumlu olarak kullanılmaktadır. Access kontrol programı, firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olup daima geliştirilmeye açıktır. Giriş ve çıkışları kontrol edebilmenizi sağlar. Ayrıca bu giriş ve çıkışların hangi kapıda n ya da hangi turnikeden yapıldığını da görebilmenizi sağlar. Aslında Access kontrol programının asıl amacı, kişilerin görev alanlarında yer almasını sağlamaktadır. “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki; örneğin a katında çalışan bir personel var ve bu personelin b katına giriş yapması yasak. Bu durumda bu personeli Access kontrol programında ayarlama yaparak b katında yer almasını engelleyebilirsiniz. Sirkülasyonlu giriş ve çıkışların takibinin kalem ve kâğıt ile yapılmasının ne kadar zor olduğunun farkındayız. Access kontrol sistemleri sayesinde siz ekstra bir çaba göstermeden geçişleri çok hızlı ve kolayca takip edebileceksiniz. Üstelik Perkotek Teknoloji Dış. Tic. A.Ş. olarak bu sistemlerin Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için çok uygun fiyatlar ile temin edebileceksiniz. Daha detaylı bilgi almak ya da satın almak isterseniz hemen 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları