perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

AKILLI KART GEÇİŞ SİSTEMİ

Akıllı kart geçiş sistemi, geçiş kontrollerinin sağlanması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılacak olan cihazların firmamız tarafından satışa sunulmuş olan dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone akıllı kart geçiş sistemi, online akıllı kart geçiş sistemi, offline akıllı kart geçiş sistemi ve panelli akıllı kart geçiş sistemi. Bunlardan hangisinin kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla beraber, aslında aynı amaç doğrultusunda kullanılıyor olsalar da kullanış biçimleri farklılık göstermektedir. Günümüzde geçiş kontrol takibi, üye takibi, personel takibi, yemekhane takibi ve tuvalet takibi yapabilmek için akıllı kart geçiş sistemi kullanılabilmektedir. Tabi ki kullanılabilmeleri için beraberinde takibe uygun olan programın kullanılması gerekir. Programsız olarak da sadece kapı açma, turnike açma ya da bariyer açma gibi işlevlere sahip olmaktadır. akıllı kart geçiş sisteminde kullanılan pek çok cihaz zaten turnike, kapı ve bariyerlere tetik verebilmek için harika bir seçenektir. Üstelik her türlü modelinin kullanımı oldukça kolaydır. Birçok modelinde aynı zamanda kartlı geçişin yanı sıra şifreli olarak da geçiş yapılabilme olanağı sunulmuştur. Bu sayede kartın yanı sıra aynı kişi için şifre tanımlanması ile birlikte, eğer kişiler kartlarını unuturlarsa, şifre ile de geçiş yapabilirler. Bu da kullanımda hiçbir zaman aksaklık yaşamamanızı sağlayarak, güvenilir alanlar elde edebilmeniz için harika bir seçenek olacaktır.

Akıllı kart geçiş sistemi, günümüzde asansörlerde de çok sık olarak tercih edilmektedir. Örneğin; hastanelerde sadece personellerin kullanması gereken asansörlerde kullanılabilir. Böylece kartı olmayan kişiler, o asansörü kullanamaz. Üstelik akıllı kart geçiş sistemi cihazları ile katlara göre yetkilendirmeler de verilebilmektedir. Örneğin Ali isimli çalışan sadece üçüncü kata çıkabilir. Asansördeki diğer kat tuşlarına bassa bile o katlara asansör bu sayede devam etmez. Bu da asansörlerin kontrolü için akıllı kart geçiş sisteminin ne kadar harika bir çözüm olduğunu göstermektedir.

Akıllı kart geçiş sisteminde kullanılan online cihazlar, çalışmaları sırasında bilgisayarların sürekli olarak açık olmasına ihtiyaç duymaktadırlar. Tüm geçişlerdeki yetkiler, geçişlerin zaman tanımlamaları ve geçişlerin adetleri online akıllı kart geçiş sistemi cihazlarına program üzerinden tanımlanmaktadır.

Panelli akıllı kart geçiş sistemi cihazları ise çalışmasına devam ederken, panelleri kullanmakta olan cihazlardır. Bu cihazlar, wiegand okuyucu olarak da bilinir. Hafızalarında hiçbir bilginin tutulmasını sağlayamayan panelli akıllı kart geçiş sistemi cihazlarında kullanılan panellerin farklı modelleri bulunur. 2, 4, 8 veya 16 adet cihaz kontrolü sağlayabilen panellerimiz yer almaktadır.

Offline akıllı kart geçiş sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında ne panele ne de bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duyarlar. Bu cihazların kendisi bir panel görevi görmektedir. Günümüzde bu cihazlar ile sıklıkla personel takibi yapılmaktadır. Cihazlara tanıtılan kartlar, mifare ya da proximity kart olabilir. Bu kartların seçimi, cihazın özelliğine göre değişmektedir.

Standalone akıllı kart geçiş sistemi cihazları ise bilgisayardan bağımsız olarak çalışmaktadır. Bu cihazlara kartların tanıtılması için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Bu cihazlar, tetik olarak da kuru kontak verirler. Kapılara tetik vermek için popüler olarak günümüzde çok sık kullanılmaktadırlar.

Akıllı kart geçiş sistemi hakkında çok daha fazlasını öğrenmek isterseniz ya da satın almak istiyorsanız, bizimle 0850 811 80 00 numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları