perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA MAKİNESİ

Biyometrik tanıma sistemleri içerisinde şüphesiz ki en başarılı ve en güvenilir olan sistem cihazları, yüz tanıma makinesidir. Yüz tanıma makinesi, kişilerin benzersiz ve eşsiz olan yüz özelliklerini tanımlayarak ve tanıyarak geçiş yapmalarına imkân tanımaktadır. Yüz tanıma makinesi, kişilerin yüzlerindeki alın, çene ve burun kısımlarını tanıyarak geçiş yapmalarına imkân tanımaktadır. Bu kısımlar, her insanın yüzünde farklı olduğu için de kişilerin birbirleri yerine yüzlerini okutarak geçiş yapmaları gibi bir durum asla söz konusu değildir. Yüz tanıma makinesi ile bu sayede personel takibi, oldukça güvenilir bir biçimde yapılmaktadır. Personellerin birbirleri yerine yüzlerini okutarak geçiş yapmaları mümkün olmadığı için personelleri takip etmesi için yeni bir personel görevlendirmenize de gerek kalmayacaktır.

Yüz tanıma makinesi, sıkça personelleri takip etmek amacıyla kullanılıyor olsa da günümüzde aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi, minibüs takibi ve tuvalet takibi yapabilmek amacıyla da tercih edilmektedir. Yüz tanıma makinesi ile bu şekilde takip yapmak için öncelikle makinelerin, giriş ve çıkış yapılacak olan alanlara montajının yapılması gerekmektedir. Yüz tanıma makinesi ile turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verilebildiğini düşünüldüğünde, bu makinelerin monta sırasında turnikeler üzerine de montajı sağlanabilmektedir. Üstelik bu şekilde hem geçiş kısıtlaması elde edilir hem de geçiş güvenliği elde edilir. Bu işlemden sonra da geçişine izin verilecek olan her kişinin yüzlerinin yüz tanıma makinesine tanıtılması gerekmektedir.

Yüz tanıma makinesi, oldukça yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahiptir. Bu sayede kişilerin yüzlerini okurken ya da tanımlarken asla problem yaşanmayacaktır. Bu cihazlara kişilerin yüzlerini tanımlarken de kişilerin yüzünde sakal, bıyık, makyaj veya gözlük olması da hiç önemli değildir. Çünkü yüz tanıma makinesi yüksek kameraları, tanımada kolaylığı sağlayacaklardır. Yüz tanıma makinesinin kullanıcı kayıt kapasiteleri de her modelde değişiklik göstermektedir. Genel olarak kullanıcı kayıt kapasitesi bin ile yedi bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu sayede personel sayınız, üye sayınız, öğrenci sayınız vb. her ne olursa olsun, kişi sayınızı karşılayacak olan bir cihaz bulabilmek daima mümkündür.

Yüz tanıma makinesinin en büyük özelliklerinden bir tanesi, dahili bataryasının yer almasıdır. Dahili bataryaları sayesinde, elektrik kesilmesi gibi durumlarda batarya devreye girerek kullanıma devam etmenizi sağlamaktadır. Yüz tanıma makinesi pek çok modelinde aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği bulunur. Böylece hem cihazların kayıt kapasiteleri arttırılmıştır hem de istenilen geçiş şekli kullanılabilecektir.

Yüz tanıma makinesi hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi bu makinelerin fiyatlarıdır. Firmamız Perkotek A.Ş. Magic Face yüz tanıma makinesi Türkiye ayağında distribütör konumunda olduğundan dolayı bu makinelerin fiyatları, firmamızda oldukça uygundur. Ancak buradan da net bir fiyat bilgisi vermemiz mümkün değildir. Çünkü kullanılacak olan cihazın modeline, kullanıcı kayıt kapasitesine, geçiş şekillerine, beraberinde kullanılacak olan takip programına vb. özelliklerinde göre fiyatlarda farklılık olmaktadır. Yüz tanıma makinesi fiyatları teklifi için info@perkotek.com üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler