perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
  • Açıklamalar

AVAX OTOMATİK BARİYER

Avax otomatik bariyer denildiğinde ile akla gelen otopark giriş çıkışını bir düzen altına almaktır. Geçmişten günümüze otopark sisteminin amacı budur, işleyiş olarak ise geçmiş sistemler göz önünde bulunarak en az bir otopark görevlisi otoparkın girişinde Avax otomatik bariyerinin bulunduğu noktada bulunur ve araçların giriş çıkışlarına bu noktanda müdahale eder. Otoparkı kullanacak araç bu otoparka abone olsun olmasın görevlinin bulunduğu noktada otopark görevlisinin bariyere açılma onayını vermesini beklemek zorundadır. Oysaki günümüz teknolojilerinde buna gerek yoktur. Kullanıcı otoparka abonelik yaptırdıysa bu bir sistemde tutulabilir ve otopark görevlisinin onayına maruz kalmadan kendisi direkt olarak yetkili kılınabilir. Avax otomatik bariyer sistemi ile bu mümkündür. Kullanıcı aboneliği tanımlandıktan sonra Avax otomatik bariyer sisteminin bu kullanıcıyı tanıyacağı bir sistem yeterlidir. Bu sistem bir kart ya da karayollarının da kullanmış olduğu teknolojiye benzer bir etiket sistemi olabilir.

Abone kullanıcıya tanımlanacak bir kart ve bu kart doğrultusunda sisteme gerekli giriş çıkış yetkilerinin tanımlanması yeterlidir. Araç bariyer sisteminin buluğu noktaya geldiğinde kartını okutacaktır ve Avax otomatik bariyer sistemi bu kartın sahip olduğu kullanıcının bilgilerini sorgular ve abonelik durumuna göre kullanıcının otoparka giriş ya da çıkışına onay verir. Böylece bariyer otomatik olarak açılmış olur ve araç geçişini tamamlar. Eğer abonelik bilgilerine göre geçiş onayı yok ise Avax otomatik bariyer sistemi bu kullanıcıya zaten geçiş izni vermeyecektir. Kullanıcı ya otopark görevlisinden onay almalıdır ya da otopark yönetiminden onay almadır. Bu işlem sonucunda kullanıcı otopark aboneliğini yenilemesi gerekmektedir. Bunların yapılmaması durumunda araç otoparka giriş ya da çıkış sağlayamaz. Buna benzer bir sistem günümüz teknolojilerinde otopark giriş çıkış noktasından uygulanacak parmak izi sistemi ya da yüz okuma sistemi de uygulanabilir. Ancak parmak izi sistemi ve yüz tanıma sistemi çok uygulanan bir yöntem değildir. Otopark yönetiminin isteklerine bağlı olarak uygulanan sistemlerdir. Bu sistemler için otomatik bariyer sistemine entegre edilecek kart okuyucu, parmak okuyucu ya da yüz okuyucu cihaz yeterli olacaktır. Kart okuma sisteminden sonra kullanılan ve günümüzde en çok tavsiye edilen sistem de HGS-OGS otomatik bariyer geçiş sistemidir.

HGS - OGS Avax otomatik bariyer  sisteminde araca yerleştirilen bir etiketin HGS - OGS anten alıcıları vasıtasıyla okunarak işlem yapmasıdır. Bu etiket aynı karayolları HGS sisteminde olduğu gibi aracın camına yerleştirilen kâğıt etiketin ya da HGS-OGS anteninin okuyabileceği bir noktaya, aracın bir noktasına yerleştirilen plastik etiketle sağlanmaktadır. HGS-OGS sistemi bu etiketi algılar ve sistemde abonelik kontrollerini yaparak Avax otomatik bariyer sistemini tetikler. Böylelikle otomatik olarak açılan bariyer sisteminden araç giriş ya da çıkışını tamamlar. Bu sistemde bir giriş çıkış kapısı için ise, otomatik bariyer sistemine entegre edilecek bir HGS-OGS seti yeterlidir. Bu set içerisinde bulunan iki adet HGS anten ve bir adet panel ile bu sistem sağlanabilir. Bir panele iki adet anten bağlanabildiğinden ayrıca ek olarak panel alınması gerekmemektedir. HGS antenlerin etiketleri okuma mesafeleri 0 ile 50 m arasında olduğundan ve bu mesafe ayarlanabildiğinden giriş ve çıkışlarda bir etiketin okunması ile ilgili bir sorun yaşanmayacaktır. Bu sistem panele bağlı olarak offline konumda çalışabileceği gibi panel bilgisayar bağlantısı sayesinde çevrimiçi konumda da çalışabiliyor. Bu sayede program üzerinden gerekli yetkilendirmeler sağlanabiliyor. Böylece giriş ya da çıkış yapacak aracın aboneliğinin yanı sıra otoparkta kaç araç bulundurabileceği ya ada giriş yaptıktan sonra yerine başka araç sokamayacağı gibi sınırlandırmalarda eklenebiliyor. Bu sistemler kurulumları ve çalışma mantıkları gayet basit olduğundan hali hazırda bulunan veya sıfırdan kurulacak herhangi bir Avax otomatik bariyer  sistemine uygulanarak, Avax otomatik bariyer sistemine dönüştürülebiliyor.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları