perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BARİYER KAPI SİSTEMLERİ

Büyük sitelerde site girişlerinde büyük ihtimalle değil kesinlikle bariyer kapı sistemi uygulanmaktadır. Buradaki amaç hem giriş çıkışları daha düzenli bir şekle sokmak ve sitede yaşayan insan sayıları çok sayıda olduğundan site çalışanları herkesi tanıyamayacağı için bu tarz yerlerde bariyer kapı sistemi kullanılır ve bunlara bariyer kapı sistemleri entegre edilir. Bu sebeple yeni kurulan siteler bunlar düşünülerek planlanmaktadır. Sorunsuz bir şekilde bu sistemler de site girişlerine uygulanır. Bir diğer uygulanabilecek siteler ise yazlık yörelerde bulunan yazlık siteleridir. Bu siteler genellikle basit düşünüldüğünden bariyer kapı sistemi buralarda uygulanmamaktadır. Basit bir demir kapı ile site girişi kapanmaktadır.

Bariyer kapı denildiğinde akla sadece bariyerler gelememelidir. Bu cümlenin altında yatan tanım aslında insan gücü kullanılmadan motor yardımıyla açılan bir kapı ya da set olarak tanımlanabilir. Bu da demek oluyor ki basit düşünülmüş bir demir site kapısı kullanılacak bir Avax yana kayar bariyer kapı motoru ile otomatik olarak bariyer kapı sistemine dönüştürülebilir. 1500 kg ya kadar her türlü yana kayar kapıya uygulanabileceğinden hiçbir sorun yaşanmaz. Böylelikle dinlenmek için yazlığına gelen site sakini içeri girebilmek için aracından inip kapıyı açmak zorunda kalmayacaktır. En basit sistem olarak aracından uzaktan kumandasını kullanarak bariyer kapısını açacaktır. Mevcut bulunan sisteme en uygun olan ve en maliyetli olarak bu yapılabilir.

Başka bir şekilde ise bu basit, paslanmış demir kapıdan kurtularak yerine daha profesyonel bir bariyer kapı sistemidir. Bu da üretim amacı bu olan bariyerlerden geçmektedir. Küçük bir altyapı çalışması ile kapı yerinden sökülerek ya da sökülmeden sürekli açık konumda bırakılarak yerine kurulacak bariyer sistemi ile site giriş noktası daha lüks bir görünüm kazanacaktır. Artık bu site kendiliğinden çalışan bir bariyer kapısına sahip olduğundan site sakini kapıya geldiğinden aracından inmek zorunda kalmayacaktır. En basit sistem olan uzaktan kumanda yöntemiyle site kapısından giriş ya da çıkışını rahat bir şekilde gerçekleştirecektir. Şimdi düşünülebilir ki yazlık bölgelerde siteye kaçak girecek birçok canlı var. Eğer demir kapıdan vazgeçip klasik bariyer sistemine geçmek korkutuyorsa buna da çözüm bulundu. Böyle durumlar için ise kullanılacak bariyer kapı sistemleri çeşidimiz Avax MN 5 saçaklı bariyerdir. Bu bariyerin üst limit kol uzunluğu 5 m olup daha kısa mesafelere indirgenebilir. Çalışma ortam sıcaklıkları +60 C ye kadar olduğundan, Türkiye de sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedirler. Tüm bariyer ve yana kayar bariyer kapı motorlarımız 220 volt şehir enerjisi ile çalıştığından bu tarz sitelerde bulunan güneş enerjisi sistemlerinin beslemesiyle de sorunsuz olarak çalışabilirler. Avax MN 5 saçaklı bariyerde bulunan koladaki saçaklar sayesinden kolun altında geçebilecek davetsiz misafirler de engellenmiş olur.

Avax HGS-OGS otopark sistemi bu yana kayar bariyer kapı ve bariyerler uygulanan bariyer kapı sistemlerine entegre edilerek sistem daha lüks ve profesyonel hale getirilebilir. Site sakini bu durumda uzaktan kumanda dahi kullanmak zorunda değildir. Aynı karayollarında kullanılan HGS sistem gibi aracın sadece antenin okuyacağı şekilde bariyer kapıya yaklaşması yeterlidir. Avax HGS antenlerin okuma mesafeleri 0 m ile 50 m arasında ayarlanabildiğinden araç kapıda beklemek zorunda dahi değildir. Mesafe uzak tutularak araç kapıya gelene kadar kapının açılması sağlanabilir. Böylelikle daha lüks bir siteye sahip olarak evinizin değerini de arttırmış olacaksınız. Web sitemizden bütün bu sitemlerle ilgili tüm ürünlere ulaşabilirsiniz ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları