perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BARİYER SİSTEMİ

Bariyer sistemi, otoparklarda araç takibi ve geçişleri kontrol altına almak için kullanılan sistemlerdir. Günümüzde hemen hemen her otoparkta kullanılan bariyer sistemi, paslanmaz çelik ve elektrosatik boyalı olarak üretilmiştir. Elektrostatik boyalı modelleri iç ortamlarda güvenle tercih edebilirsiniz. Paslanmaz çelik modelleri ise dış ortamlarda kullanabilirsiniz. Perkotek Teknoloji tarafından satışa sunulmuş olan iki tür bariyer modeli bulunmaktadır. Bunlardan ilki MN diğeri ise DZ bariyerdir. DZ bariyerlerin fiyatları, MN bariyerlere göre daha uygundur. Her bütçe düşünülerek üretilmiş olan bu bariyerler, aynı görevi görmektedirler. Fiyattaki farklılık bütçelere uydurabilmek amacıyla o şekildedir. Avax otopark bariyer sistemi; havaalanlarında, sitelerde, iş merkezlerinde, işletmelerde, belediyelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri alanlarda vb. yerlerde kullanılmaktadır. Parmak izi okuma sistemleri, yüz tanıma sistemleri ve kartlı geçiş sistemleri ile bariyer sistemine tetik verilebilmektedir. Böylece geçişleri kontrol altına alabilmek çok kolaydır.

Bariyer sisteminin pek çok farklı özelliği bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, uzaktan kontrol edilebilme imkanının bulunmasıdır. Uzaktan kumanda kontrolünde 50 metreye kadar etkileşim sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra bariyerleri buton ile de kontrol edebilmek mümkündür. Buton kontrolünde tek butonlu ve çift butonlu kontrol imkânı bulunmaktadır. Tek buton kontrolünde bariyer kolunu açmak ve kapamak için butona sürekli olarak basmak gerekir. Her basışta bir sonraki komuta geçiş sağlanmaktadır. Çift buton kontrolünde ise bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunur. Bir buton bariyer kolunu açmanızı sağlarken, diğer buton bariyer kolunu kapamanızı sağlamaktadır. Ayrıca Avax bariyer sistemleri zaman kontrol özelliklidir. Zaman kontrolünde bariyer kolunu belirli bir zamana ayarlamak yeterli olacaktır. Bariyerin kolu o zaman diliminde otomatik olarak kapanacaktır.

Avax bariyer sistemi, aynı zamanda sensör kontrol özelliğine sahiptir. Sensör kontrolü sayesinde bariyer kolunun altından herhangi bir kontrol ünitesi tarafından kapanması için tetiklemesi durumunda dahi kolun aşağı hareketi güvenlik sensörü tarafından engellenmektedir. Araç geçişini tamamladığında da sistemin hafızasında bekletilen kapanma işlemine geçilmektedir. Tırlar ve kamyonlar için de ek olarak emniyet sensörü bulunmaktadır. Akıllı kollara sahip olan bariyer, yukarı ve aşağı hareket etmesi sırasında kendisine dokunan cisimleri hissetme ve bu cisimlere tepki verme özelliğine sahiptir. Emniyet sensörünün dışında kalan durumlarda ise bariyer kolunun aşağı hareketi sırasında altında kalmış olan cisme tepki vermesi 0.7 saniyedir. Bariyer kolunun yukarı hareket etmesi sırasında da hareket yönündeki cismi algılaması ve bu cisme tepki vererek durması 0.3 saniyedir. Kolun çarpma durumunda kırılabilir olması da mümkündür.

Bariyer sistemi elektronik devresi mikro işlemci kontrollüdür. Elektronik devresinin üzerinde bulunan tüm opsiyonel özellikler kullanıma hazır olmaktadır. Çevre bağlantıları da takılarak sistem her zaman masrafsız bir şekilde geliştirilebilmektedir. Bariyer sistemi aynı zamanda opsiyonel olarak akü ile kontrol edilebilir. Akü sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda akü devreye girerek kullanıma devam imkânı sağlamaktadır. Bariyer kolunun yukarı ve aşağı hareket etmesi sırasında bariyerin üzerindeki flaşör lamba kol hareketini tamamlayana kadar da sürekli olarak yanıp sönmektedir.

Geniş kullanım alanlarına sahip olan bariyer sistemi ile siz de otoparklarınızı kontrol altına almak için daha fazla zaman harcamayın. Üstelik uygun fiyat garantisi ile sahip olacaksınız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler