perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BİYOMETRİK GEÇİŞ SİSTEMİ

Biyometrik geçiş sistemi, takip yapabilmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Biyometrik geçiş sisteminde kullanılmakta olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bu cihazlar; yüz tanıma cihazları, parmak izi okuma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazlardan hangisinin kullanılacak olduğu tamamen sizin ihtiyacınıza göre değişmektedir. Takip işlemi yapacak olduğunuz alana en uygun olan cihazın seçilmesi gerekmektedir. Öncelikle bu cihazların nasıl kullanılacağından bahsedelim. Biyometrik geçiş sistemi cihazları, takip yapılacak olan alandaki kapıların giriş ve çıkışlarında kullanılabileceği gibi aynı zamanda turnikeler üzerinde de kullanılabilirler. Kapılara bu cihazlar ile tetik vermek için kapılarda ayrıca kilitlerin de kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan tüm kilitlerin her kapı yapısına uygun olan farklı modeli bulunur. Bu sayede kapılarınız ahşap, demir, metal ya da pvc olsa bile kolayca kilitler ve biyometrik geçiş sistemi cihazlarını bir arada kullanabilirsiniz. Turnikelere biyometrik geçiş sistemi cihazları ile tetik vermek için ise bu cihazların turnikelerin üzerine monte edilerek kullanılması gerekmektedir. Turnike üzerine konulan cihazlar ile turnike bağlantısı yapıldığında, geçiş izni verildiğinde turnike kolu otomatik olarak açılabilecektir. Bu şekilde kolayca geçiş yapılacaktır.

Yüz tanıma biyometrik geçiş sistemi cihazları, kişilerin yüzlerinde yer alan algoritmayı okuyarak geçiş yapabilmenizi sağlamakta olan cihazlardır. Bu cihazlara kişilerin yüzlerinde yer alan eşsiz ve benzersiz algoritma tanıtılarak geçiş yapmasına izin verilmektedir. Okuma yapılan alan, her insanın yüzünde farklı bir özelliğe sahip olduğu için de takip işlemleri sırasında kişilerin birbirleri yerine yüzlerini okutarak geçiş yapabilmesi gibi bir durum mümkün değildir. Bu sayede geçişler çok daha basit bir hal alacaktır. Yüz tanıma biyometrik geçiş sistemi cihazlarının bu denli kaliteli olması sayesinde günümüzde özellikle personellerin takip edilmesinde sıkça kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve tuvalet takibi yapılabilmesi için de kullanılabilmektedir. Yüz tanıma biyometrik geçiş sistemi cihazlarının birçok modeli aynı zamanda parmak izli, şifreli ve kartlı geçiş olanağı da tanıdığı için geçiş kayıt kapasiteleri artış gösterecektir.

Parmak izi biyometrik geçiş sistemi cihazları ise parmakların uç kısımlarında yer alan izi okuyarak geçiş izni verir. Bu cihazlara kişilerin parmaklarının uç kısımlarında yer alan iz tanıtılır. Bu iz, her insanın her parmağında farklı olduğu için takip işlemlerinde kimse bir başkası yerine parmak izini okutarak geçiş yapamaz. Bu da güvenilir takip için harika bir seçenektir. Birçok modelinde parmak izi yanı sıra kartlı ve şifreli geçiş olanağı da sunmaktadır. Bu cihazların kullanımları çok basittir. Sensörleri ne kadar kaliteli ise geçiş hızı da bir o kadar yüksek olacaktır.

Kartlı biyometrik geçiş sistemi cihazları, kart tanıma teknolojisi ile kullanılmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara tanıtılacak olan kartlar; proximity kart ya da mifare karttır. Hangi kartın kullanılacak olduğu tamamen cihazın modeline göre değişir. Birçok modelinde kartın yanı sıra şifreli geçiş de yapma imkânı sunulmuştur.

Biyometrik geçiş sistemi ile takipte güven sağlamak için tek yapmanız gereken 0850 811 80 00 numarasını arayarak bizimle irtibata geçmek!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları