perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ELBİSE ALARMI SÖKME

Elbise alarmı sökme işlemi, mağazalarda kullanılmakta olan mağaza ürün koruma antenleri ile birlikte kullanılmakta olan etiketlerin, ürünlerin üzerinden çıkarılması için yapılan bir işlemdir. Elbise alarmı sökme işlemi oldukça basit olarak yapılmakta olup bu işlemi, mağaza kasiyerleri yapmaktadır. Ürünler satın alındıktan sonra ürünlerin üzerinde bulunan etiketler çıkarılarak, satın alma işlemi tamamlanmış olmaktadır. Bu işlem için kullanılmakta olan iki farklı etiket türü bulunmaktadır. Bu etiketler, kâğıt etiketler ve plastik etiketlerdir. Kâğıt etiketler, ürünlerin üzerine yapıştırılmak için kullanılmakta olan etiketlerdir. Özellikle market gibi yerlerde bu etiketler tercih edilmektedir. Aynı zamanda da giysi mağazalarında da kemer, parfüm vb. nesnelerin üzerinde kullanılmaktadırlar. Kâğıt etiketler, elbise alarmı sökme aleti ile çıkarılmalıdır. Eğer çıkarılmazsa, mağaza ürün koruma antenlerinden geçiş yaparken, alarm verilecektir. Bir diğer etiket modeli olan sert etiketlerin ürünlerin üzerinden çıkarılması için ise elbise alarmı sökme aleti kullanılmalıdır. Aksi halde eğer etiketler ürünlerin üzerinden sökülmeden mağazalardan dışarı çıkarılması istenirse, bu durumda ürün alarm antenleri alarm verecektir.

Elbise alarmı sökme antenlerinin de iki farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; akusto manyetik mağaza ürün koruma antenleri ve rfid mağaza ürün koruma antenleridir. Bu antenlerden hangisinin kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte, farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir. Öncelikle akusto manyetik elbise alarmı sökme antenlerinden bahsedelim. Bu antenler, 58 khz’lik bir radyo frekansına sahiptir. Dexilon teknolojisi ile çalışmasına devam etmekte olan bu anten, TX + RX olarak çalışabilmektedir. Bu antenler, yaklaşık olarak iki metrelik bir mesafeden tarama ve tanıma yapmaktadırlar. Ancak şöyle bir durum vardır. Bu antenler çift olarak kullanılmaktadırlar. Çift olarak kullanılan bu antenlerinin arasındaki mesafe, kullanılacak olan antenin modeline göre değişmektedir. Eğer kullanılacak olan etiket kâğıt etiket ise anten çiftleri arasındaki mesafe 120 santimetreye kadar çıkarılabilmektedir. Ancak eğer sert plastik etiketler kullanılacaksa, anten çiftleri arasındaki mesafe iki metre olabilmektedir. Bu antenler ile birlikte DR etiket, pencil etiket, slipper etiket ve şişe etiket gibi etiketler kullanılabilmektedir.

Rfid mağaza ürün koruma antenleri ise 8.2 mhz’lik bir radyo frekansı ile çalışmakta olan antenlerdir. Bu antenler de mağaza ürün koruma etiketleri ve elbise alarmı sökme aleti ile birlikte kullanılmaktadır. Kullanımı çok basittir. Bu antenler ile 4x4 etiket, 5x5 etiket, r50 etiket, golf etiket, square etiket, sun etiket, mini etiket gibi etiketler kullanılmaktadır. Bu etiketler öncelikle ürünün üzerine yapıştırılmakta, ürün satın alındığında da ürünün üzerinden mağaza kasa görevlileri tarafından çıkarılmaktadır.

Elbise alarmı sökme sistemleri kullanılmadan önce mağazalarda satışta olan ürünlerin korunması için güvenlik kameraları kullanılmaktaydı. Ancak canlı olarak takip etmek zor olduğu için akşamları kameralar kontrol ediliyordu. Bu durumlarda da ürünün çalındığı görünse bile elden bir şey gelmiyordu. Mağaza sahipleri de çalıntı vakalarından sadece akşamları haberdar olabiliyor ve çalıntı ürünlere de ek bir ödeme yapmak ve bütçe ayırmak zorunda kalıyorlardı. İşte tüm bu durumların ortadan kaldırılması için bu sistemler tercih edilmeye başladı. Siz de uygun fiyat garantisi ile Sensitive mağaza ürün koruma sistemlerine sahip olmak için hemen şimdi bizi arayabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler