perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GÖSTERGEÇ SİSTEMİ

Göstergeç sistemi, günümüzde özellikle apartmanların giriş ve çıkışlarında kullanılmakta olan sistemlerdir. Göstergeç sisteminde kart tanıma teknolojisi kullanılarak takip ve geçiş kontrolü sağlanmaktadır. Göstergeç sistemi ile belirli bir alana, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin, tanımlanmış olan aralıklarda giriş ve çıkış yapılması sağlanmaktadır. Göstergeç sistemi cihazlarına tanıtılacak olan kartların iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; proximity kart ve mifare karttır. Hangi kartın kullanılacak olduğu, tercih edilecek olan modeline göre değişmektedir. Göstergeç sistemi ile kapı kilidine tetik verilerek kapılar açtırabilir, turnikeye kuru kontak verilerek geçiş sağlanabilir ya da isterseniz otopark bariyerlerine tetik verebilirsiniz. Göstergeç sistemi ile kapılara tetik vermek için kapılarda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin ahşap kapılarda, tahta kapılarda, çelik kapılarda, pvc kapılarda, kompozit kapılarda kullanılabilir olan farklı modelleri bulunduğu için de göstergeç sistemi cihazları ile her türlü kapıya tetik verilebilmektedir. Göstergeç sistemi cihazları ile turnikelere tetik vermek için ise bu cihazların turnikelerin üzerinde kullanılması gerekmektedir. Turnikeler ile bu cihazların kullanılabilir olması, geçiş güvenliği ve geçiş kısıtlamalarının bir arada yapılmasını sağlamaktadır. Göstergeç sistemi cihazlarının iç ve dış ortamlarda kullanılabilir olan farklı modelleri de bulunmaktadır. Dış ortamlarda kullanılan cihazları, suya karşı dayanıklılık gösterdiği için herhangi bir olumsuz hava koşullarında kullanılmasında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Göstergeç sistemi cihazlarının kullanılabilir olan dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; online göstergeç sistemi cihazları, offline göstergeç sistemi cihazları, panelli göstergeç sistemi cihazları ve standalone göstergeç sistemi cihazlarıdır. Hangi modelin kullanılacağı tamamen size kalmış olmakla birlikte, kullanılacak olan cihazların kullanış biçimleri değişebilmektedir. Öncelikle standalone göstergeç sistemi cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Öncelikle master kart okutulur. Akabinde de tüm kartların tanıtılması gerekmektedir. O kartlar ile bundan sonraki geçişlerde yetki verilebilecektir. Tetik olarak kuru kontak veren bu cihazlar ile manyetik kilitler, elektrikli kilitler ve elektrikli kilit karşılıkları tetiklenebilmektedir. Sabotaj durumlarında da alarm vererek kendini kapatmaktadırlar.

Online göstergeç sistemi cihazları, çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duymakta olan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş tanımları, geçiş adetleri ve geçiş yetkileri programlar üzerinden tanımlanmaktadır. Offline göstergeç sistemi cihazları ise bilgisayarların açık olmasına gerek kalmadan çalışabilmekte olan cihazlardır. Bu cihazların kendileri bir panel görevi gördüğü için de çalışırken panele de ihtiyaç duymazlar. Genellikle bu cihazlar, personellerin takip edilmesi için kullanılmaktadırlar. Panelli göstergeç sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında sürekli olarak panele ihtiyaç duymakta olan cihazlardır. Bu cihazlar hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Tüm bilgileri panel üzerinde tutulmaktadır. Bir panele iki, dört, sekiz veya on altı adet kart okuyucu bağlanabilmektedir.

Göstergeç sistemi hakkında siz de çok daha fazlasını öğrenmek yahut göstergeç sistemi fiyat teklifi almak için Perkotek Plaza’ya gelebilirsiniz. Böylece göstergeç sistemi cihazlarını yerinde inceleme fırsatı da bulabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler