perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KONTROLLÜ GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Kontrollü geçiş sistemleri, geçişleri kontrol altına alırken aynı zamanda güvenliğin sağlanması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Kontrollü geçiş sistemleri ile belirli bir alana belirli yetkiler verilmiş olan kişiler, tanımlanan aralıklarda giriş ve çıkış yapabilmektedir. Kontrollü geçiş sistemleri cihazlarına kart okuyucular ile daha önceden tanımlanmış olan kartların okutulması ile birlikte kapılara, bariyerlere veya turnikelere tetik verilebilmektedir. Kontrollü geçiş sistemleri cihazları ile kapılara tetik vermek için bu cihazlar ile birlikte kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin her kapı yapısında kullanılabilir olan farklı modeli olması, kontrollü geçiş sistemleri cihazları ile tüm kapılara tetik vermenin de önüne açmıştır. Kontrollü geçiş sistemleri cihazları ile turnikelere tetik verebilmek için ise bu cihazların, turnikelerin üzerinde kullanılması gerekmektedir. Tanımlı olan kartın okutulması ile birlikte hızlı bir biçimde geçiş yapılabilmektedir.

Kontrollü geçiş sistemleri cihazları ile kullanılan kartların proximity kart ve mifare kart olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Hangi kartın kullanılacak olduğu, tamamen cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir. Kullanımı çok basit olup kartların sadece 5 ile 10 santimetrelik mesafeden cihaza gösterilmesi, geçiş yapabilme izni alabilmek için yeterli olacaktır. Kontrollü geçiş sistemleri cihazlarının kullanılmakta olan dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone kontrollü geçiş sistemleri cihazları, online kontrollü geçiş sistemleri cihazları, offline kontrollü geçiş sistemleri cihazları ve panelli kontrollü geçiş sistemleri cihazlarıdır.

Standalone kontrollü geçiş sistemleri cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara öncelikle master kart okutulmaktadır. Tüm kartların tanıtılması ile birlikte de bir sonraki geçişte yetki verilecektir. Standalone kontrollü geçiş sistemleri cihazlarının tetik süreleri istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak veren bu cihazlar ile elektronik kilitlere, manyetik kilitlere ve elektrikli kilit karşılıklarına tetik verilebilmektedir. Ayrıca sabotaj yapılması durumunda alarm vererek de kendini kapatma özelliğine sahiptir. Apartmanların girişlerinde bu cihazlar, göstergeç olarak kullanılabilmektedir.

Online kontrollü geçiş sistemleri cihazları, çalışırken sürekli olarak bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş zaman tanımları, geçiş yetkileri ve geçiş adetleri program üzerinden tanımlanmaktadır. Offline kontrollü geçiş sistemleri cihazları ise bilgisayarların açık olmasına gerek duymadan çalışmakta olan cihazlardır. Bu cihazlarda kartlara geçiş zoneleri tanımlanarak, hangi kart ile hangi günlerde veya saatlerde geçiş yapılabileceği detaylandırılmaktadır. Offline kontrollü geçiş sistemleri cihazlarının çalışması sırasında panele ihtiyaç yoktur. Çünkü cihazların kendisi zaten bir panel görevi görmektedir.

Panelli kontrollü geçiş sistemleri cihazları ise çalışırken panele ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlar hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Tüm bilgiler, panel üzerinde tutulmaktadır. Bir panele 2, 4, 8 veya 16 adet kontrollü geçiş sistemleri cihazı bağlanabilmektedir. Panel, geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğine karar verir ve sonuç sinyalini kart okuyucuya gönderir. Kart okuyucu da gelen sonuç sinyaline göre kapıyı açar ya da açmaz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları