perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GÖZ TANIMA

Göz tanıma sistemleri, insanların gözlerini tanıyarak geçiş yapabilmelerini sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler, insanların göz bebeklerinin etrafında bulunan renkli kısmı yani irisi tanıyarak geçiş yapmasını sağlamaktadır. İnsanların gözünde yer alan bu kısım genellikle gözün retinası ile karıştırılmaktadır. Ancak göz tanıma sırasında göz bebeğinin tanınması anlaşılsa da göz bebeğiyle alakası yoktur. İnsanların göz tanıma sistemini sıkça kullanmasının en büyük nedeni, gözdeki irisin benzersiz yapıda olması ve çok küçük ihtimaller ile benzerinin bulunmasıdır. Göz tanıma kısmı için kullanılmakta olan iris, tek yumurta ikizlerinde bile aynı DNA’ya sahip olmalarına rağmen farklıdır. Zaten göz tanıma sistemi kalıtımsal özelliklerden etkilenmedikleri için sık olarak tercih edilmektedir. Ömür boyunca güvenle kullanılan göz tanıma sisteminde kişilerin ırk, cinsiyet ya da göz renginin hiçbir özelliği yoktur. İnsan hayatı yitirildiğinde en çabuk olarak da canlılığını yitiren gözdür. 3 saniye gibi kısa bir zaman diliminde göz canlılığını yitirebilmektedir.

Göz tanıma sistemi çalışma mantığından bahsedelim. Göz tanıma sistemi, çalışmalarına başlarken insan gözünde siyah – beyaz bir fotoğraf çekmektedir. Son teknoloji ile çekilen bu fotoğrafların çekilmesi için kişilerin kendi istekleri ile yüksek çözünürlüklü kameralara bakmaları yeterli olacaktır. Var olan teknoloji ile birlikte otomatik olarak izleme yapabilmeleri de mümkün olmaktadır. Göz tanıma sisteminde çekilmekte olan görüntüler işlenirken de irisler bu aşamada ayırt edilmektedirler. Bu kısımda göz tanıma kodu üretilerek kişilerin tanınmaları sağlanmaktadır.

Göz tanıma sistemleri günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadır. Bu sistemler, tüm biyometrik tanıma sistemleri içerisinde en güvenilir olan yöntemdir. Kartlı tanıma sistemlerinde olduğu gibi bu sistemlerde kartların kaybolmaları ya da çalınmalar gibi durumlar söz konusu olmaz. Kişilerin gözlerini sadece otuz – otuz beş santimetre mesafeden cihaza göstermeleri yeterli olmaktadır. Cihazlara temas olmadığı için de uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilmektedir. IP tabanlı olan göz tanıma sistemleri, usb ve usb memory disk ile veri aktarılabilmesini sağlamaktadır. Herhangi bir problem oluşması durumunda uzman ve profesyonel çağrı merkezi ekibimizden destek alabilmeniz mümkündür.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler