perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GÜVENLİK BARİYERİ

Bazı kurum ya da kuruluşların araç giriş noktalarında araçların detaylı aranmaları gerekmektedir. Örnek verilecek olursa birçok devlet kurumu, havalimanları, askeri bölgeler, emniyet müdürlüleri, isteklere bağlı olarak özel şirketler gibi güvenliğin üst noktada olduğu yerler araçların aranabilmesi için araçların zorunlu olarak beklemeleri gerekmektedir. Bu durumlarda insanlar kendi güçleriyle araç geçişlerini durdurmayacakları için güvenlik bariyeri kullanılması gerekmektedir. Güvenlik bariyeri, mantar bariyerler ya da akordeon bariyerler ile sağlanabilmektedir. Araçlar bu noktalara geldiklerinde zoraki olarak duracaklardır ve bu esnada güvenlik görevlileri araç altı arama aynaları aracılığı araçların altlarını kontrol edebileceklerdir ayrıca araçların içlerini de kontrol edebileceklerdir. Böylelikle güvenliğin yüksek olduğu noktalarda olası saldırıların önüne geçilmiş olunacaktır. İnsanlar için üst arama dedektörleri ve X-RAY cihazları ile güvenlik önlemleri alınabilirken, araçlar için bu tür uygulamaların yapılması zorunludur.

Araç geçiş noktalarında en sık kullanılan güvenlik bariyeri sistemi kollu güvenlik bariyeri ve mantar bariyer sistemleridir. Bu sistemlerde araçların kaçak olarak geçmesi nereyse imkânsızdır. Bariyer sistemi olmadan buna benzer bir yöntemde yana kayar kapılardır. Bu şekilde de güvenlik bariyeri sistemi uygulanabilir. Yana kayar kapı motorları ile kapıların kapanıp açılması otomatik hale getirilir. Avax markalı yana kayar kapı motoru ile 1500 kg’lık bir kapı hareket ettirilebilir. Bu ağırlıktaki bir kapıda geçiş güvenliği için yeterlidir. Tüm bu sistemler tek bir merkezden yönetilerek güvenliğin tek merkezli olmasına uygundur. Mantar bariyer sistemleri istenilen aralıklarla kurularak güvenliğin daha da artmasına yardımcı olurlar. Kollu güvenlik bariyeri ise DZ ve MN modelleri ile ikiye ayrılırlar. Bu modellerde kendi içlerinde kol uzunluklarına göre DZ 3, MN 3 ve DZ 6, MN 6 şeklinde ayrılmaktadırlar. Maksimum kol uzunlukları modellerine de ismini verdiği gibi 3 m ve 6 m olarak değişmektedir. Ayrıca bu kol mesafeleri maksimum uzunluklarının altına kısaltılabilmektedir. Bunlara ek olarak sadece MN modelinde bulunan MN 5 modeli ile güvenlik seviyesi arttırılmaktadır. Bu modelde de isminden anlaşılacağı gibi kol mesafesi maksimum 5 m dir ve aynı şekilde alt mesafelere indirgenebilir. MN 5 güvenlik bariyeride güvenliğin fazla olmasının sebebi kolunda bulunan ve aşağı kadar uzanan saçaklardır. MN 5 saçaklı güvenlik bariyeri olarak da geçer. Bu sistemde kolun altında olabilecek kaçak geçişler engellenmektedir. Güçlü bariyer motorları ile kapanma ve açılma süreleri 0,7 sn. olduğundan araç geçişleri de gayet hızlıdır, bekleme süreleri minimuma indirgenmiş olmaktadır.

Güvenlik bariyeri tek bir merkezli çalışabileceği gibi yönetimin istekleri doğrultusunda ekstra tanımlanacak kumandalar ya da sisteme entegre edilecek otopark otomasyon sistemi ile ayrıcalıklı kullanıcılar tanımlanabilir. Bu şekilde araçlar geçiş noktalarına geldiğinde güvenlik noktasında beklemeden geçişlerini yapabilirler. Ancak bu sistemin uygulanmasında güvenlik zaafları olabileceğinden gerçekten güvenilir ve tam yetkili kullanıcılara ayrıcalık tanımlanması tavsiye edilir. Otomasyon sistemi olarak HGS-OGS araç güvenlik bariyeri sistemi ya da kullanıcılarda bulunan kimlik kartlarının kurulacak olan kartlı geçiş sistemine tanımlanması gerekmektedir. Böylece kullanıcıların şahsına tanımlı kartlar ile otomatik olarak geçiş sağlayabilirler.

Olası arıza durumlarında deneyimli destek ekibimizden telefon ile yardım alarak kullanıcılar tarafından arıza müdahaleleri anlık olarak yapılabilir ya da destek ekibimizden randevu alarak uzman teknik ekimimizce de arızaların yerinde giderilmesi hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Bu şekilde kullanıcılar mağdur edilmeden ve bir güvenlik açığı oluşturmadan problemler çözülmüş olur. 10 yıl parça garantimizin bulunmasıyla arızalar kesin olarak çözülebilir ve kullanıcıların sistem değişikliği söz konusu olmaz

 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları