perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Kapı Kartlı Geçiş Sistemi: Güvenli ve Kolay Erişim!

Kapı kartlı geçiş sistemi, belirlenen alanlara, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin giriş ve çıkış yapması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Kapı kartlı geçiş sistemi cihazları, kart tanıma teknolojisi ile çalışmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara kartların okutulması ile birlikte kapı kilidine tetik verilerek kapı açtırılabilir, turnikeye kuru kontak verilerek geçiş sağlanabilir ve istenirse otopark bariyerleri de kumanda edilebilmektedir. Kapı kartlı geçiş sistemi cihazlarına tanımlanacak olan kartların iki farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; mifare kartlar ve proximity kartlar. Hangi kartın kullanılacak olduğu, seçilecek olan kapı kartlı geçiş sistemi cihazı modeline göre değişiklik göstermektedir. Kartların 5 ile 10 santimetrelik mesafeden okutulması, kapı kartlı geçiş sistemi cihazları kartlara geçiş yetkisi vermesine yeterli olacaktır.

Kapı kartlı geçiş sistemi cihazları ile kapılara tetik verebilmek için kapılarda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin, her türlü kapı yapısında kullanılabilir olan farklı modeli bulunmaktadır. Bu sayede ahşap kapılara, pvc kapılara, kompozit kapılara, çelik kapılara vb. Kapı yapılarının tamamına tetik verilebilir. Turnikelere kapı kartlı geçiş sistemi cihazları ile tetik vermek için ise bu cihazların, turnikelerin üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Turnike üzerine monte edilen cihazlara tanımlı olan kartların okutulması ile birlikte turnike kolları iki yana doğru açılarak geçiş izni verecektir. Kapı kartlı geçiş sisteminde kullanılacak olan dört farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bu cihazlar; online kapı kartlı geçiş sistemi cihazları, offline kapı kartlı geçiş sistemi cihazları, panelli kapı kartlı geçiş sistemi cihazları ve standalone kapı kartlı geçiş sistemi cihazlarıdır.

Standalone kapı kartlı geçiş sistemi cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlar, öncelikle master kart okutulur. Akabinde ise okutulacak olan tüm kartların tanıtılması gerekmektedir. Bundan sonraki okumalarda da geçiş yetkisi verilecektir. Standalone kapı kartlı geçiş sistemi cihazlarının tetik süreleri istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak vermelerinden dolayı elektronik kilitler, manyetik kilitler ve elektrikli kilit karşılıkları açtırılabilir. Kart okutarak giriş ve çıkış yapılabileceği gibi aynı zamanda şifre ile de geçiş yapma imkânı sunmaktadırlar.

Online kapı kartlı geçiş sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş yetkileri, geçiş zaman tanımları ve geçiş adetleri program üzerinden tanımlanmaktadır. Offline kapı kartlı geçiş sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymayan cihazlardır. Bu cihazların kendileri bir panel görevi gördüğü için panele de ihtiyaç duymazlar. Günümüzde özellikle personelleri takip etmek için kullanılmaktadırlar.

Panelli kapı kartlı geçiş sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlar ile birlikte kullanılacak olan panellere 2, 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanımlanabilmektedir. Bu sistemlerde kullanılan kart okuyucular, hafızalarında hiçbir bilgi tutamazlar. Tüm bilgiler, panel üzerinde tutulmaktadır.

Kapı kartlı geçiş sistemi hakkında siz de çok daha fazlasını öğrenmek ya da kapı kartlı geçiş sistemi fiyat teklifi almak için bizi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak arayabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler