perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

HGS OTOPARK

Otoparklarda bulunan ve araçların geçmelerini engelleyerek belirli onaylar doğrultusunda geçişe izin veren bariyer sistemlerinin hızlı ve otomatik şekilde çalışmaları istendiğinde otopark altyapısına araç tanıma sistemleri uygulanması gerekmektedir. Günümüz teknolojisi ile otoyollarda da kullanılan HGS otopark sistemleri kullanılarak basit çalışma mantığında olan otopark sistemi, HGS otopark sistemine dönüştürülmüş olur. HGS otopark sistemlerinde bulunması gereken ürünler ise HGS geçiş sistemi ve bu sistemle senkronize çalışabilecek bir bariyer sistemidir. Tüm bu sistemler Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markalı ürünlerin altında bulunmaktadır. Türkiye genelinde satış ve destek hizmeti vererek tüm kullanıcılarımızın sabit fiyatlar ile aynı hizmetten faydalanmaları sağlanmaktadır.

Otoparkın araç geçiş noktasına kurulacak HGS antenler aracılığı ile panel sistemine tanımlanan etiketlerle panelin haberleşmesi sağlanır. HGS otopark etiketler, kâğıt ve plastik olmak üzere kullanıcıların isteklerine göre tercih edilebilirler. Kâğıt etiketler genel olarak araçların camlarına, plastik etiketler ise genel olarak araçların plakalarına sabitlenmektedir. HGS otopark paneline tanımlanan bu etiketlere sahip araçlar bariyer noktasına geldiklerinde HGS otopark antenler tarafından algılanarak panelin otomatik olarak bariyer sistemine açılma komutu gönderilmesi yapılır. Böylece araçlar beklemeden hızlı bir şekilde geçişlerini yaparlar. Sistem bu şekilde offline olarak kullanılabileceği gibi bir bilgisayara kurulacak otopark takip yazılımı ile online olarak da kullanılabilirler. Online moda alındıklarında kullanıcılara yazılım üzerinde yetkilendirmeler yaparak panel sistemine tanımlı olsalar da yazılımda belirtilen kuralları sağlamadıkları takdirde panel sistemi izin vermeyeceğinden geçiş yapamayacaklardır. Ayrıca hgs otopark yazılımında bulunan detaylı raporlama modülü ile otopark kullanımı hakkında otopark yönetimi bilgi sahibi olacaktır ve bu raporlar doğrultusunda kullanıcılara yapılan yetkilendirmelerde de değişiklik yapılmasına yardımcı olabilir. Elektrostatik toz boya teknolojisi ile korunan HGS otopark antenler, genel olarak dış ortamlarda kullanılmalarından dolayı doğabilecek hasar ve yıpranmalara karşı dayanıklıdırlar. HGS antenlerin etiketleri algılama mesafeleri 0 m ile 50 m arasında panel programı aracılığı ile ayarlanabildiğinden kurulacakları noktalardaki araç geçiş alanlarının dar ya da geniş bir konumda olması bir sorun teşkil etmeyecektir.

Otopark altyapısında kurulu bir bariyer sistemi yok ise ya da HGS otopark sistemi için uygun değilse Avax markalı kollu bariyer sistemleri noktada kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Avax hgs otopark bariyer sistemleri kendi içlerinde kol uzunlukları ve kol tiplerine göre farklı modellere ayrılarak kullanıcıların tercihlerine sunulmaktadır. 3 m kol mesafesi bulunan DZ 3 ve MN 3 modelleri ile 6 m kol mesafesi bulunan DZ 6 ve MN 6 modelleri standart kolları ile tercih edilebilir. Bunlara bir alternatif olarak 5 m kol uzunluğu bulunan ve bariyer kolunda bulunan ve aşağı doğru uzanan saçakları ile MN 5 de tercih edilebilir. MN 5 modelinde bariyer kolunun altından olası kaçak geçişlerde engellenmiş olmaktadır. Tüm bariyer modelleri HGS otopark sistemine uygun olmaları ile beraber kol mesafelerinin maksimum kol uzunluklarının altına indirgenebilmeleri ile kurulacakları bölgelerdeki araç geniş noktalarının normalden dar bir alan sahip olmaları halinde kol mesafesi kısaltılarak uyarlanması sağlanmaktadır. Darbelere karşı dayanıklı gövdeleri ile olası araç kazalarından bariyer mekanizmasının ve ana kartının hasar almaları da engellenmektedir. Ayrıcı birçok sistem düşünülerek ana kartına otopark altyapısında bulunan bir güvenlik sistemi varsa rahatlıkla entegre edilebilir. Yaşanabilecek acil durum anlarında güvenlik sisteminin vereceği sinyallerin bariyer ana kartına iletilmesi sağlanarak gelen bu sinyaller doğrultusunda bariyer sisteminin otomatik olarak serbest moda geçmesi sağlanabilir. Böylelikle otoparkın tahliye işlemi hızlı bir şekilde yapılacaktır. 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları